poster

Harry Potter a jeho 50 nej (TV film)

 • Velká Británie

  50 Greatest Harry Potter Moments

Dokumentární

Velká Británie, 2011, 60 min

 • Sammya
  ***

  Nebavilo mě to až tolik, jak jsem čekala, a to je co říct, protože Harry Potter je neoddělitelná součást mého života. Musím přiznat, že to dost zabil český překlad a dabing, navíc většina z těch jejich "greatest" momentů pro mě rozhodně těmi nejlepšími nebyla a sestavila bych si úplně jiný žebříček. Jedno jim ale musím nechat, a to je ten jeden moment svého druhu, který tvůrci vybrali jako nejlepší - první pohled na Bradavice. Dokonce i tady mi ukápla slza (pak by jich bylo víc, protože následoval srdceryvný proslov J.K.Rowling na premiéře v Londýně, kde jsem osobně byla, ale opět, český dabing).(18.9.2011)

 • SexyAjinka
  ****

  Ačkoliv zálěžitost "Harry Potter" je moje silná srdcová záležitost, tak musím konstatovat, že tohle nestálo za nic. Uměla bych si představit, kdyby herci měli větší prostor pro své názory a nebyli tam jen jaksi do počtu. Bylo mi líto, že se smějí vyjadřovat jen k vybraným záběrům, protože to je značně limituje a zkresluje jejich názor. No ale co naplat. Stejně jsem s nadšením hltala vyprávění Ralpha Fiennese coby Lorda Voldemorta!! :)(3.2.2014)

 • HonzaSim
  ***

  Jako člověk, který na HP vyrůstal, jsem byl na tento výběr hodně zvědavý. Brzy jsem však pochopil, že to nebude ono. Pořadí (na které dokument od začátku hraje) bylo naprosto nesmyslné a hlavně mě zklamalo několik věcí. Mezi TOP10 v žádném případě neměl chybět moment, kdy v závěru všichni čarodějové zvedli svou hůlku směrem k nebi a uctili památku všech, kteří zemřeli. Vzdálený pohled na "rozsvícené" hůlky z několika úhlů byl fantastický, až mrazilo. Stejně tak stál za zařazení i moment, kdy Bradavice začaly být devastovány a kamera zabrala hořící hradby stejně tak, jako při úplně prvním pohledu na jejich nový domov. Asi každý čekal, že na jednom z prvních míst bude závěrečný souboj Voldemorta proti Harrymu, ani toho se fanoušek nedočkal. To by totiž tvůrci museli více přemýšlet a vybírat skutečně to nejlepší až po skončení posledního dílu. Emotivní je rozhodně i scéna, kdy Klofan, miláček Hagrida umírá. Souboj s drakem ve čtvtém dílu bych pak zařadil mezi vůbec nejlepší akční scény celého fenoménu. A našlo by se toho určitě víc. Hlavně z důvodu absence mnoha oblíbených momentů musím strhnout dvě hvězdy. Myslím, že kdyby si autoři dali více záležet s výběrem, fanoušci by to určitě ocenili, možná až nadhodnotili a dokument (jak zde často bývá) měl v pohodě přes 90%. Asi si autoři vzali velké sousto. Jako zavzpomínání a návrat do světa čar a kouzel určitě dobré, ale dalo se to vytvořit mnohem, mnohem lépe. Zkrátka žádná hitparáda. 60%(4.11.2016)

 • Zbyisek
  **

  Naprosto zbytečný "dokument", který zopakuje 50 tak nějak nelogicky náhodně vybraných momentů z celé série Harryho Pottera a jen velmi zlehka poodhalí něco málo ze vzniku těchto scén. Povětšinou se od nikoho z účinkujících nedozvíte žádné zákulisní informace z natáčení, takže celé je to jen omýlání nezajímavých frází o "úžasnosti" a "velkoleposti" celé této série. Fanoušci si sice možná zopakují zajímavé scény, ale kromě toho se nedozví vůbec nic nového.(16.9.2011)

 • hellstruck
  *****

  Tak jestli vám to připadalo "nudné" a "halabala", vážně nevím, co si představujete pod názvem "50 Greatest Harry Potter Moments" - zřejmě neumíte číst, protože je od začátku jasné, o co asi půjde a že tam v podstatě nezjistíte nic moc nového. Někde jsem tu četla, že to Nova nadabovala, to mi přijde opravdu hrozné a jsem ráda,že jsem to viděla v originále. Líbí se mi komentáře herců a štábu k jednotlivým scénám, to jejich nadšení! :) Zároveň jsem se i docela pobavila nad tím, jak herci vypadají ve skutečnosti (tedy o moc líp) a co je nejdůležitější, připomněla jsem si opravdu nejlepší chvíle z Harryho Pottera, oživily se mi různé vzpomínky, zasmála jsem se, dokonce i slzy se objevily. Sice nesouhlasím s první "nej"scénou, ta mi zase tak monumentální nepřipadala, ale o to tam ani tolik nešlo. Po shlédnutí mě přepadla chuť pustit si HP maraton v AJ, tak se těším:) "BIGGEST SERIES EVER"(30.12.2011)

 • - Ve scéně, označené jako První famfrpálový zápas, jsou použity záběry až ze zápasu druhého ročníku. (Gabrielle)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace