Trvalo to dlouho, ale na Averyho se přesto konečně usmálo štěstí. Po nucené přestávce, kdy se staral o svou přítelkyni Kristu a o syna Jordana, se konečně mohl vrátit do světa závodního plavání a začíná opět vyhrávat. Univerzitní skauti se o něho perou, všichni mu předpovídají velkou kariéru. Po malé oslavě s přáteli Cashmerem a Drem se však věci začínají měnit. Jsou zatčeni policií a omylem odesláni do vězení, kde vládnou gangy, korupce, násilí a právo silnějšího. Jedná se o nejtěžší zkoušku v jejich životě, ve které rozhodně není vítězství dáno dopředu. Přežít za zdmi této káznice je téměř nemožné (oficiální text distributora)

hlína

Hloupý film o hloupých lidech dělající hloupé věci za zdmi kriminálu mimochodem se odehrávající v hloupé zemi... :o) ()

Sign

Jak už zde někdo napsal, hodně podceňovaný film, je fakt že zde jsou mnohem lepší filmy odehrávající se v nápravném zařízení např. Vykoupení nebo Zelená míle, to však ale neřadí automaticky tento film mezi podprůmněrné nebo dokonce braky... děj je právě vydařený, tři přátele neprávem zadrženi avšak každý jiný styl života a jiný přístup který se ve věznici ukáže pořádně, každý se vydal svou cestou bohužel pro nejmladšího člena party to bylo jaksi bez výběru, ano film má pár nelogičností nebo spíše věcí co mi neseděli jako například konečná vzpoura, vězni na dvorech jsou veskutečnosti hlídáni tak ostražitě že vzpoura jako tady by nebyla možná nebo by probíhala uplně jinak, to že jsou dozorci někdy grázlové víme avšak tady to režisér jaksi dotáhl až do extrému a to takového jaký mi jaksi nseděl, jinak vcelku hodně povedený snímek ()

Homerking

Film který by si jistě zasloužil lepší hodnocení, hned po Shaw Shanku je to můj nejoblíbenější film z prostředí kriminálu. Neprávem odsouzení černí chlapíci jsou posláni do tvrdé věznice kde na ně čeká spousta hnusu. Hvězda navíc za trestance "GRAFFITIHO" . ()

Plastík

když jsem viděl tento film poprvé, tak mě okouzlil, ale po druhém zhlédnutí to už takové nebylo. Cítil jsem v tom slaďák, mýdlo a pak nic. Proto dávám 4. Poprvé bych dal 5 po druhé 3 a tak průměr 4. Scény v kriminále byly celkem poučný, ale snad jen pro američany. ()

Slam7

Pozor na tenhle film...podle mě dost dobře natočený! U mě to má 75% a to je slušný číslo. Koukam, že to hodnotilo jen něco málo přes 500 lidí a je to škoda, to je film, kterej by se mohl líbit víc lidem, kdyby se k nim dostal;) Přirovnam to ke Kriminálu se Stallonem...Myslim si, že tohle je o krapet lepší!!! (a to jsem nejvetší zažranej fanoušek Stalloneho tělem i duší) ()

Emperor1

Snímků z vězeňského prostředí jsem viděl už vícero a tento mi přijde asi nejméně autentický, uvěřitelný, co se zobrazení syrovosti prostředí i jeho klientů týče, šablonovitost gangů i jednotlivých postav, jejichž osudy mě nechaly chladným, působila chvílemi až směšně. Na druhou stranu některé bitky byly pěkné. ()

xander

Vydarený, drsný snímok, nieje originálny ale zaujímavý určite. Pobyt vo väznici je jednoznačným vrcholom snímku. Neznámy režisér natočil s neznámymi ale zaujímavými hercami (Richard Jones, De´ Aundre Bonds sú skvelý ) a mierne známymi tvárami ako Bill Nunn alebo Gabriel Casseus či Master P. autentický snímok ktorý má síce zopár začiatočníckych chybičiek ale je to určite príjemné prekvapenie. ()

Jarsey

Jsem fanynka film z vězeňského prostředí, tenhle patří mezi moje oblíbené. Parta kluků se ne svojí vinou dostanou do basy, kde nejhůř dopadne paradoxně jediný, který v reálu nedlouho po tomto filmu na několik let ve vězení opravdu skončí... Dokáže to vtáhnout do atmosféry, čehož si na filmu cením hodně. ()