Někdo se dívá (TV seriál)

Alguien te Mira

Krimi / Thriller

USA, 2010, 116x43 min

Skvělý námět, dobrý scénář i hudba, výborné herecké výkony - David Chocarro, Ximena Duque, Karla Monroig a Carolina Tejera. Seriál jako takový nabízi množství napětí, na telenovelu (?!) i spoustu brutálních a promyšlených vražd (trochu připomínají giallo) a propojení krimi thrilleru a romantiky též funguje dobře. Vadou na kráse jsou jen kulisy (umělé, nepřirozené a rozmístění oken a jednotlivých místností se mi zdá více než nelogické) a zápletka ohledně "Lucy," nadržené masérky jenž touží po "Pedru Pablovi" a mé hodnocení sráží tak o 20%... Jinak hodně kvalitní seriál.(15.2.2016)

• kvete.i.vadn

Hmmm, tak tuto telenovelu jsem zkoušela 2x, ale ani jednou jsem ji nedokoukala. Závěr a rozluštění dobré, Camila, Matilde, Rodrigo super, námět dobrý, ale některé scény mě nudí. Jinak napětí umí vytvořit dobře. Třeba se jednou podívám na všechny díly...Co je naprostý odpad, je český dabing, z Piedad dělá nesympatickou čarodějnici, z Camily ani nemluvím a jméno Julian vyslovovat Jůlián je tedy příšernost...(17.3.2015)

Říct o kdejaké telenovele, že je to odpad, je už samo o sobě dost pohodlné a stupidní (předsudky??). Těžko říct, zda toto považovat za telenovelu, dost se tomu blíží, jak už kvůli hereckému obsazení, tak díky monologům a patetičnosti, která mě nutí takový typ seriálu hodnotit trochu jinak - nedávám každé telenovele odpad, aniž bych vůbec viděla jediný díl, zřídkakdy dám více než dvě či tři hvězdy. Toto je díky zápletce čímsi zvláštní, ovšem ne až tak aby si zasloužilo vyšší hodnocení. Jako taková malá rekvizita, dejme tomu ke snídani, to není až tak úplně zlé. +1bod za úvodní song(18.8.2012)

Hodnotím po zhliadnutí všetkých 116 častí. Remeslene fakt, ale fakt dobre odvedená práca. Hlavní hrdinovia sú ako to už u Telemunda býva rozumnejší a uvažujú viac racionálne (aspoň na začiatku, na konci sa hlavná hrdinka zmení na maximálnu naivku), napätie kvôli vrahovi žien je v seriáli naozaj a občas sa sám pristihnem ako mi buší srdce a nedýcham pri niektorých scénach, hlavne ku koncu keď začína ísť do tuhého.. Obsadenie je tiež veľmi dobré, Danna García už dokázala že je dobrá herečka ale najlepší výkon podáva jednoznačne Karla Monroig a jej prerod zo žiarlivej exxmanželky až po vrahom naháňaného imobilného svedka je tak uveriteľný až to vyráža dych, ďalej Ximena Duque je úplne iná ako v Analíi a navyše mrte sexi. Ak niečo naozaj kvitujem tak je to výkon Rafeala Amayu a jeho "psycho" rozhovory s démonmi minulosti a otvorený koniec ktorý dáva na celý seriál úplne iný pohľad.(25.4.2011)

Náhodou mě to bavilo. Pár klišé z telenovel se tam určitě najde, ale jinak je to úplně jiný druh telenovely. Takhle to vypadá, když spojíte dohromady telenovelu a thriller a výsledek mě nenudil. Není to nějaký nářez, ale chvilky napětí a krve se tam najdou v docela velkém množství. Bavilo mě to než slavná Kriminálka Miami(okey, já tuhle kriminálku nežeru, ale i tak) a to je co říct.(1.11.2015)

• - V úvodní znělce si můžeme všimnout scény, ve které vystrašená Piedad (Danna García) utíká před vrahem zapadlou uličkou. Tato snéna však byla natočena čistě pro účely traileru a v seriálu tuto scénu nenajdeme. (fiLLthe3DD)

• - Točilo se prevazne v Miami, ačkoliv se děj odehrává v Chicagu. (fiLLthe3DD)

• - Příjmení ženských obětí vraha jsou převzata od slavných režisérů. Příkladem jsou Rocio Lynch (Zuleyka Rivera), pojmenována po Davidu Lynchovi, a Maria Gracia Carpenter (Maria González) po Johnu Carpenterovi. (fiLLthe3DD)