Harry Potter a jeho 50 nej (TV film)

50 Greatest Harry Potter Moments

Dokumentární

Velká Británie, 2011, 60 min

Fenomén Harry Potter je kouzelný tou svojí vážností, humorem, noblesou, kouzly...vším. Když se zpětně dívám na ty momenty a vůbec herecké výkony a vše kolem toho dochází mi, jak perfektní práci tito lidé od filmu odvedli. Ovšem nic z toho by tu nebylo bez autorky J. K. Rowling. Nejzářnější příklad kdy se dá z mistrovského knižního díla udělat stejnou parádu na filmovém plátně - jde to ale musí se chtít. Většina momentů s knihou sedí naprosto přesně i když jsou i momenty, které jsem postřehla díky tomu, že jsem nejen knihy ale i filmy zhltla hned několikrát. Na tomto dokumentu mi vadila jedna prostá skutečnost - absolutně nechronologický slet scén. Vadí mi věci co nejsou uspořádány podle nějákého měřítka třeba by stačilo od nejmenšího po největší kdy vlastně rostli i herci...nebo podle důležitosti či podle obtížnosti. Pak mě ale potěšilo vyjádření herců k postavám a hlavně k natáčení určitých scén. Obrovské zjištění pro mě bylo, že na scéně s borcením mostu se pracovalo přes rok. Pořád ovšem nesouhlasím s nějákou jedinečností toho, kdy Harry přišel k Hermioně a začal s ní v předposledním díle tančit - nejen že jsme se všichni v kině chlámali asi pět minut ale nemělo to společného vůbec nic s příběhem atd.. Na Harryho se podívám ráda třeba o svátcích když člověk leží s mísou plnou cukroví nebo nečeho a kouká od rána na pohádky - má to i po těch letech jedinečnou atmosféru,kterou vykouzlí jen sám mistr - a to se jim podařilo.(12.10.2012)

Nebavilo mě to až tolik, jak jsem čekala, a to je co říct, protože Harry Potter je neoddělitelná součást mého života. Musím přiznat, že to dost zabil český překlad a dabing, navíc většina z těch jejich "greatest" momentů pro mě rozhodně těmi nejlepšími nebyla a sestavila bych si úplně jiný žebříček. Jedno jim ale musím nechat, a to je ten jeden moment svého druhu, který tvůrci vybrali jako nejlepší - první pohled na Bradavice. Dokonce i tady mi ukápla slza (pak by jich bylo víc, protože následoval srdceryvný proslov J.K.Rowling na premiéře v Londýně, kde jsem osobně byla, ale opět, český dabing).(18.9.2011)

Tak jestli vám to připadalo "nudné" a "halabala", vážně nevím, co si představujete pod názvem "50 Greatest Harry Potter Moments" - zřejmě neumíte číst, protože je od začátku jasné, o co asi půjde a že tam v podstatě nezjistíte nic moc nového. Někde jsem tu četla, že to Nova nadabovala, to mi přijde opravdu hrozné a jsem ráda,že jsem to viděla v originále. Líbí se mi komentáře herců a štábu k jednotlivým scénám, to jejich nadšení! :) Zároveň jsem se i docela pobavila nad tím, jak herci vypadají ve skutečnosti (tedy o moc líp) a co je nejdůležitější, připomněla jsem si opravdu nejlepší chvíle z Harryho Pottera, oživily se mi různé vzpomínky, zasmála jsem se, dokonce i slzy se objevily. Sice nesouhlasím s první "nej"scénou, ta mi zase tak monumentální nepřipadala, ale o to tam ani tolik nešlo. Po shlédnutí mě přepadla chuť pustit si HP maraton v AJ, tak se těším:) "BIGGEST SERIES EVER"(30.12.2011)

Ačkoliv zálěžitost "Harry Potter" je moje silná srdcová záležitost, tak musím konstatovat, že tohle nestálo za nic. Uměla bych si představit, kdyby herci měli větší prostor pro své názory a nebyli tam jen jaksi do počtu. Bylo mi líto, že se smějí vyjadřovat jen k vybraným záběrům, protože to je značně limituje a zkresluje jejich názor. No ale co naplat. Stejně jsem s nadšením hltala vyprávění Ralpha Fiennese coby Lorda Voldemorta!! :)(3.2.2014)

• Zbyisek

Naprosto zbytečný "dokument", který zopakuje 50 tak nějak nelogicky náhodně vybraných momentů z celé série Harryho Pottera a jen velmi zlehka poodhalí něco málo ze vzniku těchto scén. Povětšinou se od nikoho z účinkujících nedozvíte žádné zákulisní informace z natáčení, takže celé je to jen omýlání nezajímavých frází o "úžasnosti" a "velkoleposti" celé této série. Fanoušci si sice možná zopakují zajímavé scény, ale kromě toho se nedozví vůbec nic nového.(16.9.2011)

• - Ve scéně, označené jako První famfrpálový zápas, jsou použity záběry až ze zápasu druhého ročníku. (Gabrielle)