Charlie pracuje ako nočný moderátor rádia "KZTO". V jeho relácii majú obyčajní ľudia príležitosť zveriť sa so svojimi všednými starosťami. Jedného večera mu prepoja rozrušeného muža, ktorý uvedie, že vidí tiene ľudí. Charlie čudnému chlapíkovi nevenuje pozornosť a rozhovor razom ukončí. Nasledujúce ráno si pred dverami domu nájde záhadný poznámkový blok s množstvom fotografií o podivnom experimente v Camden Collage. Skeptický moderátor spočiatku ničomu neverí, no keď neznámy počas ďalšieho "online" vysielania predstiera siahnutie na život a následne počas spánku v nemocnici umiera, svoj postoj diametrálne zmení. Čo sa stalo 17-ročnému Jeffovi? (*CARNIFEX*)

MareT.

Stava se to strasne casto a stejne, jak nam tvurci otravne serviruji vzorec slibne tema/nudne a fadni zpracovani, tak moje komentare k temto filmum budou stejne a ja si budu vzdy stezovat na to same. Ale u tohohle filmu mi je to dvakrat lito. ()

Teabag

Moc hezký a zajímavě vypointovaný kousek. Není to nějaké intenzívní strašení, ale pár mrazivých momentů se tu najde. A na závěr malé duševní cvičení: Nemyslete na růžového slona. Na co myslíte? Proč se na to ptám? To pochopíte, až zhlédnete Shadow People. A o růžového slona tu fakt vůbec nejde :-) ()

warrenur

Velmi dobre zvladnuta mysterka. Dokumentarny pristup celkom prospel a tiez to, ze sa netlaci moc na pilu. Po dlhsom case opat nieco, co trosku zahybe s podvedomim. Fajna kamera, vizualne i zvukove efekty a vhodna volba hercov, ktori dej nezabijaju blbymi dialogmi, co si viac priat. Odporucam, ako vzdy pri tomto zanre, v noci a na sluchadlach. :) ()

Rockerman

Tak tento horůrek mě příliš nezaujal. Pár mrazivých scén a lekaček nevylepšuje celkový dojem. Natočeno poloreportážní formou, což by nevadilo, ale dost jsem s při těch nočních můrách nudil. ()

wick

Dnes se tvůrci zaklínají natočením podle skutečného příběhu, kdy pak zpozorním, protože se většinou jedná o mizerný podprůměr parazitující na očekávání. Shadow People navíc se snaží být kombinací dokumentu a hraného filmu, v tomto případě to nefunguje pro slabý scénář,režii a nepřesvědčivý závěr. ()

prezyvkos

prehliadka mysteriozno-hororoveho klise od klasickeho necakaneho a nevinneho BU!, sceny s peknou babou v sprche, postupne veriaceho neveriaceho, sebaparodickych pseudoreportaznych prvkov a strhujucich hereckych vykonov... kazdopadne, nudu film zazenie lepsie nez nasladla romanticka komedia ()

Allein4

Docela překvapení, slušně mysteriózní, občas jsem pociťoval i náznaky něčeho, co by se strachem nazývat dalo...přesto si myslím, že tam toho mohlo být víc, a že to mohlo být mnohem svižnější. ()

Googooplexer

Horror to nebol, napätia tam za hrsť poskakovalo, ale nakoniec nič z toho nebolo. Báť sa nebudete, nadšení z priebehu ani vyriešenia nebudete, konanie postáv je nie vždy pochopiteľné. Má to len pár svetlých miest, ktoré aj tak prekryli všelijakými tieňmi akožestrachu a akožezáhady. Doporučujem nakopať tieňovákov do ich tieňových vajec a nestrácať čas pozeraním. ()

Major776

Skvělý horůrek, který funguje žánrově naprosto přesně. Nebýt zbytečného závěru, který film tak trochu shazuje, přidal bych i poslední hvězdu. Dokumentární stylizace počas filmu neruší a napětí je dostatek. ()