Malé královny krásy (TV pořad)

• Česko

Caparti a čelenky

Toddlers and Tiaras

Malé kráľovné krásy

Reality-TV

USA, 2009, 42 min

Jonathan Hale
  • Anrie

No tak to né! Prosím, řekněte mi, že je to jen hloupý žertík, co chce poukázat na smutně klesající Ameriku!! Ty holčičky jsou malé, hloupoučké a jak se zdá, tak sladké...chápu, že neví, co vlastně dělají a že jejich rozmazlenost mají na svědomí maminky, pro které už žádnou omluvu nenacházím. Co je to za výchovu, když nalíčí své "princezny", dají jim příčesky, umělé řasy, vytrhají obočí, nastrojí do šatiček nebo plavek a to ještě nemají věk na to, aby chodily do školky! Po většinou obézní matky, co si chtějí kompenzovat to, že jako malé neměli tolik krásy a tak dávají svůj sen a život do svých dcer, které jednou skončí dost špatně, protože nebudou pýchou maminky.(19.11.2014)

• Crocuta

Týrání a zneužívání dětí v přímém přenosu. Bez výjimky obtloustlé, zakomplexované matky, které celou rodinu (včetně manželů a případných sourozenců soutěžících princezen) podřizují snaze o naplnění vlastních ambic prostřednictvím svých vystresovaných tříletých (této kategorii je věnována stěžejní pozornost - u batolat a starších dětí není zvrhlost celé téhle "zábavy" tak očividná) ratolestí. Divák se dozví například že: "Za soutěže krásy jsme utratili už kolem 200 000 dolarů", nebo (od sice baculaté, přesto velmi pohledné ale jinak mimořádně protivné kreatury): "Víte, manžel je vojenský pilot, tak má jen pevný plat a stále mi kontroluje účty, nemohu si dovolit co bych chtěla" a také je svědkem celé řady scén s různými vizážistkami a "trenérkami modelingu", které jsou z chování dívenek předškolního věku krajně nervózní a jejich počínání pak, ruku v ruce s matkami holčiček, ústí bezmála ve fyzickou inzultaci "malých královen", o jejichž utrpení psychické je postaráno takřka permanentně. Je-li něco podobného těmto patologickým šaškárnám legálně možné provozovat, pak je na tom naše dekadentní civilizace ještě hůř, než jsem se dosud domníval. Jinak doporučuji komentář uživatelky hallelluja, jehož závěrečná věta je dokonalým shrnutím celé této problematiky :-).(29.12.2014)

• Nikol10

Naprosto neskutečné,co dokáže televize vysílat,věděla jsem,že tyhle soutěže existují,ale jen někde na okraji společnosti,kde parta vyšinutých pitek,dělá ze svých děcek,zmalované ani nechci být sprostá co! Ale to,že je to v Americe takový fenomén a dokonce to má svůj pořád jsem ani netušila!! Viděla jsem párkrát při dělání večeře,spíše jen útržky,ale nestačila jsem se divit,rodiče jednají jak smyslu zbavení:umělé opálení,silný make-up,neskutečně drahé kýčovité šaty,osobní trenéři taktéž neskutečně drazí,kteří je učí jak chodit a jak se smát a berou za to sto dolarů,dobrý byznys,brala bych to hned! Děti tam ječí,matky hysterky,no děs běs. Je to úchylnost,já ani nevím,jak tohle ohodnotit!(3.1.2015)

• Khalesi

Neprekvapuje ma, že niektoré matky sú schopné spackať výchovu vlastných detí. Je to bežná záležitosť, ktorú vidíte každý deň. Deťom sa bežne klame, neberú sa vážne ani za okolností keby už skutočne mali a bežne sa im nedostáva dostatku času s rodičmi. Táto show je však horšia o to, že matky dievčatiek, ktoré v nej figurujú, to robia pre svoje zvrátené pohnútky. Niektorá pre pochybnú slávu, niektorá pre peniaze a niektorá preto, že je proste len úplne vygumovaná pipina bez akejkoľvek súdnosti a inteligencie. Som si istá, že ani jedna z týchto matiek nemá poňatia o duši vlastného dieťaťa, alebo im je ukradnutá. Takéto dievčatká netušia čo je vlastne v živote podstatné, pretože od malička ich matky a okolie presviedčajú, že je to ich vzhľad. Vyrastajú z nich povrchné a ničím neužitočné bytosti bez vlastnej osobnosti. Ich sebeúcta je založená na ich fyzickej kráse a obdive okolia, ktoré tiež nie je tak úplne v poriadku. Zase ale musím uznať, že prostredníctvom tejto tv show sa svet dozvedá o podobných absurditách a možno prispejú k tomu, aby sa s nimi skoncovalo, samozrejme hneď potom, ako sa ich organizátori poriadne napakujú. Ďalší dokaz o tom, že peniaze vládnu svetu, ľudská blbosť je nekonečná a tí nevinní ťahajú za kratší koniec, pretože morálka je pre vačšinu ľudí neznámy pojem.(12.6.2016)

• martinkaziki

Viděla jsem náhodou a fakt, že jsem matkou pětileté holčičky mě asi svým způsobem donutil tu zvrácenost dokoukat do konce. Nechápu, že existuje podobný typ soutěže, nechápu, že matky jsou schopné takto nechat "prostituovat" své dcery, nechápu, že otcové tomu přihlížejí nebo dokonce podporují. V díle, který jsem viděla, vystupovala regulérní psychopatka - matka, kterou bych nechala rovnou hospitalizovat, aby už nepáchala více škody na svojí sotva školou povinné dceři, kterou jsem též hodně těžko vydýchávala. Jen doufám, že se pan Zapletal nebude moc nudit...(14.9.2016)

• - Malé královny krásy se během vysílání na amerických obrazovkách nevyhnuly kontroverzi. Vyvolaly ji kostýmy některých soutěžících a názor psychologa, že podobné dětské soutěže krásy nejsou pro jejích účastnice hrou, ale tvrdým tréninkem v co nejvěrnějším napodobování dospělých protějšků. Další odborný názor zněl, že rodiče mají své děti chránit a uvědomit si, že televizi sleduje kde kdo – i pedofilové. (Zdroj: TV Prima)

• - Negativní reakce se snesly také na matku, jež v jedné z epizod Malých královen krásy vycpala hrudníček své dcery tak, aby vypadal jako partie známé country zpěvačky Dolly Parton, nebo její kolegyni, jež po dceři chtěla, aby na soutěžním pódiu kouřila falešné cigarety. (Zdroj: TV Prima)