Na dřeň

• Česko Pachuť krve (více)

Alimu (Matthias Schoenaerts) byl do péče svěřen jeho pětiletý syn, ale se Samem (Armand Verdure) se sotva znají a ocitají se bez domova, bez peněz a bez přátel. A tak se Ali uchýlí ke své sestře Anně (Corinne Masiero) do jihofrancouzského města Antibes. Tam najednou život vypadá snadnější a zalitý sluncem. Ali, muž impozantní velikosti a síly, dostane práci jako vyhazovač v nočním klubu a Sam začne chodit do školy. V klubu se Ali seznámí s rezervovanou Stephanie (Marion Cotillard), která ve vodním parku vystupuje s kosatkami. Ani Stephanie, ani Ali zatím netuší, že každému z nich se vlastní svět již brzy zhroutí a jediné, co je může zachránit, je vzájemná blízkost. (oficiální text distributora)

Maximilianus

Zaujímavý príbeh netradičného vzťahu. Marion podala opäť výborný výkon od prvej chvíle, kedy sa objavila na obraze. Nelogické bolo jej extrémne rýchle naučenie sa použivať mechanické nohy, čo bola taká barlička od tvorcov, podobná, akú používala ona pri chôdzi.Vzťah otec-syn taký nejaký o ničom a síce to scéna s ľadom aspoň trochu napravila, ale stále mi skôr pripadá, že táto dejová línia vyšumela do prázdna. Celkovo mi tam viacero vecí pripadalo, že bolo trochu nedotiahnutých a tak tvorcovia ako keby všetky tie veci hodili do jedného vreca a zatiahli aspoň vrch na ňom, aby sme my diváci na to všetko zabudli. 7,2/10. ()

mira.l

Zajímavý film ze života se standardním, čili skvělým výkonem Marion Cotillard. Frantíci tohle zkrátka umí. Z plného počtu strhávám jednu * za ten závěr, to mi přišlo takové ... no podivné, nějak se mi to tam nehodilo:). ()

crjules

Dost jsem se bal, ze film bude drama o vyrovnavani se s hendikepem - plac, nalady, psycholog, laska ktera vse nadlehci a podrzi.A na druhe strane smrt v ringu, chlapecek sam , Stephanie sama a vse se zborti jako domecek z karet. Nic. Nic takoveho. Dej tezko predvidatelny, prekvapivy. Oba hlavni herci jsou uveritelni a prirozeni.Film si rozhodne zapamatuji. Ale ta moje Marion!! Ona je sexy i na umelych nohach. Ve scene kdy prijde jako princezna obklopena bouchacema, v kozene bundicce a s hulkou na diskoteku je... k sezrani! Jo, Canet se ma :) ()

Terka_127

Srdcervoucí a dechberoucí příběh o lásce, přátelství a životních překážkách. Oscarová herečka Marion Cotillard, která získala zlatou sošku za strhující výkon za roli Edit Piaf, opět dokazuje, že není jen hezkou francouzskou tváří, ale také charismatickou herečkou. Snímek o setkání dvou zcela odlišných lidí. Ali je rváč a zápasník, musel odjet na jih za sestrou se svým pětiletým synem, a Stephanie je jemná žena, která si potřebuje dokazovat, že se mužům líbí, i když je oblíbená mezi svými kolegy ve Vodním světě, kde cvičí kosatky. Právě v nočním klubu se seznámí - Stephanie zmlátil dotěrný muž a Ali, který tam dělá vyhazovače, ji zachránil. To je ale vše, následující týdny se nevidí, i když Ali nechal na sebe kontakt. Stephanie se při vystoupení s kosatkami stane osudová nehoda, která ji připraví o vše, na čem ji záleží. Po několika týdnech z ničeho nic zavolá Alimu a pozve ho k sobě. Vznikne nový druh přátelství, které ani jeden z nich dosud nepoznal. Výkon Marion je právem ohodnocen na několika festivalech a nominací na Zlatý Glóbus i BAFTA. Snímek i režisér byli také oceněni. Nejprestižnější cena Oscar je však zcela minula. Filmoví akademici opomněli Rez a kost nominovat jak na Nejlepší cizojazyčný film, tak na Nejlepší herečku. Což mě naprosto překvapuje. Protože i když má snímek celé dvě hodiny, má neuvěřitelné tempo a ani vteřinu se nenudíte, i když se tam nemluví. Kamera si hraje se světlem, a tak vidíme překrásné jaro na jihu Francie. Dojemný příběh o nalezení štěstí a ztraceného přátelství a důvěry je film roku 2012, který musíte vidět. ()

