poster

Gladiátoři

 • italský

  Gladiatori di Roma

 • slovenský

  Gladiátori

 • anglický

  Gladiators of Rome

 • anglický

  Not Born to Be Gladiators

  (neoficiální název)

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Itálie, 2012, 93 min

Režie:

Iginio Straffi
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • misterz
  ***

  Som trocha sklamaný. Mám rád antiku, mám rád gladiátorov, ale toto akosi nevyšlo podľa mojich predstáv. Čakal som viac. Dejovo mi to pripomínalo kríženca Kickboxera (1989) s Asterixom a Olympijskými hrami (2008). Navyše sa hudba k tomuto animáku vonkoncom nehodila, ba skôr mu len uškodila. Bola ako päsť na oko. Celkovo, nie je tu nič také, čo by stálo za to si zapamätať. Ani moje baby tento animák moc nezaujal. Takže s odretými ušami, s privretými očami a sánkami, slabučký priemer ako letný vánok pod tonovým závažím. 50/100(11.3.2014)

 • Daryl.Dixon
  **

  Když přehlédnu to, že gladiátoři byli otroci a ne “počestní“ občané z římského obyvatelstva, nebo fakt že u rodinné komedie pro děti by neměla umírat maminka takovým způsobem, tak by se dalo mluvit o zábavném animáči, jenže on až tak zábavný nebyl. Navíc v průběhu filmu mě tam začal prudit všudypřítomný gang škaredých mimin, která nebyla ani trochu roztomilá. Sice věřím, že zrovna to Vaše miminko je to nejkrásnější na světě, ale v tomhle filmu byly jen obludky, které určitě nikomu nepatřily, tak to neberte osobně.(1.7.2014)

 • JJ.Gibson
  **

  Na Gladiátory jsem narazil úplnou náhodou a ani toho nelituji. Je to milý animák, kterému k dokonalsti, ale chybí tolik, že se to ani prstech 30ti rukou nedá spočítat. Příbeh moc netáhne, humor se moc neobjevuje, tak jediné na co se dá dívat je animace, tak se mi hodně líbila a také se mi líbily jednotlivé postavy, které měli vždy něco navíc, než by člověk čekal. Ale ani prěsto to v celkovém vyznení filmu není tak významné, jak by jsme si přáli. Sečteno podtrženo, dvě hvědy zaslouženo...(16.2.2014)

 • Madsbender
  odpad!

  Sympaticky koprodukčný pokus o oživenie žánru sword&sandals cieliaci na detské publikum, ktorý zhadzuje ohyzdná animácia, hudobný nevkus (i v 90. rokoch by to na mňa bolo príliš) a absencia niekoho, kto by dokázal dodať aspoň priemerný scenár, ktorý neparoduje sám seba v diletantskú frašku. Nevyváženosť včlenených inšpirácií z moderných animovaných filmov, ktoré sa nevtieravo snažia vložiť vtipy a narážky určené dospelému divákovi z neho činí nonsens, repetitívnym užívaním rovnakých gagov a humoru vyplývajúceho z Timovej nešikovnosti opakovane narážajúci na dno masovej zábavy. K sexuálnemu fetišistickému podtextu (ktorý pekne nadškrtol neoBlast) sa radšej nevyjadrujem. Bola by to však omnoho väčšia zábava, keby tunajšie zvieracie osadenstvo dostal do daru Noe. 0%(22.11.2014)

 • Wyrdas
  *****

  Překrásná pohádka, kde sice od začátku víme, jak to skončí a z části si můžeme domyslet i průběh, ale i tak je tato filmová pohádka velice poutavá a svým způsobem krásná. Lehký vtip, romantický příběh a zejména pointa, která může otevřít oči nejednomu dítěti. Čestnost, odvaha a láska nakonec zvítězí. A i když Lucilla s Dianou jsou jen animované pixely... jsou to *paní co dá za peníze* (kua) pěkné pixely! A Darth Vader style, to mě rozbilo! Mě se to líbilo a kdo tomu dává odpad nemá na ČSFD co dělat. Každému, komu nejde jen o efekty a moře krve musí hodnotit alespoň průměrně. Klidně bych dal i šest hvězd (kvůli nesmyslnému podhodnocení), tahle pohádka si opravdu zaslouží více, než kolik se jí tu dostalo.(14.4.2014)