Breeg

I když nejsem zrovna příznivcem romantických filmů, tak musím přiznat, že u této romantické komedie jsem neměl žádný problém. Oba hlavní hrdinové jsem cáklí takovým správným způsobem. Víc takových filmů a bude se aspoň na co dívat. A ještě pro mě podstatný plus za Jennifer Lawrence, která se mi film od filmu zamlouvá stále víc. Film na pohodu a uklidnění před zítřejší zkouškou Deal :) ()

ronaldmekdon

Velkým mínusem pro mě bylo obsazení Bradleyho Coopera, kterého opravdu nemám ráda, byť by se ve filmu přetrhnul (bohužel zákony schválnosti platí vždy a mám na něj hroznou smůlu, protože vidím zajímavý film, těším se na něj a ó la lá, on tam hraje, že jo..) a zvláštně krásná Jennifer Lawrence coby šílená vdova, "what, you fucker?!! plesk!" mě za srdce taky dvakrát nechytila. Ze začátku je film opravdu nezáživný, nic se neděje, pak se někdo s někým porve, pak zase nic, pak zase někdo někoho propleskne a vztah mezi hlavními postavami je budován taky tak nějak.. divně, žádná chemie, prostě nic. Pěkné taneční scény mi připomněly Hříšný tanec, ovšem do jeho emocí měly docela daleko. Nevím, jestli jsem tak úplně nepochopila další film, který je ve skutečnosti úžasná psychologická sonda do duší dvou vyšinutých lidí nebo je to prostě přeceněná blbina. Ke konci už ale oba hrdinové nebyli tak nesnesitelní a docela jsem jim ten jejich happy end přála. Btw. nechápu to zařazení mezi komedie.. ()

Blackwolfik

Nevím, za co je tenhle film nominovaný na oskary. Nazval bych ho "nudným"! Extra nudným! I když herci hrát umí, tak ten příběh je opravdu o ničem. Jediný plus dávám za herecké obsazení. 1,5/10 ()

Googooplexer

Je to dobré, všetko OK (dokonca aj Dash Mihok), len ten koniec je akosi moc ohratý a bez adekvátnych prekvapení. Ale to už je daň svojmu žánru. Hlavné postavy a De Niro to držia na troch hviezdach. Taký počet som pôvodne chcel udeliť, ale veci sa vyvinuli tak, že film dopozerala do samotného konca aj moja žena. A to už je čo povedať, pretože ona väčšinu filmov odsúdi na zánik v horúcom pekle už rok pred natáčaním. Preto + 1 navrch za hercov a presladený diapríbeh bez umelých konzervantov, že dokázali 2 hodiny udržať jej pozornosť. ()

loyeme

Ja to zhrniem kratko, prva polovica mozno az 3/4 filmu ma teda moc nedostali a uz som zacala mat obavy ci to dobre dopadne (nie s tym parom, ale filmom ako takym v mojich ociach), ale koniec? :) Hmm, tak tym si to u mna vyzehlili, lebo prave take konce mam rada, ked chcem vidiet romantiku. Jennifer Lawrence zahrala rolu pekne, na to aka je mlada, ale aj tak si nie som ista ci by som jej ja osobne ten golden globe udelila, hoci mi je slecna herecka ako osoba sympaticka... ()

IGB

Asi by som sa mal pridať, chytiť oboch hlavných hrdinov za ruky a tráviť svoj voľný čas s nimi. Bol by som ochotný naučiť sa aj foxtrot - nie, žeby to tancovali, ale už len kvôli tomu, že to slovo neviem použiť poriadne vo vete a ani vysloviť s originálnym prízvukom a dôrazom. Čo sa týka lability do takéhoto druhu filmu, trafili ideál. Výborná vec. ()

BaMia

Ja ani neviem či som schopná napísať svoje pocity hneď, ale pár vecí mi je nad slnko jasných. To, že Robert je herec s veľkým H je jasné a tu zahral tak perfektného a presvedčivého otca, že nominácia za najlepší herecký výkon je na mieste. Spolu s Jacki Weaverovou (ktorá má tak príjemný hlások) to boli skutočne najlepší rodičia pre tento film. Avšak BRADLEY COOPER je pre mňa najväčšie herecké prekvapenie posledných mesiacov! Jeho veľký úspech sa samozrejme začal filmom Hangover, ale to čo dokázal vo svojich posledných filmoch - The Words a Silver Linings Playbook je obdivuhodné. Keď som si čítala recenzie o tomto filme, premýšľala som, kde tento film mohol zobrať 8 nominácií na oscara, avšak teraz mi to je jasné. Okrem všetkého tento film má ďalších 12 nominácií ako sú Zlatý Glóbus, Satellite Award, Gotham Award a mnohé iné. Veľké Russellovo majstrovstvo sa ukázalo najmä v tom ako dokázal do veľmi citlivej a skutočne dramatickej témy vopchať aj humor. Je neuveriteľné ako to pôsobí na diváka, boli tam chvíle keď som sa rehotala ako naposledy pri filme Intouchables. Toto nie je typický romantický film, pri ktorom by som potrebovala vreckovky, toto je vec pre bláznov, ktorí vedú šialení život, tvária sa, že sú vlastne šťastní a všetko je v pohode, pri tom aj oni majú to svoje vlastné trápenie. Platí tu výrok jedného skvelého pána - Základom dobrého filmu sú 3 veci: scenár, scenár a scenár. Tento film má čo ponúknúť a radím ho medzi tie, ktoré si určite pozriem ešte niekoľkokrát! ()

