poster

Harry Potter a jeho 50 nej (TV film)

 • Velká Británie

  50 Greatest Harry Potter Moments

Dokumentární

Velká Británie, 2011, 60 min

 • Rosaviva
  *****

  Dokument určený pro Harry Potter Generation. Český překlad byl opravdu tragický, no, i když dalo se to překousnout. Sice slibovali, že se dozvíme nějáké zákulisní novinky, toho jsme se však nedočkali, v podstatě se mi to ale líbilo. Byl to poměrně dobrý nápad, akorát by mě zajímalo, kdo těch 50 scén vybíral, protože tam bylo plno scén, které bych tam nikdy v životě nedala a spoustu "magičtějších" nebo více "zapamatovatelných", které mi tam chyběli. "Whether you come back by page, or by the big screen, Hogwarts will always be there to welcome you home." 5*(16.9.2011)

 • Daji
  *****

  Tohle je mé dětství. S Harrym a jeho přáteli jsem vyrůstala, netrpělivě očekávala narozeniny, kdy jsem od dědy (budu na Tebe vzpomínat jen v dobrém, děkuji za všechno) dostala nově vyšlou knihu. Když jsem dokolečka nečetla již vlastněné díly, pouštěla jsem si stále dokola filmy, které mě ani dodnes neomrzely. Nemohu říct, který díl, nebo která scéna se mi líbila nejvíc, a proto "Harryho 50 nej" padá. Byla jsem v sedmém nebi po každém návratu do onoho světa, kam jsem ráda utíkala před realitou. Ale zavzpomínala jsem si na tu dobu s nostalgickým úsměvem na tváří a kapkou lítosti, že už asi další knihu HP k narozeninám nedostanu.(26.2.2013)

 • hellstruck
  *****

  Tak jestli vám to připadalo "nudné" a "halabala", vážně nevím, co si představujete pod názvem "50 Greatest Harry Potter Moments" - zřejmě neumíte číst, protože je od začátku jasné, o co asi půjde a že tam v podstatě nezjistíte nic moc nového. Někde jsem tu četla, že to Nova nadabovala, to mi přijde opravdu hrozné a jsem ráda,že jsem to viděla v originále. Líbí se mi komentáře herců a štábu k jednotlivým scénám, to jejich nadšení! :) Zároveň jsem se i docela pobavila nad tím, jak herci vypadají ve skutečnosti (tedy o moc líp) a co je nejdůležitější, připomněla jsem si opravdu nejlepší chvíle z Harryho Pottera, oživily se mi různé vzpomínky, zasmála jsem se, dokonce i slzy se objevily. Sice nesouhlasím s první "nej"scénou, ta mi zase tak monumentální nepřipadala, ale o to tam ani tolik nešlo. Po shlédnutí mě přepadla chuť pustit si HP maraton v AJ, tak se těším:) "BIGGEST SERIES EVER"(30.12.2011)

 • freddy
  ****

  Harry Potter = 10 let mého života. 10 let vzpomínek, zážitků, emocí a pocitů. 10 neuvěřitelně krásných, ale občas i nepříjemnými zážitky a nejrůznějšími zklamáními zkalených let, kterými se táhne jedna převelice dlouhá nit, která všechny tyto zážitky spojuje. A tou pomyslnou nití je vše, co je spojeno s Harrym Potterem. A nyní následuje otázka. Dá se těchto 10 let, tato pomyslná nit, která zabírá tu delší polovinu mého krátkého života, vměstnat do jedné hodiny? Tvůrci tohoto dokumentu si myslí, že asi zřejmě ano, a tak stvořili tento dokument, toto 60minutové "best of" z Harryho Pottera, které zřejmě mělo být jakousi oslavou fenoménu jménem Harry Potter a zároveň mělo asi všem příznivcům tohoto fenoménu naznačit, že tohle už je opravdu konec, že jedna dlouhá a nesmírně zajímavá cesta končí. To byla jistě chvályhodná myšlenka, vybrat napříč všemi filmy o Harrym Potterovi 50 nejzajímavějších scén, dopnit je o vzpomínky a názory jejich aktérů, a to vše naservírovat nadšeným fandům této ságy. Bohužel nic není tak krásné, jak se to na první pohled zdá, a tak mé počáteční nadšení z tohoto dokumentu vystřídalo rozčarování z toho, že mnoho zajímavějších a podstatnějších momentů, než nám bylo nabídnuto, zde chybělo. Za všechny scény, které jsem postrádal, budu jmenovat například scény, kde je v hlavní roli Severus Snape, a nebo scénu z koupelny prefektů ze čtvrtého filmu. Nicméně dokument jako takový je to povedený, dostal jsem od něj zhruba asi vše, co jsem očekával, a navíc jsem rád, že se vůbec dostal do Česka, a že si TV Nova dala tu práci a nechala dokument nadabovat stejnými herci, kteří dabují i jednotlivé postavy ve všech filmech. Zkrátka celkově převládá nadšení a já dokument oceňuji čtyřma hvězdama.(27.9.2011)

 • Tomik.
  *****

  Neuvěřitelně srdce drásající film. Už dlouho mě nic za srdce nechytlo tak, jako právě tento snímek. Atmosféra je úžasná, epická, každý opravdový fanoušek HP z toho musí být úplně u vytržení. Nebudu tady teď řešit, zda bylo vybráno 50 „nejvhodnějších“ scén, zda byl český dabing příšerný apod. Já jsem byl s volbou scén spokojen, na navození té správné atmosféry, vzpomínek a nostalgie byly perfektní. A český dabing už jde úplně mimo mě. Nechápu lidi, kteří tento film odsuzují na základě dabingu. Je to čistě britský film, což bylo ostatně stokrát vyzdvihováno (Britové na něj mohou být právem pyšní!), takže pokud vám český dabing nevoní, naučte se anglicky a pusťte si jej znovu v originále. To ostatně platí o celé sérii, protože uznávám, že Kotek a spol. za moc nestojí a značně ubírají Harrymu na kráse a emocích obecně. Proto sledujte originály a je po problému. Jsem si jist, že pak na vás HP zapůsobí se stejnou intenzitou, jako na mě. Přiznám se, že na konci i slza ukápla. A ne jedna. Ono se tomu ani nedalo zabránit. Perfektní režie celého filmu udělala své. Nebyla to pouhá kompilace filmových scén, nýbrž sonda do životů herců, jejich názorů a myšlenek. Moc zajímavé. Krom toho ty úžasně dojemné scény z „Red Carpet Eventu“ na Trafalgar Square, výborné. Nemyslím si, že by tento film nechal opravdového fanouška v klidu. To prostě není možné. Ostatně na hercích jako takových to šlo vidět nejlépe. Pro všechny z nás je to konec. Konec toho nejsilnějšího příběhu, který znám. Pro mnohé z nás také konec dětství, neboť jsme s mnohými postavami uplynulých 10 let vyrůstali a za sebe mohu říct, že HP v jistých ohledech změnil mé nahlížení na svět a nebýt HP, byl bych dnes úplně někde jinde. Nedokážu si představit dojemnější rozloučení, než tento film, který udělal krásnou tečku za celou sérií. Sérií, která se jen tak nebude opakovat. Jestli vůbec. Určitě bude na co vzpomínat…(28.9.2011)

 • - Ve scéně, označené jako První famfrpálový zápas, jsou použity záběry až ze zápasu druhého ročníku. (Gabrielle)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace