Harry Potter a jeho 50 nej (TV film)

50 Greatest Harry Potter Moments

Dokumentární

Velká Británie, 2011, 60 min

Ačkoliv zálěžitost "Harry Potter" je moje silná srdcová záležitost, tak musím konstatovat, že tohle nestálo za nic. Uměla bych si představit, kdyby herci měli větší prostor pro své názory a nebyli tam jen jaksi do počtu. Bylo mi líto, že se smějí vyjadřovat jen k vybraným záběrům, protože to je značně limituje a zkresluje jejich názor. No ale co naplat. Stejně jsem s nadšením hltala vyprávění Ralpha Fiennese coby Lorda Voldemorta!! :)(3.2.2014)

Jako člověk, který na HP vyrůstal, jsem byl na tento výběr hodně zvědavý. Brzy jsem však pochopil, že to nebude ono. Pořadí (na které dokument od začátku hraje) bylo naprosto nesmyslné a hlavně mě zklamalo několik věcí. Mezi TOP10 v žádném případě neměl chybět moment, kdy v závěru všichni čarodějové zvedli svou hůlku směrem k nebi a uctili památku všech, kteří zemřeli. Vzdálený pohled na "rozsvícené" hůlky z několika úhlů byl fantastický, až mrazilo. Stejně tak stál za zařazení i moment, kdy Bradavice začaly být devastovány a kamera zabrala hořící hradby stejně tak, jako při úplně prvním pohledu na jejich nový domov. Asi každý čekal, že na jednom z prvních míst bude závěrečný souboj Voldemorta proti Harrymu, ani toho se fanoušek nedočkal. To by totiž tvůrci museli více přemýšlet a vybírat skutečně to nejlepší až po skončení posledního dílu. Emotivní je rozhodně i scéna, kdy Klofan, miláček Hagrida umírá. Souboj s drakem ve čtvtém dílu bych pak zařadil mezi vůbec nejlepší akční scény celého fenoménu. A našlo by se toho určitě víc. Hlavně z důvodu absence mnoha oblíbených momentů musím strhnout dvě hvězdy. Myslím, že kdyby si autoři dali více záležet s výběrem, fanoušci by to určitě ocenili, možná až nadhodnotili a dokument (jak zde často bývá) měl v pohodě přes 90%. Asi si autoři vzali velké sousto. Jako zavzpomínání a návrat do světa čar a kouzel určitě dobré, ale dalo se to vytvořit mnohem, mnohem lépe. Zkrátka žádná hitparáda. 60%(4.11.2016)

Jakožto milovník a celkem velký fanoušek sem s napětím sledoval "the best of Harry" :o). A můžu říct, že to bylo moc prima vzpomínání. V průběhu jedné hodiny se člověk proletí téměř všemi (kromě posledního dílu) filmy. Může tak krásně pozorovat jak tahle vypečená threesome vyrůstala až do dospělosti. Co se týče chronologie, tak bych neměnil, páč právě takle je to krásně výstižný jak se měnili tváře, hlasy a koneckonců i postavy (především Hermióny :o) ). Fajn je, že jsou úryvky z jednotlivých filmů v původním znění. O to větší šok pro mě byl, když hned po tomhle začal Fénixův řád v českém znění, brrr.(17.9.2011)

Nebavilo mě to až tolik, jak jsem čekala, a to je co říct, protože Harry Potter je neoddělitelná součást mého života. Musím přiznat, že to dost zabil český překlad a dabing, navíc většina z těch jejich "greatest" momentů pro mě rozhodně těmi nejlepšími nebyla a sestavila bych si úplně jiný žebříček. Jedno jim ale musím nechat, a to je ten jeden moment svého druhu, který tvůrci vybrali jako nejlepší - první pohled na Bradavice. Dokonce i tady mi ukápla slza (pak by jich bylo víc, protože následoval srdceryvný proslov J.K.Rowling na premiéře v Londýně, kde jsem osobně byla, ale opět, český dabing).(18.9.2011)

Momenty rozhodně zajímavé, přesto tomu jaksi něco chybělo. Jako dokument o fenomenální sáze všech dob, bych asi očekávala něco velkolepějšího než pouhých 50 momentů, kdy nevystihli spoustu věcí.. Hodně částí z filmu byly zklamáním, ale ta snaha herců, to jejich vžití, to se musí ocenit. Jestli někdy potkám Ralpha Fiennese, padnu mu k nohám.. Opona za filmovým Potterem padá, tak nebrečte!(16.9.2011)

• - Ve scéně, označené jako První famfrpálový zápas, jsou použity záběry až ze zápasu druhého ročníku. (Gabrielle)