Ještě jste nic neviděli (festivalový název)

• Francie

Vous n'avez encore rien vu

You Ain't Seen Nothin' Yet

Francie, 2012, 115 min

Pas mal. Převést divadlení hru do světa filmu vždycky přináší riziko. A i když se to třeba nakonec povede (z nejnovějších například Coriolanus, Bůh masakru), přece jen tomu něco chybí. Ještě jste nic neviděli má skvostné obsazení, dobrou předlohu a zajímavou myšlenku. Bohužel opakování scén je zezačátku kouzelné, později (zvláště při dlouhých scénách) otravné. Líbily se mi zejména významové posuny v jednotlivých provedeních, kdy na počátku všeho stojí řecká tragédie a na konci jakási performance se sudy. Úmorná je stopáž a zejména to, že se příběh příliš drží Euridiky a Orfea, toho malého človíčka, co trpí svým životem.(24.11.2012)

Ano, snímek je dost divadelní, ale já to rozhodně neberu jako mínus. Určitá stylizovanost a teatrálnost mně právě v dnešních filmech chybí. Snažíme se o vyobrazení tak věrné reality až je dílo naprosto odtažité. Ještě jste nic neviděli se vás dotkne na těch nejhlubších místech. Musíte ovšem replikám věnovat plnou pozornost a určitě musíte mít na film i náladu. Věřím, že když bych viděla asi film v jiném duševním stavu, tak by mě nudil. Mínus, které pociťuji, je hlavně v rámci příběhu (pozvání herců k nové inscenaci na přání zesnulého režiséra… i když nám je asi jasné, že je je to jen na oko)- ten tam sice je, ale ne na tolik, aby nás nějak zaujal a abychom z něj chápali závěr. V této podobě je tam v mých očích poněkud zbytečný. Přivítala bych posílení jeho podstaty, tam mi něco prostě chybí(27.11.2012)

• Chrysopras

Tolik dobrých herců a taková nuda? MFF jsem v roce 2012 neodstartoval štastně ( nicméně to byl nejslabší kus, takže vlastně dobře, že jsem ho měl hned za sebou :-)). Jistě na tom má podíl i častá diskrepance mezi obrazem a titulky. Francouzštinou žel nevládnu a člověka hodně otravuje, když musí hlídat, jestli jsou titulky pozadu či napřed... Příběh sliboval mnohé. Ano, láska a smrt jako silné téma. Ale jen jako dekor pro odehrané divadelní představení? Prostě mě to nechytlo. ( 47. KVIFF )(4.7.2012)

Snivé, kouzelné i smutné; Resnais. Skvělé herecké výkony, podmanivá hudba, střih, hra s pohybem po scéně a s mizanscénou (barvy a vlakové nádraží, různorodé pokoje), propojení divadla, filmu a opět divadla. A především: Eurydika. Zacyklení do sebe. Přítomnost, současnost, minulost a jeden velký příběh na pozadí jiných. You Ain't Seen Nothin' Yet.(7.7.2012)

Forma vítězí nad obsahem. Prolínání různými zpracováními divadelní hry bylo působivé, opakování těch samých scén už méně. V některých případech bylo opakování přínosné, jistý významový posun jsem zachytila, ale většina byla prostě úmorná. Třikrát tentýž dialog o nedůvěře/smrti/odchodu...uf. Závěr byl sice fajn, ale i tak by mě opakované shlédnutí nejspíš uspalo.(26.11.2012)

• - Herci v hlavnějších rolích ztvárnili ve filmu mimo jiné také sami sebe. (JoranProvenzano)