Reklama

Reklama

Recenze (5)

fragre 

všechny recenze uživatele

To jsem se nechal nachytat, když jsem si přečetl, že film je dle námětu Rudyarda Kiplinga, jehož některé romány mám dodnes rád. Ani to, že jsem byl, vzhledem k roku a místu vzniku filmu, připraven na větší dávku sentimentu a kýče, však nepomohlo. Ona ta Shirley je tak příšerně "loztomilá" v té skotské uniformičce, kdy si kolem prstu obtočí nakonec i vůdce muslimských povstalců, že jednomu bleskne hlavou: Herodes, to byl král. ()

Reklama

rivah 

všechny recenze uživatele

Rozkošná malá Shirley jako Priscilla se přidala k cvičení britských vojáků a potlačení rebelie v Indii. Rodinná podívaná.(50%) ()

kinderman 

všechny recenze uživatele

Další ze zástupců žánru oblíbeného (nejen) v období klasického Hollywoodu- "koloniální" dobrodružný film- je tentokrát ozvláštněn přítomností roztomilé Priscilly, která si v posádce svého dědečka v severní Indii podmaní srdce drsných vojáků (výborný V.McLaglen coby seržant MacDuff) a přispěje k vyřešení konfliktu mezi Brity a indickými povstalci. Je to neodolatelně naivní, ovšem výborně zrežírované a ve scéně, kdy S.Templeová zpívá McLaglenovi, také náležitě dojemné. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Pochopil som ze sa to odohrava v Indii kolonizovanej Brytskym Imperiom, Indovia este nechceli priamo nezavislost, len lepsie socialno -ekonomicke podmienky - ak serete na picoidy z filmovej teorie a zaujimate sa o vseobecny rozhlad, tak vedzte, ze Briti Indom hodne dlho nedvihali mzdy, pricom platy rodenych Britov v kolonizatorskych uradoch pravidelne stupali. Ksatrijovia /indicke vyssie kasty/ boli na tom mizerne - slaba vyzbroj, Britske Imperium ich vyzbrojovalo starymi, vyradenym zbranami, platy roky stagnovali. Plus bezne boli vojenske cvicenia pocas nabozenskych sviatkov /hinduistickych/, nasilne metody vladli aj u konvertovania. 74 % ()

Galerie (42)

Zajímavosti (1)

  • Shirley Temple (Priscilla) prohlásila, že film Rekrut Willie Winkie je její nejlepší. „Byl nejlepší, protože tam bylo hodně cvičení se zbraněmi, hlučného pochodování ve vojenských uniformách s mosaznými knoflíky a mou pestrou suknicí. Byl nejlepší pro odvážné husarské kousky se střelci ze zálohy a splašenými koňmi. Byl také nejlepší, protože se konečně zdálo, že jsem získala profesionální respekt u někoho tak rodokapsově chlapského, jako byl John Ford (režisér). A ze všeho nejlepší bylo, že má vodově modrá pojízdná šatna byla přemalována na červenou barvu pluku.“ (Pavlínka9)

Reklama

Reklama