A Resurrection

Lendie Lee

Kostýmy:

Diane Collins
  • Jericho666

Těžké zklamání, jelikož to mohl býti i parádní psycho horor, jen kdyby děj byl naprosto obráceně. Nejdříve postupně se rozjíždějící se psycho, kde jsou Brandon a ostatní terorizováni neznámým, a pak ve cca 2/3 by Eli konečně řekl té psycholožce, co se to vlastně děje a teprve potom se rozjela jízda ve škole, které by zbývajících 20-25 min bohatě stačilo. Bohužel, děj je úplně obráceně. Než se divák stačí rozkoukat, tak už má 15 min a vlastně ví skoro všechno podstatné. Následuje nekonečné kecání o situaci a tempem terénního šneka Matt Orlando rozjíždí něco, co termín atmosféra vidělo maximálně tak z rychlíku. Ve chvilce, kdy jedna z Brandonových kamarádech pronese "Bože můj! Co budeme dělat?" je hodina filmu pryč a divákovi je už úplně šumafuk co budou dělat. Pro následnou "pointu", nebo co, si člověk klepe na čelo a při "protikletbě" už má na čele z klepání důlek. Člověka už ani pak nepřekvapí, že si psychologička Jessie veme ze všech možných obranných zbraní tu snad nejmenší a "nebezpečně" s ní chodí po chodbách. Musí se sice uznat, že svou funkci zbraně plní, ale podle mě by o kousek vedle ležící, a o 20cm větší, šroubovák vykonal lepší službu. Posledních pár minut, velký "finiš", je k smíchu snad více než celý předchozí děj. A to jsem do toho všeho ani nemusel zahrnout maškarádu s čarodejnicí. Nejzajímavějším na celém filmu tedy zůstává poznámka kolegy J*A*S*M: "Vidět na profilu Michaela Clarke Duncana "zemřel 3.9.2012 " a v jeho filmografii v roce 2013 film s názvem "A Resurrection" je docela kvalitní černý humor."(14.7.2013)

• Patches1984

Solidní slátanina. Příběh sám o sobě by nemusel být tak špatnej, kdyby ho dostal do ruky někdo aspoň trochu schopnej, ale to, co se svým vlastním scénářem provedl Orlando, je katastrofa. Filmu chybí spád i atmosféra, v ději se objevují trhliny a občas je jen tak vložena zbytečná nebo naprosto nesmyslná a nevysvětlená scéna (Mexikánci se zabitým prasetem na silnici někde uprostřed lesa? WTF?), postavy vesměs nesympatický a jejich dementní zasazení do prostředí nutí herce buď jen suše deklamovat, nebo naopak přehrávat, takže si člověk často připadá jako by koukal na amatérskej film, co někde na koleně spíchla parta středoškoláků, nebo na úvod k takovýmu tomu pornu s "příběhem". Přitom ústřední myšlenka a i některé zvraty nejsou, alespoň v rámci žánru, úplně blbý a dalo by se na nich stavět. No, aspoň že ta Mischa je v pár scénách docela sexy. 1/10(3.12.2013)

• verbal

Tak konečně vím, z čeho Duncana trefil ten šlak! Tomu dvěstěkilovému medvídkovi určitě podstrčili falešnou verzi scénáře, a když následně zjistil, do jaké unylé, polodementní sračky se to upsal, bác ho, a měl hamburger v koronární tepně. Opravdu nedůstojné, definitivní ukončení kariéry. Co naplat, když se holt sejde scénárista, co dosud psal slogany na krabice k cereáliím a režisér, který umí výborně čistit židovským producentům bazény, je to prostě průser, jenž je schopen enormně vyhonit tep i nejednomu flegmatickému divákovi a rozčílit ho k nepříčetnosti, že si tu kravinu vůbec pouštěl. No nic, jednu RIPovací s cizojazyčným (Jsem prostě dobrý!) přáním "Rest in the room, Michael!" tomu vnutím, aby mě ten obří černoušek nechodil strašit, ale dělám to jen proto, že jsem od přirození altruista a filantrop.(25.6.2013)

• dubinak

Tohle byl pro mě fakt krok vedle. Nelíbilo se mi na tom vůbec nic. Herci naprosto mimo mísu, celkový příběh naprosto nudná, patetická trapárna. Měla jsem co dělat, abych to dokoukala do konce. Celé to bylo totálně bez šťávy, bez jakéhokoliv faktoru, který by to dělal zábavnější nebo dokonce sledovatelnější. Žádné napětí ani akce. Není tu nic kladného, co by vůbec stálo za zmínku.(21.6.2013)

• mosnak

Adept na sračku roku. Proboha co to jako mělo být? Nelogické chování postav a hlavně ta nuda! Nudnější film jsem snad v životě neviděl. Musím se přiznat,že jsem se nechal hlavně zlákat zajímavým posterem. Který ovšem absolutně nemá s filmem nic společného. Divnovyvražďovačka na střední škole,kde vlastně žádnou vraždu neuvidíte. Prostě katastrofa - 0%(15.10.2013)