Danny Rose (Woody Allen) je umělecký agent, který se i přes zjevný neúspěch vždycky ze všech sil snaží podat svým klientům pomocnou ruku. Takže když ho zpěvák Lou Canova (Nick Apollo Forte), který dostane šanci vrátit se na výsluní, požádá o pomoc, Danny mu vyhoví. Louův problém představuje jeho milenka Tina (Mia Farrowová). Lou chce mít Tinu na svých koncertech, protože bez ní není schopen vystupovat, ale je ženatý. Danny ji proto musí brát s sebou a předstírat, že je jeho přítelkyně. Danny však netuší, že si na bedra naložil víc, než dokáže unést. Dva mafiáni totiž začnou pátrat po chlápkovi, který ublížil jejich bratrovi tím, že ukradl Tinino srdce. (Cinemax)

Renton

Scénář: Woody Allen .. Dospělost je ochota ke kompromisu. Vlídná sentimentální vzpomínka na nevděčnou práci manažera showbusinessových hvězd. Woody Allen je typický, roztěkaný, hubu nezavře co je v záběru a čím jsou dialogy méně vtipné, tím jsou prosáklejší pestrými životními moudry. Mia Farrow je tak nenápadná (pouze obličejem, nikoliv hereckým výkonem), že pokud bych nečetl úvodní titulky, nepoznám ji. Kdo se chce zasmát, ať sáhne po jiném snímku, kdo si chce zadumat, bude “Danny Rose klasik“ tím vhodným pokrmem. 75%. ()

D.Moore

Na první pohled možná nenápadný, ovšem na druhý, třetí, čtvrtý až bůhvíkolikátý další velice příjemný, ne-li výborný příspěvek do filmografie Woodyho Allena. Trochu překvapivě (tedy alespoň pro mě) tentokrát před kamerou nehrál prim sám Allen, nýbrž spíše úžasná Mia Farrow v poloze, v jaké na ni nejsem zvyklý. Neznamená to ale, že by Allen prchající před italskými mordýři vybavenými pistolí a sekerou nebyl kouzelný. Škoda jen, že jsme neviděli toho "Clarkova tučňáka na kolečkových bruslích v převleku za rabína". Nebo alespoň jednonohého stepaře. ()

Šandík

Rozhodně milý film, který v člověku bude rezonovat ještě dlouho po shlédnutí. Woody je v něm přesně takový, jakého ho známe z jiných filmů, což může někomu vadit a někoho jiného to třeba zase potěší. Odlišná je ovšem jeho role, neboť v tomhle filmu kupodivu nejde příliš o eros, nýbrž spíše o agapé. Celkový dojem: 80% ()

xxmartinxx

Dost jednoduchá povídačka, která mě ale ani nebavila, ani nezajímala. Allen jako by tu zapadl do stereotypu. Je paradoxní, že když zkusí něco zásadně jiného (Interiéry, Hvězdný prach), tak mu to vytýkám, ale když je naprosto klasický, taky si stěžuju. Co já vlastně chci? No možná zajímavý příběh, zajímavého hrdinu - to tu prostě nevidím. Když si uvědomím, že tomu předcházel Zelig a následovala Purpurová růže z Káhiry, tak se s tímhle prostě nedokážu spokojit. ()

dopitak

Nějak těm starším Farrowovským Wooďákům nemůžu přijít na chuť, a příběh promotéra z Broad Waye není výjimkou. Výhodou je, že MF tady celou dobu nosí brýle, docela jí to sluší a poznáte ji natuty až na konci. Ostatní postavy kromě postaršího italského Carusa a jeho dobrých písniček nestojí za zmínku. Pěkná angličtina s kadenci samopalu. ()

• Rok výroby na konci filmu je napsán římskými číslicemi. (griph)

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN