Rosewood Lane

Rosewood Lane

Horor / Thriller

USA, 2011, 91 min

Klasická stalkerská odrhovačka, která ovšem spolehlivě funguje a to především díky přítomnému herectvu. Takže Rose McGowan budete zaručeně fandit, hlavního hajzla totálně nenávidět a doktorčin přítel vám přijde jako úplnej idiot. Sem tam tu byla i povedená tísnivá atmosféra domu, kde psychopat terorizoval svou oběť a za zapamatování stojí i scénka, kdy si to Ray Wise rozdá se šípem. Celkově jsem docela mile překvapený. 55%(27.5.2014)

Vzhľadom k tomu, že Victora Salvu považujem za jedného z najzaujímavejších moderných hororových režisérov a jeho Rosewood Lane som intenzívne očakával, musím priznať, že som najprv ostal mierne sklamaný. Na jednej strane je tu skvelý, zaujímavý príbeh o mladom sociopatickom roznášačovi novín, ktorý začne terorizovať novú susedu a na druhej strane je jeho nie celkom využité spracovanie. Hlavné duo bolo vybraté i zahrané výborne; obzvlášť postava tajomného, zákerného roznášača, ktorý bol až démonicky šikovný, ale na môj vkus sa tu až priveľa času venovalo interakcii s otravnými vedľajšími postavami, ktorí svojimi nezáživnými výstupmi zbytočne narúšali dianie i atmosféru. Osobne by som uvítal buď komornejší prístup; kedy sa mohla napínavejšie vystupňovať hra na mačku a myš, alebo lepšie využitie iných aspektov, ktoré sa tu ponúkali, ako napr. kulisa okolitých vystrašených susedov. Gradovalo to však dobre, finále bolo kvalitne zvládnuté, napínavé, s nečakaným rozuzlením a na druhý deň, keď sa mi film trochu rozležal v hlave, ma dokonca niečo donútilo pozrieť si ho znova a výsledný dojem mám ešte o niečo lepší.(2.2.2012)

• bourec

Jméno režiséra slibovalo tajemnou,nervydrásající podívanou.Mám doteď v mysli ,jak sem u prvního Jeepeers creepeers ani nedutal,a první polovinu filmu sem byl doslova unešenej atmosférou.Ale tenhle film nás nudně navádí na jakousi myšlenku o nadpřirozenu,aby na nás nakonec vyblil lacinou pointu.Kdyby alespoň film byl drsnej,ale ani tady nic.30%.(4.3.2012)

Victor Salva ma opäť nesklamal. Ani neviem prečo, ale Rosewood Lane mi svojou atmosférou pripomínalo hororové osemdesiatky. Snáď to robilo to typicky ospalé americké mestečko, do ktorého je príbeh situovaný či charizmatický záporák, vizážou trošku pripomínajúci mladého Brandona Calla z čias seriálu Step by Step alebo ten pekelný nádych... neviem, každopádne malo to grády a bavilo ma to.(1.3.2012)

Victor Salva už nie je v hororovom žánri žiadny nováčik, takže moje očakávania boli dosť vysoké. Najviac ma zaujímalo, kam až bude schopný ten psychopatický poštár zájsť, pretože filmov, kde hlavnú hrdinku terorizuje nejaký retard, je množstvo. Napokon ma to zaujalo niečím úplne iným, ten poštár sa skôr začal javiť ako alegorická postava, a nebol som si istý, či je reálny, alebo či to je vôbec človek. Pekne sa to zamotalo. Väčšina filmu funguje ako psychothriller s niekoľkými silnými momentami a dobrými ľakačkami (najmä, keď sa psychopat nečakane objaví niekomu za chrbtom), ale aj hororoví fanúšikovia si prídu na svoje. Napätie by sa dalo krájať a ku koncu sa konečne začne vraždiť. Pôsobivý film, ale občasnej nude sa celkom nevyhol (pátranie po jeho minulosti, vyšetrovanie polície a podobne). Hlavná hrdinka OK, celkom sympatická, hlavný záporák perfektný. Som spokojný, veľmi silná trojka.(2.2.2012)