myse

Mhm. Tento snímek se jevil na začátku jako neobroušený diamant, který se v průběhu děje brousil a čistil; když už byl skoro hotov, vyklouzl nešikovnému brusiči z rukou a spadl do kanálu - tak asi takhle. Pořád někde ten skoro hotový diamant je, ale vy už ho nevidíte a je nejspíš ztracen. Ach ten konec (respektive poslední pětina), ten film měl neskutečný potenciál. Nicméně perfektní kamera, hudba a herecké výkony v hlavních rolích hodně vyváží a scénář/režie je dosti často otázkou vkusu; já bych to napsala jinak. J*A*S*M - velmi zajímavý postřeh a komentář. ()

sawyer5200

Rust and bone na mna ohromne zaposobil svojim jedinecnym pribehom plnym zvratov a s uzasnou Marion v hlavnej ulohe. Neocakaval som od neho prilis v podstate nic dostal som sa k nemu nahodne a cele dve hodiny som sa nemohol otrhnut od obrazovky. Neuveritelny filmovy zazitok a jednoznacne moj film roka. ()

HanaGr

Tenhle film jsem viděla před necelým měsícem a i když jsem k němu tehdy nenapsala komentář, teď musím. Dost často se mi nestává, abych na nějaký film vzpomínala ještě měsíc po shlédnutí, u tohohle ano. Asi si ho dám ještě jednou, možná dvakrát, nebo několikrát... hodně silný a o důvod víc zbožňovat Marion! ()

GudMen

Cítím se podveden, což mě těší. Z odevšad se valících upoutávek jsem totiž nabyl dojmu, že leitmotivem budou útrapy života bez nohou v doprovodu slzotvorných melodií. Jacques Audiard ovšem umí být, jak už mi ostatně dokázal v předchozím, o tři roky starším počinu ze zaplivané věznice, nečekaně nenucený. Konec konců i jeho záviděníhodný cit pro skloubení surovosti a poetičnosti v každém dílčím záběru se nedá přejít mávnutím ruky. ()

TommyDiamond

Dřeň je vlastně podobný příběh jako Nedoknutelní. Člověk umořen svým handikepem najde spřízněnou duši, která ho opět nakopne do života. I když toto drama, které ukazuje nelehký osud Stephanie, která přijde o obě nohy a Alim, který žije bohemským životem a sní o kariéře zápasníka na mě nijak zvlášť nezapůsobil. Tím nechci říct, že by se mi film nelíbil (***), ale asi jsem v poslední době přesycen dodobnými dramaty.... ()

hazdrova

Zaujímavá snímka. Veľmi som sa nad ňou zamýšľala a rozmýšľala, ako ju zhodnotiť presne. Výber témy fantastický, herci super. No príbeh ako taký nemal koniec. Bolo to nedotiahnuté a všetko sa stalo akoby halabala, a čo si ešte dáme? Teraz tohto utopíme a títo sa spolu vyspia a potom ešte tam vopchajme nejaký box. 3,2* ()

