Graffitiger

• USA Graffitiger
všechny plakáty
Krátkometrážní / Animovaný
Česko, 2010, 10 min

Film vypráví příběh namalovaného osamělého graffiti-tygra, jehož domovem jsou zdi a fasády pražských domů. Město plné posprejovaných špinavých uliček a zákoutí je divokou džunglí, kde tygr hledá cestu ke své ztracené lásce. Graffitiger nabízí netradiční pohled na Prahu, objevují se v něm jak známá panoramata, tak i místa většině lidí skrytá. (oficiální text distributora)

Mylouch

Nádherně atmosférický příběh z prostředí urban jungle. Při nesporných tvůrčích schopnostech zbýval reřisérovi stejně těžký úkol jakým je pro jiné najít jakýkoliv plodný nápad - totiž nerozvařit potenciál tématu a udržet ho ve střídmě sevřeném tvaru. Gratulace ♫ ()

pytlik...

Zajímavý příběh o tom, jak se prasátko ledabyle převlíkne za tygra a vyráží za dobrodružstvím. Dozvíme se o něm věci, které jsme snad ani nechtěli vědět, např. že místo pěkné svině ho přitahují spíše tygřice a taky mladé holky. Dá se tedy označit za homofila. Dále mě překvapilo, že existuje jakýsi rozdíl mezi lží a Che. Che má sice taky krátké nohy, ale uběhne hodně daleko. ()

sheldonka.

Za 10 minut se u mě vystřídalo tolik různých pocitů, že to někdy tak dobře nedovede ani 2-hodinový film. Klobouk dolů! ()

Stružák

Odpustil bych si "vtipné" scény s Che Guevarou (které trochu narušují jinak dokonalou atmoséfu), ale jinak jsem byl mile překvapen. Nápadité, originální. ()

Ondracius

LFŠ 2011: Jeden z nejlepších filmů, které jsem na filmovce měl možnost vidět. Jednoduché, hravé, krátké, svížné, vtipné. Jen tak dál.) ()

Marys

LFŠ 2011: Kvalitná miniatúrka. Myslím, že režisér presne vystihol to, čo chce na plátne divák vidieť. Vkusné a trefné. ()

Viperine

Animované graffiti v reálnem světě. Kvalitní a nápaditý kraťas, kde mě teda bohužel lehce iritovala zvolená hudba (hl. v první polovině). JInak fajn oddechové pokoukáníčko. ()

Olík

Netuctová krátkometrážní groteska nominovaná na studentského Oscara kombinující animace s reálem, nabízející prostřednictvím nasprejovaného obyvatele fasád zdí pražských domů netradiční pohled na známá i méně obvyklá panorama české metropole. ()

sima275

Tak na tenhle krátký film, jsme se dívali dneska ve výtvarce a divil jsem se kolik emocí má tenhle krátkej filmeček a hlavně, kolik se toho dá stihnout za 10 minut. Jeden z nejlepších krátkých filmů, co jsem kdy viděl. 90% ()

navabaca

Úchvatný, kouzelný, dojemný i vtipný a oduševnělý film nejen o tygrovi, graffiti a street artu. Osobně vnímám Graffitigera i jako vyjádření názoru a především poselství, týkající se problematiky již zmíněného graffiti a street artu. ()

Tynkos

Díky pražským stavbám, graffiti a malovanému tygrovi, vzniká dokonalé spojení krásy rodného města a moderního umění. Osamělí a zmatený Graffitiger na vás zapůsobí tak silně, že by jste mu šly nejraději pomoc a hned po té ho podrbali za ouškem. Tento studenský film opravdu pohladí na duši a zahřeje na srdci. ()

tomkat

Přítulné, dynamické, nápadité, s osobností - přesně jako kočka. Lepšímu hodnocení (ne 5 *, ale něčemu "mezi") brání jen to, že koncept (technika) není v posledních letech úplně originální. Na studentský film brilantní - Chapeau! ()