Nahlas a naplno

Nahlas a naplno

Joyful Noise

Hudební / Komedie

USA, 2012, 113 min

V kostele bývá sranda. Zvlášť, když se jadrně zakleje, pak se vezme jméno Boží nadarmo a přidá se k tomu trocha nechráněného nemanželského sexu. Já se zkrátka musím lehce vysmívat organizovanému věření, protože s Bohem by si to měl každý vyříkat v klidu a o samotě. Jenže jsme v USA, kde je nedělní návštěva kostela povinností a velebení Pána gospelovým jucháním naprostou samozřejmostí. Musím uznat, že ono juchání alespoň nebere chuť do života jako místní pohřební popěvky a navíc tentokrát je to celkem funky, takže vyznavači harmonie, romantiky a těhotných panen si to mohou skvěle užít. Mne tedy spíše braly jiskřivé hádky mezi Vi Rose a zbytkem světa a vyloženě mne pobavila obhajoba plastických operací: „Bůh by nechtěl, aby ti doktoři žili v bídě.“ Tak tomu věřím i já.(22.1.2014)

• M.Heaven

Přijde mi, že tenhle film se hrozně snaží. Pokusy o hloubku a dojemnost... Ale ve výsledku to není nic jiného než Muzikál z kostela s nepříliš sympatickými herci, kromě Queen Latifah, která má ovšem nesympatickou roli. Hudební čísla jsou převážně docela nuda a zápletka téměř nulová. Pokud tenhle žánr, tak si pusťte radši Sestru v akci 1 nebo ještě líp 2 a ušetříte si skoro dvě hodiny otravy.(5.12.2014)

• TommyDiamond

Film se mi nelíbil a po půlhodině jsem ho vypnul. Dívat se hodinu a půl na to jak sboristé postupně vyhrávají nějakou soutěž ve zpívání je pro mě ztrátou času. A navíc na to mám slabý žaludek. Podobných filmů už bylo natočeno doslova kotel. Nevím jak si mohli producenti myslet, že by se to mohlo líbit.....nechápu. Celkově 15%(9.9.2012)

Byla to roztodivná směsice žánrů, ať mi nikdo neříká, že to byla čistá komedie. Byly tam prvky dramatu, zmatených filmů, černé komedie, romantických slaďáren, teenagerovských dojáků atd. Spousta nakousnutých a nedovysvětlených zápletek a načatých vtipů. Bylo to zvláštní, jak sledovat víc filmů v jednom, ale jen jeden, max dva (ty očekávané) se mi zdály dokončeny. Dávám proto 2,5*(1.4.2014)

Maximálna spokojnosť. Dostal som dokonca viac čo som čakal od takéhoto muzikálu. Skvelé choreografie, piesne, dobre herecké obsadenie a čo najviac oceňujem, je to film ktorý môžem vidieť znovu a znovu a vždy to bude pre mňa pohoda. Dokonca som ani netušil, ze Queen Latifah vie spievať. ;-) Dobrá práca!(5.1.2014)