Reklama

Reklama

A Resurrection

  • USA The Sibling (neoficiální název)

Obsahy(1)

Na strednej škole v meste Middeltown čelí outsider Eli (J. Michael Trautmann) neustálemu posmechu zo strany vystatovačného Brandona  (Nick Jandl) a jeho priateľov. Keď urážky už prekročia mieru, riaditeľ Addison  (Michael Clarke Duncan) im všetkým udelí trest. Ostanú po škole a absolvujú sedenie s psychologičkou Jessie (Mischa Barton), ktorá je manželkou syna miestneho kňaza, námestníka Travisa (Devon Sawa). Jessie a Addison zistia, že Eli trpí psychickou traumou a chýba mu jeho brat Devon (Patrick de Ledebur), ktorého zabili v priebehu prestrelky. Keď sa nesmelý Eli konečne pred Jessie otvorí, prezradí jej, že Devona v skutočnosti zabil Brandon. Sám objavil bratovo telo a vraj doňho čarodejnica vložila zlého ducha. Teraz potrebuje získať šesť duší, aby bol opäť slobodný, a cieľom jeho pomsty sa stanú Brandon a jeho kumpáni. Skeptická Jessie však jeho slovám neverí. (Incantator)

(více)

Videa (2)

Recenze (22)

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Pre mňa úplne priemerný pokus. Vyvražďovačka s prvkami nadprirodzena (vzkriesenie mŕtveho brata, ktorý sa chce pomstiť za svoju smrť), ale aj to nadprirodzeno tam bolo úplne nefunkčné, pretože viacmenej bolo úplne jedno, či je ten zabijak "živý" alebo nie, a celé to slúžilo len ako vata na natiahnutie stopáže v prvej polovici, kde sa aj tak dokopy nič nedialo, len kecalo a vysvetľovalo. Potom, keď už k nejakým vraždám dôjde, sú aj tak mimo záber. Síce to v mojich očiach zachraňuje občasná dobrá atmosféra a sympatické postavy (všetky to zahrali dobre a nevadil mi nikto), ale aj tak to zapadne prachom veľmi rýchlo (neviem, ako dlho si na ten horor budem ešte pamätať, ale tipujem tak 2 dni). ()

Jericho666 

všechny recenze uživatele

Těžké zklamání, jelikož to mohl býti i parádní psycho horor, jen kdyby děj byl naprosto obráceně. Nejdříve postupně se rozjíždějící se psycho, kde jsou Brandon a ostatní terorizováni neznámým, a pak ve cca 2/3 by Eli konečně řekl té psycholožce, co se to vlastně děje a teprve potom se rozjela jízda ve škole, které by zbývajících 20-25 min bohatě stačilo. Bohužel, děj je úplně obráceně. Než se divák stačí rozkoukat, tak už má 15 min a vlastně ví skoro všechno podstatné. Následuje nekonečné kecání o situaci a tempem terénního šneka Matt Orlando rozjíždí něco, co termín atmosféra vidělo maximálně tak z rychlíku. Ve chvilce, kdy jedna z Brandonových kamarádech pronese "Bože můj! Co budeme dělat?" je hodina filmu pryč a divákovi je už úplně šumafuk co budou dělat. Pro následnou "pointu", nebo co, si člověk klepe na čelo a při "protikletbě" už má na čele z klepání důlek. Člověka už ani pak nepřekvapí, že si psychologička Jessie veme ze všech možných obranných zbraní tu snad nejmenší a "nebezpečně" s ní chodí po chodbách. Musí se sice uznat, že svou funkci zbraně plní, ale podle mě by o kousek vedle ležící, a o 20cm větší, šroubovák vykonal lepší službu. Posledních pár minut, velký "finiš", je k smíchu snad více než celý předchozí děj. A to jsem do toho všeho ani nemusel zahrnout maškarádu s čarodejnicí. Nejzajímavějším na celém filmu tedy zůstává poznámka kolegy J*A*S*M: "Vidět na profilu Michaela Clarke Duncana "zemřel 3.9.2012 " a v jeho filmografii v roce 2013 film s názvem "A Resurrection" je docela kvalitní černý humor." ()

Reklama

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý slasher s nadprirodzeným nádychom o problémovom chalanovi, ktorému pred časom zomrel brat. V škole začne vyhlasovať, že sa vráti z hrobu aby sa pomstil, čo vyvolá bitku a tak ostane s niekoľkými mladými po škole. Mladá poradkyňa, ktorá to s nimi má vyriešiť sa však onedlho presvedčí o tom, že zo školy všetci živý neodídu... Toto mi sadlo lepšie než som čakal; prvá polovica je síce pomalá, ale dobre buduje atmosféru, všetko je kvalitne natočené, so slušnými hercami a poslednou úlohou M.C. Duncana. V druhej polovici dianie pekne zhustne, mŕtvoly začnú pribúdať a aj keď vraždy bohužiaľ nie sú moc vidieť, mám z toho filmu celkovo viac než dobrý pocit. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Tak konečně vím, z čeho Duncana trefil ten šlak! Tomu dvěstěkilovému medvídkovi určitě podstrčili falešnou verzi scénáře, a když následně zjistil, do jaké unylé, polodementní sračky se to upsal, bác ho, a měl hamburger v koronární tepně. Opravdu nedůstojné, definitivní ukončení kariéry. Co naplat, když se holt sejde scénárista, co dosud psal slogany na krabice k cereáliím a režisér, který umí výborně čistit židovským producentům bazény, je to prostě průser, jenž je schopen enormně vyhonit tep i nejednomu flegmatickému divákovi a rozčílit ho k nepříčetnosti, že si tu kravinu vůbec pouštěl. No nic, jednu RIPovací s cizojazyčným (Jsem prostě dobrý!) přáním "Rest in the room, Michael!" tomu vnutím, aby mě ten obří černoušek nechodil strašit, ale dělám to jen proto, že jsem od přirození altruista a filantrop. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Velice špatné ! Trailer byl super, film byl zdlouhavý, nezáživný až smutný. Potěšila mně pouze přítomná účast zesnulého M.C.Duncana, ale zbytek Průser jako Hrom! Jestli hlavní myšlenka filmu byla postavena na imaginárních myšlenkách diváka, tak jsem jim to neuvěřil, tohle na mě neplatí! Pro mě to byla pouze ztráta času. ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama