V malom mestečku na Islande dôjde k pozoruhodnej samovražde staršej ženy, ktorá naznačuje, že by mohlo ísť o zvrátený rituál. Vyšetrovanie miestnych autorít zostáva bez výrazných výsledkov. Pátranie ich čoskoro zavedie do hlbokej histórie miestnej komunity, pomocou ktorej začínajú odkrývať temné tajomstvá. (Marceloo)

Shanen29

Je pravda,že s hororem to má pramálo společného,ale koukatelný a zajímavý filmík to určitě je.Island a jeho ponurá krajina přímo vybízí právě k natočení hororového a drsného příběhu,ale zatím zde chybí ta propracovanost a zkušenost zdejších režisérů ale možná se dočkáme nějakého překvapení. ()

Pitryx

Tak zpočátku to má jakous takous atmosféru. Jenže pak je to stále dokola a ono to přestane účinkovat. U mne zhruba po hodině. To už mne začal film i nudit. Nemá to žádné oživení. Navíc jsem se musel vracet, protože jsem si spletl hlavního hrdinu s tím druhým vousatým, to byl taky nápad, dva podobní herci. Já si totiž velmi špatně pamatuji obličeje. Musím však přiznat další dvacítku za vyústění celého příběhu, to mne překvapilo. Ale celé to mohlo být kratší a mít to větší spád. ()

jkpj22

Je to mysteriózní thriller s prvky hororu z ponurého, depresivního prostředí Islandu. Dá se na to dívat, nicméně má to pomalý rozjezd. Našlo se i pár lekaček... ehm, já se nelekl, ale snahu oceňuji. ()

J.Mayen

Velmi dlouhá až zbytečně přemrštěná stopáž, i když ani nevím proč když se ve filmu 3/4 doby nic neděje. Střihy a dějové linky mezi dvěma příběhy nebyly originální , ale tady mi to jaksi líp sedlo. Děj zasazen na opuštěný, ponurý islandský ostrov, ale to bylo asi jediný pozitivní na celém snímku. Postavy jednají divně, běhají odêkud někam, nelogicky lezou do sklepu a pak zase zpátky , byť vědí že tu sakra něco neštimuje, nikdo se vlastně ani nesnaží o záchranu. No potenciál tu byl rozhodně větší. ()

brasek

V poslednej dobe je severská kinematografia ospevovaná. Všetko to vyznie ako filmársky dokonalé a profesionálne zvládnuté, ale samotná dejová línia nikdy nie je až taká pútavá, pretože vždy sa tam objaví niečo "naviac" a toto "naviac" tak ako je podané mi nesedí. V tomto prípade nám predkladajú filmári dva príbehy. Lenže tieto dva príbehy nemajú potenciál držať diváka celú minutáž v pozore. Ja som sa po hodine začal nudiť a keď som už strácal všetky ilúzie tak napokon finále snímku všetko vysvetlilo, ale určite k spokojnosti mám ďaleko. ()

Renynator

Jo jo, bylo to tam. Yrsa Sigurðardóttir patří mezi mé oblíbené spisovatele. U knihy jsem byl podělanej až za ušima. Což je u knihy nezvyklé. ()

goauld

Filmy severského typu jsou takové "komplikované" ;-) Sice to umějí natočit se syrovým nádechem (přecejenom tam "na severu" je ta krajina taková nicmoc hostinná, svým způsobem tam vládne celoročně zima, sychravo a deštivo), nicméně co se pak "nosné línie týče" - je to občas těžké na "rozkódování" t.j. co tím básník chtěl říct. Máme tu spooooousty neobjasněných otázek, tudíž divák sice sleduje "co se na obrazovce děje", nicméně tomu výsledku moc nerozumí.... Takže - sice zajímavé dílo, ale.... ()

lineker

Drsná islandská příroda a do ní zasazená duchařská story s lehce kriminálním nádechem. Nic co by mne vytrhlo z přesvědčení, že na Island pouze v létě, na pár dní. A také že ostrované prostě ty filmy dělat umí. Dějová linie na opuštěném ostrově je solidně temná, tažená skvělým soundtrackem a několika fakt nepříjemnými lekačkami. Ta druhá, vyšetřovací nabízí zase trochu toho mysteriózna a poměrně zamotanou krimi zápletku. ()

C.A.T.

Po čase se sem vracím, abych doplnila komentář.. Bohužel si skoro nepamatuji, že jsem jsem tento film vůbec viděla, natož o čem vlastně byl a to hovoří samo za sebe... ()