Gladiátoři

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Itálie, 2012, 93 min

Iginio Straffi
  • Madsbender

Sympaticky koprodukčný pokus o oživenie žánru sword&sandals cieliaci na detské publikum, ktorý zhadzuje ohyzdná animácia, hudobný nevkus (i v 90. rokoch by to na mňa bolo príliš) a absencia niekoho, kto by dokázal dodať aspoň priemerný scenár, ktorý neparoduje sám seba v diletantskú frašku. Nevyváženosť včlenených inšpirácií z moderných animovaných filmov, ktoré sa nevtieravo snažia vložiť vtipy a narážky určené dospelému divákovi z neho činí nonsens, repetitívnym užívaním rovnakých gagov a humoru vyplývajúceho z Timovej nešikovnosti opakovane narážajúci na dno masovej zábavy. K sexuálnemu fetišistickému podtextu (ktorý pekne nadškrtol neoBlast) sa radšej nevyjadrujem. Bola by to však omnoho väčšia zábava, keby tunajšie zvieracie osadenstvo dostal do daru Noe. 0%(22.11.2014)

• Terva

Na pohádku to má celkem brutální a smutný začátek. Smutek a strach. CITÁT - Báábi!!!!! Nezabíjej mi kamarády!!!!..... Příběh je hodně praštěný a člověk se musí obrnit některým podivným skutečnostem.. Ale i tak se na to dá koukat a dokonce jsem se několikrát zasmál. Jenže hned jak to skončilo už jsem skoro zapomněl o čem to bylo. CITÁT - Turnaj je zítra.........(22.4.2014)

Rozpočet $40miliónovTržby Celosvetovo $9,864,000▐ veľmi chabé, dokonca na taký slušný rozpočet ide aj o dosť slabú animáciu, ktorá svojou úrovňou klopíta o samé dno a z konkurenciou sa ani len z ďaleka nedá porovnať, toto by animačne bolo zaujímavé ešte začiatkom 90rokov nie dnes, k tomu báchorkový príbeh, nudné postavy a homor ide dosť mimo, zlý otravný pokus /20%/(20.2.2014)

Som trocha sklamaný. Mám rád antiku, mám rád gladiátorov, ale toto akosi nevyšlo podľa mojich predstáv. Čakal som viac. Dejovo mi to pripomínalo kríženca Kickboxera (1989) s Asterixom a Olympijskými hrami (2008). Navyše sa hudba k tomuto animáku vonkoncom nehodila, ba skôr mu len uškodila. Bola ako päsť na oko. Celkovo, nie je tu nič také, čo by stálo za to si zapamätať. Ani moje baby tento animák moc nezaujal. Takže s odretými ušami, s privretými očami a sánkami, slabučký priemer ako letný vánok pod tonovým závažím. 50/100(11.3.2014)

• neoBlast

Jak řiká František Fuka - svého diváka si to najde. Jsem si jist, že pár dětí chce vidět spoustu zakopnutí a v akci pár roztomilých zvířátek. Pár? Ono je jich vlastně plnej dvorek. [SPOILER s kompletním výčtem] Králíček, kočička, koníček, holoubek, žabička, prasátko, ptáček, rýsek (?), medvídek, netopýřečcí, muška, minotauřík, švábeček, sovičky. [KONEC] Tak to je všechna zvěřena, neuvěřitelný animální fetiš tvůrci prokázali to ano. A nebojte všechno dostane dostatek prostoru k legračnímu pádu či ultravtipnému klovnutí do hlavního hrdiny. Ten je ve filmu chvíli dominou voděn na řemínku a čtveřice malých zlých (!) děcek (vypadajících úplně jako minimutantíci z Akiry) pomáhají ultrazáporákovi. Ti Italové jsou tedy ale zvrhlíci. 20 %(1.6.2013)