Gladiátoři

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Itálie, 2012, 93 min

Iginio Straffi
  • Mrkvič

Laciné a hloupé. Humor zaperlí jen zřídka. Po většinu času je strašně debilní. Animace žádná sláva a to jsem si ze začátku říkal, že by mohl působit svěže. Hodně ubohé jsou třeba i písničky, kdy jsou nastrčeny co největší fláky, protože nějakou kvalitní "nonamy" by nemusely zabrat. Pustil bych to klidně pětiletému děcku, ale starším už ani ne.(21.4.2014)

• Madsbender

Sympaticky koprodukčný pokus o oživenie žánru sword&sandals cieliaci na detské publikum, ktorý zhadzuje ohyzdná animácia, hudobný nevkus (i v 90. rokoch by to na mňa bolo príliš) a absencia niekoho, kto by dokázal dodať aspoň priemerný scenár, ktorý neparoduje sám seba v diletantskú frašku. Nevyváženosť včlenených inšpirácií z moderných animovaných filmov, ktoré sa nevtieravo snažia vložiť vtipy a narážky určené dospelému divákovi z neho činí nonsens, repetitívnym užívaním rovnakých gagov a humoru vyplývajúceho z Timovej nešikovnosti opakovane narážajúci na dno masovej zábavy. K sexuálnemu fetišistickému podtextu (ktorý pekne nadškrtol neoBlast) sa radšej nevyjadrujem. Bola by to však omnoho väčšia zábava, keby tunajšie zvieracie osadenstvo dostal do daru Noe. 0%(22.11.2014)

Překrásná pohádka, kde sice od začátku víme, jak to skončí a z části si můžeme domyslet i průběh, ale i tak je tato filmová pohádka velice poutavá a svým způsobem krásná. Lehký vtip, romantický příběh a zejména pointa, která může otevřít oči nejednomu dítěti. Čestnost, odvaha a láska nakonec zvítězí. A i když Lucilla s Dianou jsou jen animované pixely... jsou to *paní co dá za peníze* (kua) pěkné pixely! A Darth Vader style, to mě rozbilo! Mě se to líbilo a kdo tomu dává odpad nemá na ČSFD co dělat. Každému, komu nejde jen o efekty a moře krve musí hodnotit alespoň průměrně. Klidně bych dal i šest hvězd (kvůli nesmyslnému podhodnocení), tahle pohádka si opravdu zaslouží více, než kolik se jí tu dostalo.(14.4.2014)

Animovaný príbeh o peripetiách zakázanej lásky, odohrávajúci sa v období antiky nás zavedie až do zápasníckeho ringu, kde už nejde len o lásku, ale aj o život. Skôr trocha nadpriemerný, ale technicky celkom vydarený animovaný film, s hláškami vhodnými skôr pre väčšie deti. Čakal som tento animák horší, takže to pre mňa bolo nakoniec milé prekvapenie. Vtipné hlášky, spracovanie, ktorého som sa bál, pretože som o ňom nepočul zrovna veľkú chválu, bolo tiež dobré. Nemám dôvod prečo nedať 4 body. Navyše dávam odporúčania pre celú rodinu.(9.2.2015)

• neoBlast

Jak řiká František Fuka - svého diváka si to najde. Jsem si jist, že pár dětí chce vidět spoustu zakopnutí a v akci pár roztomilých zvířátek. Pár? Ono je jich vlastně plnej dvorek. [SPOILER s kompletním výčtem] Králíček, kočička, koníček, holoubek, žabička, prasátko, ptáček, rýsek (?), medvídek, netopýřečcí, muška, minotauřík, švábeček, sovičky. [KONEC] Tak to je všechna zvěřena, neuvěřitelný animální fetiš tvůrci prokázali to ano. A nebojte všechno dostane dostatek prostoru k legračnímu pádu či ultravtipnému klovnutí do hlavního hrdiny. Ten je ve filmu chvíli dominou voděn na řemínku a čtveřice malých zlých (!) děcek (vypadajících úplně jako minimutantíci z Akiry) pomáhají ultrazáporákovi. Ti Italové jsou tedy ale zvrhlíci. 20 %(1.6.2013)