Scénárista a režisér Jean-Marc Vallée postavil vedle sebe dva příběhy o lásce a zodpovědnosti, které od sebe dělí čtyřicet let. Antoine (Kevin Parent) žije v roce 2011 zdánlivě ideálním životem. Je úspěšným montrealským dýdžejem, má krásnou přítelkyni Rose (Evelyne Brochu) a dvě zdravé dcery. Přesto se však stále nedokáže odpoutat od bývalé manželky Carole (Hélène Florent).
Druhý příběh se odehrává v roce 1969. Jacqueline (Vanessa Paradis) je svobodná matka, která žije sama se svým sedmiletým synkem Laurentem (Marin Gerrier), o kterého láskyplně pečuje. Laurent se narodil s Downovým syndromem, a nejspíš se nedožije třicítky. Jacqueline je ale odhodlána udělat vše pro to, aby její syn prožil kvalitní život. S Carole má společného víc, než by se mohlo zdát. (vesper001)

LittlePrince

Tento film jsem viděl až v roce 2013 takže jej pro sebe označuji filmem roku 2013. Mix hudby, s originální úvahou vztahů, příběhem, hereckými výkony (mrs Paradis, smekám) i zvláštní kombinace Chill-outu s romantikou. Malinko zmanipulován Sigur Ros (kdo ji dá do filmu má u mě automaticky hvězdu navíc) a DjRockem verze songu Cafe de Flore, je to o to sladší jízda. Skvělé. ()

janar

Ani mi nevadí,že mnozí nepochopili,že je toto jeden z mála filmů.které se zaobírají reinkarnací,spíš mi vadí naprosté nepochopení celého filmu-viz Traffic,ale je to vlastně jedno,já jsem byla z filmu nadšená a děkuji za dobré hodnocení všem,kteří pochopili ()

Izzetman

Začnu negativnímy dojmy, ty jsou jednoznačnější. Prvních 45 minut pro mě bylo utrpením a ani po shlédnutí celého filmu se toho nemůžu zbavit. Nevadí mi pozvolné zaplétání a rozplétání děje, ale zde jsem se nezbavil dojmu, že je to jako pěst na oko. Dějová linie v minulosti mě emotivně nepřesvědčila a ani osudová spřízněná duše. Nicméně ostatním postavám se mě podařilo vtáhnout a ten lehký dech mysteriózna mě vždy dostane. Dost dobrý. Střih a kamera parádní, zvláště s rostoucím časem, kdy začíná být zřejmý účel. ∑=*** ()

Mitsouko

Spočiatku troška rozvláčny, ale docela pozerateľný film. Láska, minulé životy či karma, hudba, romantika, smútok.. v dvoch časových rovinách. Film ma pohltil od druhej polovice, pointa zaujímavá. Klubový film, maistream by na ňom ťažko hladal krásu. Zanechal vo mne hlbšie dojmy, ktoré pretrvali až do druhého dňa :-) ()

mozartka

Café de Flore je snímek, který nám má ukázat tu správnou cestu. Někdy je tak těžké někoho nechat jít, co může být horšího než milovat a nebýt milován. Tak se to na první pohled může zdát, ale Café de Flore nám ukáže, jak to může vypadat ač se to zdá nesmírně těžké. Někdo by mohl říct, že konec filmu je až příliš "happy", upřímně si nemyslím že to takhle v životě chodí, ale ukázka dobrá. Každopádně mi film hodně dal, kde je vlastně ta hranice lásky, co ještě láska je a co už není? To Vám prozradí Café de Floré.....***** ()