poster

Harry Potter a jeho 50 nej (TV film)

 • Velká Británie

  50 Greatest Harry Potter Moments

Dokumentární

Velká Británie, 2011, 60 min

 • ivishka
  ***

  Fenomén Harry Potter je kouzelný tou svojí vážností, humorem, noblesou, kouzly...vším. Když se zpětně dívám na ty momenty a vůbec herecké výkony a vše kolem toho dochází mi, jak perfektní práci tito lidé od filmu odvedli. Ovšem nic z toho by tu nebylo bez autorky J. K. Rowling. Nejzářnější příklad kdy se dá z mistrovského knižního díla udělat stejnou parádu na filmovém plátně - jde to ale musí se chtít. Většina momentů s knihou sedí naprosto přesně i když jsou i momenty, které jsem postřehla díky tomu, že jsem nejen knihy ale i filmy zhltla hned několikrát. Na tomto dokumentu mi vadila jedna prostá skutečnost - absolutně nechronologický slet scén. Vadí mi věci co nejsou uspořádány podle nějákého měřítka třeba by stačilo od nejmenšího po největší kdy vlastně rostli i herci...nebo podle důležitosti či podle obtížnosti. Pak mě ale potěšilo vyjádření herců k postavám a hlavně k natáčení určitých scén. Obrovské zjištění pro mě bylo, že na scéně s borcením mostu se pracovalo přes rok. Pořád ovšem nesouhlasím s nějákou jedinečností toho, kdy Harry přišel k Hermioně a začal s ní v předposledním díle tančit - nejen že jsme se všichni v kině chlámali asi pět minut ale nemělo to společného vůbec nic s příběhem atd.. Na Harryho se podívám ráda třeba o svátcích když člověk leží s mísou plnou cukroví nebo nečeho a kouká od rána na pohádky - má to i po těch letech jedinečnou atmosféru,kterou vykouzlí jen sám mistr - a to se jim podařilo.(12.10.2012)

 • Sammya
  ***

  Nebavilo mě to až tolik, jak jsem čekala, a to je co říct, protože Harry Potter je neoddělitelná součást mého života. Musím přiznat, že to dost zabil český překlad a dabing, navíc většina z těch jejich "greatest" momentů pro mě rozhodně těmi nejlepšími nebyla a sestavila bych si úplně jiný žebříček. Jedno jim ale musím nechat, a to je ten jeden moment svého druhu, který tvůrci vybrali jako nejlepší - první pohled na Bradavice. Dokonce i tady mi ukápla slza (pak by jich bylo víc, protože následoval srdceryvný proslov J.K.Rowling na premiéře v Londýně, kde jsem osobně byla, ale opět, český dabing).(18.9.2011)

 • hellstruck
  *****

  Tak jestli vám to připadalo "nudné" a "halabala", vážně nevím, co si představujete pod názvem "50 Greatest Harry Potter Moments" - zřejmě neumíte číst, protože je od začátku jasné, o co asi půjde a že tam v podstatě nezjistíte nic moc nového. Někde jsem tu četla, že to Nova nadabovala, to mi přijde opravdu hrozné a jsem ráda,že jsem to viděla v originále. Líbí se mi komentáře herců a štábu k jednotlivým scénám, to jejich nadšení! :) Zároveň jsem se i docela pobavila nad tím, jak herci vypadají ve skutečnosti (tedy o moc líp) a co je nejdůležitější, připomněla jsem si opravdu nejlepší chvíle z Harryho Pottera, oživily se mi různé vzpomínky, zasmála jsem se, dokonce i slzy se objevily. Sice nesouhlasím s první "nej"scénou, ta mi zase tak monumentální nepřipadala, ale o to tam ani tolik nešlo. Po shlédnutí mě přepadla chuť pustit si HP maraton v AJ, tak se těším:) "BIGGEST SERIES EVER"(30.12.2011)

 • SexyAjinka
  ****

  Ačkoliv zálěžitost "Harry Potter" je moje silná srdcová záležitost, tak musím konstatovat, že tohle nestálo za nic. Uměla bych si představit, kdyby herci měli větší prostor pro své názory a nebyli tam jen jaksi do počtu. Bylo mi líto, že se smějí vyjadřovat jen k vybraným záběrům, protože to je značně limituje a zkresluje jejich názor. No ale co naplat. Stejně jsem s nadšením hltala vyprávění Ralpha Fiennese coby Lorda Voldemorta!! :)(3.2.2014)

 • Zbyisek
  **

  Naprosto zbytečný "dokument", který zopakuje 50 tak nějak nelogicky náhodně vybraných momentů z celé série Harryho Pottera a jen velmi zlehka poodhalí něco málo ze vzniku těchto scén. Povětšinou se od nikoho z účinkujících nedozvíte žádné zákulisní informace z natáčení, takže celé je to jen omýlání nezajímavých frází o "úžasnosti" a "velkoleposti" celé této série. Fanoušci si sice možná zopakují zajímavé scény, ale kromě toho se nedozví vůbec nic nového.(16.9.2011)

 • - Ve scéně, označené jako První famfrpálový zápas, jsou použity záběry až ze zápasu druhého ročníku. (Gabrielle)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace