Malé královny krásy

(pořad)
  • Česko Caparti a čelenky (více)

Fascinující a poutavá reality show Malé královny krásy nabízí pohled do zákulisí zvláštního světa soutěží krásy zaměřených na dětské účastníky. Každý díl představuje několik velmi mladých soutěžících různého věku, kteří pochází z nejrůznějších prostředí, a seznamuje s jejich náročným životním stylem. Stát se malou královnou krásy totiž není jen tak. Ambiciózní princezny se musí hodně snažit, přizpůsobovat a někdy dokonce i omezovat. Jednotlivé epizody Malých královen krásy zachycují vždy jedno soutěžní klání a kromě samotných soutěžících nabízí pohled také na jejich neméně ambiciózní maminky, tatínky, ale také na prodlužování vlasů, stříkané opálení, líčení a nezbytné třpytky. Kromě toho odhalují modernější přístup k dnešním soutěžím krásy – ať už jde o dívky, které do soutěživého a veskrze konkurenčního prostředí vstupují s menším množstvím make-upu a více přirozeným vzhledem, nebo dokonce akce, kde se mezi dívkami objevují i chlapci. (TV Prima)

Nikol10

Naprosto neskutečné,co dokáže televize vysílat,věděla jsem,že tyhle soutěže existují,ale jen někde na okraji společnosti,kde parta vyšinutých pitek,dělá ze svých děcek,zmalované ani nechci být sprostá co! Ale to,že je to v Americe takový fenomén a dokonce to má svůj pořád jsem ani netušila!! Viděla jsem párkrát při dělání večeře,spíše jen útržky,ale nestačila jsem se divit,rodiče jednají jak smyslu zbavení:umělé opálení,silný make-up,neskutečně drahé kýčovité šaty,osobní trenéři taktéž neskutečně drazí,kteří je učí jak chodit a jak se smát a berou za to sto dolarů,dobrý byznys,brala bych to hned! Děti tam ječí,matky hysterky,no děs běs. Je to úchylnost,já ani nevím,jak tohle ohodnotit! ()

TaNya_

Nemůžu zde hodnotit, protože škála, která říká, že jde o trestnej čin tady chybí...Všechny ty matky by měl někdo poslat za mříže nebo aspoň do blázince. To ale nemění nic na tom, že si tenhle pořad občas pouštím a nahlas s mamkou nadáváme nebo jenom zíráme, čeho všeho jsou lidi s nulovým IQ schopní. ()

Elleannie

Hodnotím to jako pořad, který ukazuje, jak někteří dokáží být hloupí a zaslepení, protože kdybych měla hodnotit obsah této reality show, to by ohodnotit prostě nešlo. Podle mě je to dobře sestříhané, ukazují jednak to, co mají matky s dětmi naučené, tak záběry v zákulisí a v rodinné "pohodě", jestli se to tak dá nazvat, takže si člověk může v hlavě všechno srovnat. Na jednu stranu říkají, že to dělají pro děti, protože ty to baví, na druhou stranu - když se dětem nakonec nechce (což se dá u dvouletého dítěte lehce pochopit), nutí je a balamutí dárky. Dostala jsem se k tomu úplnou náhodou, ale těch pár dílů jsem nevěřila svým očím, netušila jsem, že je to až tak děsivé.. Možná to některé děti baví, ale netuším, co má malá holka z obyčejného dětství, když má v osmi letech 87 korunek.. ()

Lukoboss odpad!

Z tohoto je mně fakt zle! A hodně! Tlustý a hnusný Američanky projektujou ve svých dětech svoje princeznovský pohádky, který se jim osobně nestaly a nepovedly. Je prostě otřesný, že jsou to děti, kterým jsou třeba tři roky (ano, jenom tři!) a nutit je dělat všechny ty šaškárny. Děti z toho nemají rozum, je vidět, že kolikrát vůbec nechápou, co a jak, a ještě je to nebaví, ale pak se přímo od matek dozvíte, že "jsou z toho nadšený ty děti, je to pro ně super a mají to rády". Fuck?! To jako vážně? Sundejte si ty odporný klapky z očí, nechte si pořádně naliskat a pak ty oči otevřete ještě jednou. Protože tudy cesta teda určitě nevede. ()

Khalesi

Neprekvapuje ma, že niektoré matky sú schopné spackať výchovu vlastných detí. Je to bežná záležitosť, ktorú vidíte každý deň. Deťom sa bežne klame, neberú sa vážne ani za okolností keby už skutočne mali a bežne sa im nedostáva dostatku času s rodičmi. Táto show je však horšia o to, že matky dievčatiek, ktoré v nej figurujú, to robia pre svoje zvrátené pohnútky. Niektorá pre pochybnú slávu, niektorá pre peniaze a niektorá preto, že je proste len úplne vygumovaná pipina bez akejkoľvek súdnosti a inteligencie. Som si istá, že ani jedna z týchto matiek nemá poňatia o duši vlastného dieťaťa, alebo im je ukradnutá. Takéto dievčatká netušia čo je vlastne v živote podstatné, pretože od malička ich matky a okolie presviedčajú, že je to ich vzhľad. Vyrastajú z nich povrchné a ničím neužitočné bytosti bez vlastnej osobnosti. Ich sebeúcta je založená na ich fyzickej kráse a obdive okolia, ktoré tiež nie je tak úplne v poriadku. Zase ale musím uznať, že prostredníctvom tejto tv show sa svet dozvedá o podobných absurditách a možno prispejú k tomu, aby sa s nimi skoncovalo, samozrejme hneď potom, ako sa ich organizátori poriadne napakujú. Ďalší dokaz o tom, že peniaze vládnu svetu, ľudská blbosť je nekonečná a tí nevinní ťahajú za kratší koniec, pretože morálka je pre vačšinu ľudí neznámy pojem. ()

• Malé královny krásy se během vysílání na amerických obrazovkách nevyhnuly kontroverzi. Vyvolaly ji kostýmy některých soutěžících a názor psychologa, že podobné dětské soutěže krásy nejsou pro jejích účastnice hrou, ale tvrdým tréninkem v co nejvěrnějším napodobování dospělých protějšků. Další odborný názor zněl, že rodiče mají své děti chránit a uvědomit si, že televizi sleduje kde kdo – i pedofilové. (Zdroj: TV Prima)
  • Negativní reakce se snesly také na matku, jež v jedné z epizod Malých královen krásy vycpala hrudníček své dcery tak, aby vypadal jako partie známé country zpěvačky Dolly Parton, nebo její kolegyni, jež po dceři chtěla, aby na soutěžním pódiu kouřila falešné cigarety. (Zdroj: TV Prima)