Malé královny krásy (TV pořad)

• Česko

Caparti a čelenky

Toddlers and Tiaras

Malé kráľovné krásy

Reality-TV

USA, 2009, 42 min

Jonathan Hale
  • Fantasy

Tlusté, zmalované, matky se zadky o velikosti Austrálie si touhle cestou plní sen stát se supermodelkami. Proto své děti (samozřejmě dobrovolně, protože to ta pětiletá děvčata to chtějí, ne jejich oteklé, prdelaté macechy) přihlašují do takovýchto soutěží, aby nacvičovali tanečky, žonglování, kouzlení, či mažoretkování. Navlékají je do kostýmů, vhodných tak akorát pro barové tanečnice, malují jim obličeje jako na maškarní a zdokonalovávají je, aby byly co nejvíce roztomilé. Bohužel, tohle už není ani hezké a už vůbec ne roztomilé, tohle je smutné. Tipuji, že kdyby jim to lékaři dovolili, tak už by ta šestiletá děvčátka měla silikony velikosti 7, několik liposukcí a o botoxu už radši ani nemluvím. Ony se už v mládí učí malovat jako kdejaké čistidlo, nechají se prodávat jako kusy masa a jsou psychicky deptány stylem, že pokud nevyhrají, jsou malé, hnusné, nešikovné, neschopné a půjdou k adopci. Zakázat, matky pořádně proplesknout a potom poslat na léčení.(24.1.2015)

• Ydrosten

Vydržel jsem se dívat asi 10 minut. A to jen proto, abych se přesvědčil o tom, co tvrdím už od narození mé dcery. Jakékoliv nutění dítěte do čehokoliv - třeba i hře na klavír - v době kdy dítě je ještě dítětem, by mnělo být považováno za trestný čin. Vyděl jsem jak se ta malá holka bránila ale neskutečně zatvrzelá matka ( kteá je hnusná, tlustá a rozvedená, bez ambicí a pracující někde u pokladny v Tesku ) ji stejně donutila tam jít. Takovým matkám, by soudy mněly ty děti odebírat. Chudáci děti, které si ani nemůžou prožít obyčejné dětství. Už od malička jsou nucené se přetvařovat a dělat ze sebe tupé stádo. Jak Já jsem šťastný z toho že ta moje malá bambula brečí jen proto že se Jirka ( úplně nejkrásnější princ ) baví z Terezou ( totálně trapná kráva ) Toto by mnělo být zakázáno ukazovat v TV. Nezaslouží si to ani ten ODPAD, protože potom bych musel všem těm filmům a pořadům kterým jsem ODPAD udělil, přihodit nejmíň 2 hvězdy. Totální brak, který se snaží udělat radost akorát tupým matkám kravám, které jsou natolik postižené že nevidí to že těm dětem kradou všechno co na světě mají. Hrůza která se nedá ani slovy popsat. To už nejsou matky, ale ZRŮDY, patřící do ústavů.(27.11.2014)

• Sygauras

Největším zlem pod sluncem bývají mnohdy ti od nichž bychom to nečekaly aneb jak si tlustá zamindrákovaná skupina tupých nelidských hyen skrze své nevinné děti léčí své neúspěchy. Zavřít na doživotí všechny kteří tohle dopustí. A to myslím i ty lidi kteří to vysílají a vyrábí tak pořady pro pedofilní a úchylné zrůdy. Škoda že se nedá proti takovým zvěrstvům bojovat. Holt svobodná AMERIKA si ve své demokracii může dělat i takové týrání dětských duší. Je mi těch dětí tak strašně líto.(24.2.2017)

• Neytara

Zde jsem vůbec nevěděla jak mám hodnotit, neb mi přišlo skvělé že tohle vůbec někdo zvládl natočit, aby se o tom mohl dozvědět celý svět a aby každý sám mohl posoudit jak šílená Amerika je. Na stranu druhou je to otřesná věc. Už od těch nejmladších let rodiče svým dětem ukazují jak soupeřit mezi sebou, jak se vzájemně nenávidět, jak se vystavovat na veřejnosti jak maso na porážku a jak je skvělé mít anorexii. Nevím kam ten svět spěje, ale podle mě tady toho není v pořádku nějak příliš.(5.2.2015)

• Knor

Tak jsem přemýšlel jak toto hodnotit. Jestli dát pět hvězd za dokonalou ukázku odporný lidský povrchnosti a úchylnosti ve zneužívání dětí pro zakrytí nějakýho komplexu nebo odpad za něco tak debilního a zvrácenýho pro ubohou slávu v podle mě v nejabsurdnějším světě - modelingu, hnusným, zkurveným modelingu. To co tihle rodiče páchají na svých dětech je do pekla volající zrůdnost, která by se měla trestat, tvrdě a přísně trestat. Za prvé: oblékat 3letou holčičku do bikin, lakovat ji nehty, dělat všelijaký píčoviny s vlasama, nehtama a obličejem a pak na ní volat na to podium ,,zakruť zadečkem" mi připadá jako by ji servírovali porotě pedofilů, kteří si na víkend vyberou tu nejlepší z nich a oni při tom budou jásat a plakat radostí. Za druhé: jak může tolik lidí něco takovýho podporovat nebo produkovat ?! Ti rodiče prachsprostě prodávají svoje vlastní děti nějakýmu hnusnýmu společenskýmu konzumu a vůbec to nevidí nebo si to vůbec neuvědomujou. a bohužel miliony lidí v tom vidí krásu. A za třetí: co je vůbec nejhorší, že kvůli pošahaným rodičům se z těch dětí stane něco co si nechci ani představit. Z těch nevinných dětí vyrostou zrůdy. Povrchní, sobecký a zakomplexovaný zrůdy s IQ plechovka, který schramstne ta zvrácená mašinérie plná stejných odporných lidí. Je mi z toho zle, když vidím, že se absolutně bez zábran prodávají děti v televizním produktu kvůli nějaký mizivý slávě nebo bůhví čeho. Ty děti si mají hrát, zlobit a běhat venku, normálně a zdravě se vyvíjet .... ale ne takhle kurva!!!! To mě zase vzal vztek, říkám to furt, svět je šílenej a lidi v něm jsou ještě šílenější. Jestli chcete vidět horor, opravdovej horor, čistokrevný zlo, tak si podívejte na jeden díl tohdle bahna. Che se mi zvracet :-D(11.7.2016)

• - Malé královny krásy se během vysílání na amerických obrazovkách nevyhnuly kontroverzi. Vyvolaly ji kostýmy některých soutěžících a názor psychologa, že podobné dětské soutěže krásy nejsou pro jejích účastnice hrou, ale tvrdým tréninkem v co nejvěrnějším napodobování dospělých protějšků. Další odborný názor zněl, že rodiče mají své děti chránit a uvědomit si, že televizi sleduje kde kdo – i pedofilové. (Zdroj: TV Prima)

• - Negativní reakce se snesly také na matku, jež v jedné z epizod Malých královen krásy vycpala hrudníček své dcery tak, aby vypadal jako partie známé country zpěvačky Dolly Parton, nebo její kolegyni, jež po dceři chtěla, aby na soutěžním pódiu kouřila falešné cigarety. (Zdroj: TV Prima)