Duke90

Chvilku jsem koketoval s pětihvězdičkovým hodnocením, ale nemohu se odrážet jen od dojemného závěru. Pořád mi tam něco chybí a možná, že by nebylo na škodu film mírně zkrátit, protože i v tak silném a dramatickém příběhu se opravdu vyskytují poněkud "nudnější" pasáže. Herecky vše zvládnuto na výbornou - obzvlášť M. Cotillard. S Schoenaertsem už jsem se setkal v Býčí šíji a právě díky jeho předchozímu výkonu mě ihned zaujal tento film. Zde byl ve své roli ještě přesvědčivější, ale nutně musím podotknout, že ani v jednom filmu nebyl úplně normální. Postava Aliho je ale spíš takový buran s velkým srdcem, kdežto v Býčí šíji to byl fakt magor a chudák zároveň. Ta závěrečná zmiňovaná scéna na ledě, mě ale hodně zaskočila.... 4,5* ()

MadMax3

Je to divne. Ako romanticky film to nefunguje (ono vela romantiky tu ani nie je). Ako drama uz pracuje film lepsie, ale chcelo by to ucelenejsi dej, nie len epizodky. Najskor sa da film oznacit ako pribeh o vztahoch, ale vztahu ustrednych postav je tazko uverit. Obcas viac (pasaze na plazi), obcas vobec. Snazil sa film tvarit hollywoodsky, alebo sucasny hollywood vykrada aktualne francuzske potazmo europske filmy? Problem filmu tkvie v tom ci sa sustredit na beznohu Marion - mimochodom dobre zahratu, Marion predvadza svoj standard a povedzme maskovo trikovo skvele zvladnutu, alebo sa sustredit na zapasnika Matthiasa, ktory cely film vyzera, ze nevie co chce, maximalne tak dobre dostat do nosa a uzit si. Rozpolteny pocas filmu a rozpolteny aj po nom. 70% ()

optimal

Sklamanie. Celý film som čakal na niečo silné, strhujúce, dojímavé, dych vyrážajúce,,...ale neprišlo to. Herecké výkony ústrednej dvojice dobré, filmové triky perfektné, ale myšlienka nejako vyšumela do stratena. Škoda. ()

sefa

Opravdu nádherně natočené, některé scény jsou doslova skvostné. Téma zajímavé, herecké výkony výborné, příběh také dobře vystavěn. Proč tedy jenom 3*? Je to tím, že jsem si za nic na světě nemohl najít cestu k žádné postavě. Všichni se chovali úplně opačně, než by se dle mého názoru chovat měli. Nesčetněkrát jsem se přistihl, jak kroutím hlavou, ťukám si na čelo nebo se nevěřícně usmívám, a to je pro mě zvlášť v tomhle žánru docela podstatná vada. Další výtka by se týkala až přehnané syrovosti/surovosti některých scén, ale to už bych nechal na posouzení každého z vás. ()

Lucius55

Asi bych nedokázal přesně popsat, proč a čím, ale tenhle film mi prostě voní francouzsky. Takové atmosféry a konečného pocitu po jeho zhlédnutí prostě nemůže dosáhnout žádný hollywoodský film. Napadá mě jiný francouzský film, jmenuje se Nedotknutelní, s tímto jej spojuje nejen tělesný handicap jednoho z hrdinů, ale hlavně ta vůně;-) Na dřeň jde víc do hloubky, je realističtější a má pestřejší děj. Hlavní představitelé jsou skvělí tak, že jsem jim věřil všechno. Některé scény z tohoto filmu si budu pamatovat ještě dlouho, např. hlášku: "Tak co, robokope?" nebo Stephanie stojící před sklem s obřím akváriem s kosatkou. Velmi působivá byla i hudba A.Desplata, který trochu ubral na vtíravosti, a kvalitně provedené prostorové ozvučení, které přidávalo na zážitku. ()

Audiard prozkoumává francouzskou společnost

Audiard prozkoumává francouzskou společnost

19.10.2014

V současnosti není ve Francii uznávanějšího aktivně tvořícího režiséra než je Jacques Audiard. V posledních letech nám představil strhující vězeňské drama Prorok a poté nabídl netypickou vztahovku Na… (více)