Reklama

Reklama

Psychiatrička a moderátorka rádiové talk show Talk Line, doktorka Sonny Blakeová, se rok po smrti otce vrací do Rosewood Lane ve Stillwateru a nastěhuje se do jeho domu. Sonny prošla krutou výchovou ze strany otce a sama chodila na terapii k doktorce Cloey. Sonnyin přítel, okresní státní zástupce Barrett Tanner, jí pomáhá se stěhováním. Hned při příjezdu se Sonny od sousedů dozvídá, že místní poslíček roznášející noviny je nebezpečný šílenec. Sonny zjistí, že se vloupal do domu a možná také zabil jejího otce, ale detektivové Briggs a Sabatino jí nevěří a vše svádí na bujarou fantazii. Když je Barrett napaden a zmizí, zavolají Sonny a její kamarádka Paula Crenshawová policii, ta ale nic a nikoho nenajde. Zbláznila se Sonny nebo je poslíček s novinami ztělesněné zlo? (Filmbox)

(více)

Recenze (29)

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Celou dobu jsem se rozčiloval, že se většina postav chová nadprůměrně nelogicky až dementně i na trhillerové béčko. Pak jsem se začal rozčilovat, že celá ta zápletka se záhadným drzým hajzlíkem už úplně přestává dávat smysl, načež přišel konec a já pochopil, že režisér si s divákem celou dobu schválně vytíral zadek a náramně se tím určitě bavil, bastard jeden. Scéna na pohřbu sice přinese dílčí vysvětlení některých vedlejších záhad, ale to co mě nejvíc zajímalo jsem se nedozvěděl, můžu to leda zkusit vytušit. Na druhou stranu atmosféra filmu je krásně temná a hustá, záporák je nádherně zlověstný, Rose má v těsných hadrech parádní figuru a film určitě není nějaká tuctovka, která mi do rána vyšumí z hlavy. 3+. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Rosewood Lane je koukatelná nenáročná hororová jednohubka a to mi protentokrát stačí, neboť jsem od Victora Salvy nic moc nečekal a o filmu jsem dopředu věděl pouze to, že se chystá. Námět je ohranej (křehká dívka terorizovaná nebezpečným stalkerem, na něco takového se budu těšit jen v případě, že to bude režírovat Balaguero nebo někdo podobného kalibru), no zrovna v tomhle případě filmu dost pomáhá, že okolo onoho psycho paperboye (pro český překlad navrhuju spojení "šiblý kolportér" :-D) se povedlo vytvořit pěkně znepokojivou nadpřirozenou auru. Je to tak trochu jako čekání, než Jeepers Creepers roztáhne křídla. U mne spokojená trojka. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Klasická stalkerská odrhovačka, která ovšem spolehlivě funguje a to především díky přítomnému herectvu. Takže Rose McGowan budete zaručeně fandit, hlavního hajzla totálně nenávidět a doktorčin přítel vám přijde jako úplnej idiot. Sem tam tu byla i povedená tísnivá atmosféra domu, kde psychopat terorizoval svou oběť a za zapamatování stojí i scénka, kdy si to Ray Wise rozdá se šípem. Celkově jsem docela mile překvapený. 55% ()

tron 

všechny recenze uživatele

Od Salvu mám relatívne rád oba diely Jeeper Creepers, ale toto bolo vážne úplne mimo terč, Victor. Trilerový horor o tom, ako Rose McGowanovú terorizuje brutálny tínedžerský roznášač novín? To je teda fakt originálna šupa, to ti teda poviem. Viem si predstaviť hororové chladničky, hororové hračky, hororové myši a hororové hotely. Dokonca si viem predstaviť hororový mangeľ. Viem si predstaviť vraždiaceho cukrára, pekára i policajta. Možno si viem predstaviť aj vraždiaci kornút zmrzliny a zabijacku umelohmotnú prázdnu fľašu od malinovky. Čo si však neviem a nechcem predstaviť, je vraždiaci mladučký roznášač novín. Neplnoletý chlapec na bicykli, zapierajúci sa do pedálov a gániaci na bezbranné prsnaté ženy spod šiltovky, akoby mu práve zjedli večeru, svine bezcharakterné. Salva sa o to pokúsil... a úplne zaslúžene stroskotal, zlyhal a znemožnil sa. Bolo mi až zvláštne pri srdci, keď som musel pozerať seriózne myslené scény, v ktorých chlapec bicykluje naprieč temnou nocou a hlavnú hrdinku straší démonicky prenesenou vetou „eniky beniky kliky bé“. Toto fakt Salva nemohol myslieť vážne... Ale myslel. ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Victor Salva už nie je v hororovom žánri žiadny nováčik, takže moje očakávania boli dosť vysoké. Najviac ma zaujímalo, kam až bude schopný ten psychopatický poštár zájsť, pretože filmov, kde hlavnú hrdinku terorizuje nejaký retard, je množstvo. Napokon ma to zaujalo niečím úplne iným, ten poštár sa skôr začal javiť ako alegorická postava, a nebol som si istý, či je reálny, alebo či to je vôbec človek. Pekne sa to zamotalo. Väčšina filmu funguje ako psychothriller s niekoľkými silnými momentami a dobrými ľakačkami (najmä, keď sa psychopat nečakane objaví niekomu za chrbtom), ale aj hororoví fanúšikovia si prídu na svoje. Napätie by sa dalo krájať a ku koncu sa konečne začne vraždiť. Pôsobivý film, ale občasnej nude sa celkom nevyhol (pátranie po jeho minulosti, vyšetrovanie polície a podobne). Hlavná hrdinka OK, celkom sympatická, hlavný záporák perfektný. Som spokojný, veľmi silná trojka. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama