Harry Potter a jeho 50 nej (TV film)

50 Greatest Harry Potter Moments

Dokumentární

Velká Británie, 2011, 60 min

Momenty rozhodně zajímavé, přesto tomu jaksi něco chybělo. Jako dokument o fenomenální sáze všech dob, bych asi očekávala něco velkolepějšího než pouhých 50 momentů, kdy nevystihli spoustu věcí.. Hodně částí z filmu byly zklamáním, ale ta snaha herců, to jejich vžití, to se musí ocenit. Jestli někdy potkám Ralpha Fiennese, padnu mu k nohám.. Opona za filmovým Potterem padá, tak nebrečte!(16.9.2011)

Harry Potter = 10 let mého života. 10 let vzpomínek, zážitků, emocí a pocitů. 10 neuvěřitelně krásných, ale občas i nepříjemnými zážitky a nejrůznějšími zklamáními zkalených let, kterými se táhne jedna převelice dlouhá nit, která všechny tyto zážitky spojuje. A tou pomyslnou nití je vše, co je spojeno s Harrym Potterem. A nyní následuje otázka. Dá se těchto 10 let, tato pomyslná nit, která zabírá tu delší polovinu mého krátkého života, vměstnat do jedné hodiny? Tvůrci tohoto dokumentu si myslí, že asi zřejmě ano, a tak stvořili tento dokument, toto 60minutové "best of" z Harryho Pottera, které zřejmě mělo být jakousi oslavou fenoménu jménem Harry Potter a zároveň mělo asi všem příznivcům tohoto fenoménu naznačit, že tohle už je opravdu konec, že jedna dlouhá a nesmírně zajímavá cesta končí. To byla jistě chvályhodná myšlenka, vybrat napříč všemi filmy o Harrym Potterovi 50 nejzajímavějších scén, dopnit je o vzpomínky a názory jejich aktérů, a to vše naservírovat nadšeným fandům této ságy. Bohužel nic není tak krásné, jak se to na první pohled zdá, a tak mé počáteční nadšení z tohoto dokumentu vystřídalo rozčarování z toho, že mnoho zajímavějších a podstatnějších momentů, než nám bylo nabídnuto, zde chybělo. Za všechny scény, které jsem postrádal, budu jmenovat například scény, kde je v hlavní roli Severus Snape, a nebo scénu z koupelny prefektů ze čtvrtého filmu. Nicméně dokument jako takový je to povedený, dostal jsem od něj zhruba asi vše, co jsem očekával, a navíc jsem rád, že se vůbec dostal do Česka, a že si TV Nova dala tu práci a nechala dokument nadabovat stejnými herci, kteří dabují i jednotlivé postavy ve všech filmech. Zkrátka celkově převládá nadšení a já dokument oceňuji čtyřma hvězdama.(27.9.2011)

Nebavilo mě to až tolik, jak jsem čekala, a to je co říct, protože Harry Potter je neoddělitelná součást mého života. Musím přiznat, že to dost zabil český překlad a dabing, navíc většina z těch jejich "greatest" momentů pro mě rozhodně těmi nejlepšími nebyla a sestavila bych si úplně jiný žebříček. Jedno jim ale musím nechat, a to je ten jeden moment svého druhu, který tvůrci vybrali jako nejlepší - první pohled na Bradavice. Dokonce i tady mi ukápla slza (pak by jich bylo víc, protože následoval srdceryvný proslov J.K.Rowling na premiéře v Londýně, kde jsem osobně byla, ale opět, český dabing).(18.9.2011)

Pro milovníky Harryho Pottera je to takové pohlazení na duši. Vzpomínka na všechny ty roky. TOP 5 momentů vás jako fanouška zaručeně rozbrečí. Jediné co mi zde chybělo byly poslední momenty Severuse Snapea a jeho vzpomínky. Nejsilnější příběh a lovestory celé ságy se zde neobjevila. Za to a za výběr lidí, co filmy v dokumentu komentovali (nemyslím herce a štáb, ale zpěváky a podobné osobnosti, o kterých jsem třeba nikdy neslyšela), ta hvězdička dolů.(6.4.2012)

Jakožto milovník a celkem velký fanoušek sem s napětím sledoval "the best of Harry" :o). A můžu říct, že to bylo moc prima vzpomínání. V průběhu jedné hodiny se člověk proletí téměř všemi (kromě posledního dílu) filmy. Může tak krásně pozorovat jak tahle vypečená threesome vyrůstala až do dospělosti. Co se týče chronologie, tak bych neměnil, páč právě takle je to krásně výstižný jak se měnili tváře, hlasy a koneckonců i postavy (především Hermióny :o) ). Fajn je, že jsou úryvky z jednotlivých filmů v původním znění. O to větší šok pro mě byl, když hned po tomhle začal Fénixův řád v českém znění, brrr.(17.9.2011)

• - Ve scéně, označené jako První famfrpálový zápas, jsou použity záběry až ze zápasu druhého ročníku. (Gabrielle)