Navan

Tak lidicky, nechybi vam tam neco? Ocenuji mistra De Nira a jeho podani otce snaziciho si najit cestu k problematickemu synkovi i nektere zachvaty hlavniho hrdiny(na Sbohem armado jsem reagovala obdobne). Ale presto ...asi to bude tim zvlastnim prerodem "pratelstvi" v lasku. Jeho konecne procitnuti a uvedomeni si mi prislo trochu strohe, zbrkle a ani jsem si ho neuzila. A ze jsem typicka plačka obecna, tak tady zustal muj kapesnicek temer bez poskrvnky. Velke plus za zaverecny tanec, celou dobu jsem se bala, ze opravdu vystrihnou zvedacku z Hrisnaku. ()

Kylee

Ať se dívám, jak se dívám, žádnou psychologii nebo skutečné drama v tom nevidím... Troška té terapie ve filmech mi nijak zvlášť nevadí, ale ani to tento film nenabízí. Není o terapii, není ani o "bláznech"... Tento film je o ničem - prázdná, přefouknutá bublina, které si člověk všimne jen díky PR, a která splaskne po několika prvních minutách.. ()

Martyrium

Priznám sa, film mi nesadol, preto nebudem hodnotiť jeho kvality a zápory, ale skôr môj subjektívny pocit z toho čo som videl. Mám rád takéto filmy "malého typu", ktorým dokonale postačuje scenár a kvalitné herecké výkony. Scenárovo ma však táto terapia príliš neoslovila, išlo viac menej o priamočiary predvídateľný film, avšak dostatočne zvládnutý po režijnej stránke, kde Russel vedel čo, s kým, kde, kedy. Nič viac, nič menej. Herecké zoskupenie sympatické, v takejto forme neokukané, Tucker bol príjemným oživením, psychoterapeut už skôr karikatúrou, avšak De Niro mi v poslednej dobe nejak "neimponuje". Najviac mi však vadil pocit, že som chcel od filmu, aby bol viac nezávislejší, uvolnenejší, no niektoré pasáže mi prišli skôr kŕčovité a nezaujímavé. Záver bol pre mňa žánrovo zvládnutý, atmosféra príjemná. Celkové pocity mám zmiešané, možno som len čakal trochu viac a nomináciu na Oscara popravde nechápem. ()

Brain32

Povedená romantika ze života "normálních" lidí, s tím rozdílem že místo marťánků berou po ránu antidepresiva :-) ale co už, život je často složitý a někdo to snáší lépe a někomu je potřeba pomoct, tak už to bývá a myslím si, že se není za co stydět. Lawrence a Cooper zahráli skvostně a ty nominace na sošky jim patří po právu :-) PS: Navíc potěšil Robert De Niro v dobré formě :-) ()

Montmorency

Tak tohle mělo být to velké oscarové překvapení ?? Z počátku docela zábavná psycho-drama-komedie, které postupem času sklouzne k obyčejné hollywoodské kýčovité romantice (dokonale vykalkulovaný a lacině sentimentální, jak už zde někdo trefně napsal), kde nejsou hl. hrdinové krásní, mladí a úspěšní, nýbrž krásní, mladí a psychicky narušení, ani vedlejší role moc nenadchly...... ()

mirec2211

Som dosť sklamaný z tohoto filmu. Veľmi nevyvážený a pritom to malo veľmi slušný nábeh na dobrý film. Viac ako polovica filmu je o psychickej poruche a po 75 minútach sa to zvrtne na film o tanci a stávkovaní. Akoby som začal pozerať iný film. Samozrejme, všetko napokon skončilo happy endom. Dávam jednu hviezdu. Pred najnižším hodnotením to zachránilo iba herecké obsadenie Bradley Cooper a Roberta De Nira. ()

qnnaire

Netradičná (a o to lepšia) romanca s pre mňa prekvapivým Bradleym Cooperom, zaujímavou (aj keď asi nie na Oscara) a neokukanou Jennifer Lawrence a geniálnym Robertom De Nirom (ktorý na Oscara rozhodne bol). Veľmi pekný scenár s podarenými dialógmi. Hrdinovia s psychiatrickou diagnózou, ktorí sa životom pretĺkajú akosi svojpomocne a stále to nie je ono, aj napriek tomu, že sa snažia byť šťastní. Ich bláznovstvo ich privedie do množstva až tragikomických životných situácií, v ktorej by sa väčšina z nás nechcela ocitnúť. A práve preto ústrednej dvojici fandíme ešte viac a ich príbeh pohladí naše srdce. ()

TessieS

Někdy bych chtěla potkat toho co vymýšlí ty český názvy, můj předpoklad byl klasická americká romantická komedie, jedna ze sta. Ale zase o to větší překvapení, skrývající se ve skvěle vykreslené romanci na pozadí psycho vyhrocených situací. Výkony obou hlavních představitelů byly famozní a pro mě vždy dokonalý a nepřekonatelný deNiro už byla jenom třešnička na dortu. ()

SonyX

Myslíš, že jsem větší blázen než ty? Skvělý film, a ještě lepší herecké výkony (Jennifer Lawrence si toho Oscara stoprocentně zasloužila). Příběh o tom, jak si dva psychicky narušení lidé dokážou navzájem pomáhat a dokázat tak, že být blázen nemusí být zas tak zlý. ()

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží