poster

Frajer na ceste (TV film)

Psychologický

Československo, 1989, 56 min

 • argenson
  ***

  Myslím, že předchozí komentáře jsou až moc přísně kritické. Ano, je to průměrná slovenská televizní road movie, ale natočit to Truffaut o třicet let dřív a trochu líp, tak je to majstrštyk nové vlny.(30.11.2016)

 • dobytek
  **

  Oficiální text distributora je naprosto vyčerpávající, takže si dovolim ve zkratce popsat, o čem film je. Týpek a jeho pipka jedou někam autem. Ani nevim, kam vlastně měli namířeno, ale to je celkem jedno. Pipka, která má čerstvej řidičák, přejede na opuštěný silnici nějakýho dědka. Z místa nehody ujedou a pak jsou z toho na nervy a začínaj mezi nima nejrůznější hádky. Nakonec je nějak záhadně chytnou fízlové, přestože podle všeho na místě nezůstaly žádný stopy. Téma by samo o sobě bylo zajímavý, ale výsledek vypadá, že to natočila parta nějakejch amatérskejch filmařů za víkend. Nejzajímavější na filmu je asi vozovej park tehdejší VB. Škoda Favorit a Tatra 613 v barvách VB jsou poměrně vzácný exempláře.(16.8.2011)

 • MM_Ramone
  *

  Mladý Peter Kočiš si vyrazil štýlovou oktáviou cabrio s akousi radodajnou cigánečkou na výlet. Neskúsená, začínajúca šoférka zrazí na opustenej ceste chodca. Ten svojim zraneniam podľahne. Milenecký párik spanikári a z miesta smrteľnej nehody unikne. Následne ich začnú trápiť výčitky svedomia a pocity viny, čo vedie ku vzájomnej ostrej konfrontácii. Nakonec sa prihlásia na oddelení verejnej bezpečnosti, kde vezme vinu a zodpovednosť na seba mladý, zaľúbený šuhaj. *(31.10.2016)