Vesnice roku

(studentský film)
všechny plakáty

Josef Loucký je oblíbený starosta vesničky Sedlčánky a má ambice získat prestižní titul VESNICE ROKU. Obec už má k jistému vítězství téměř vše nezbytné. V různých podobách tu parodují veřejnou knihovnu, muzeum, veřejné koupaliště či bruslení. Jediné co jim schází k úspěchu je kanalizace. Starosta má přislíbenou dotaci na výstavbu čističky, když bude mít do dvou týdnů vykopané kanály přes celou vesnici. Díky jeho péči má však obec úplně novou silnici a chodníky. Zbývá tedy jediná možnost. Kanalizace povede přes zahrádky. Všichni s tímto plánem souhlasí, až na jednoho, starostovo tchána Topola. (oficiální text distributora)

Mates Hradecky

Vojtěch Moravec je nepochybně talent a určitě o něm ještě uslyšíme. Geniální byla volba Vetchého do hlavní role, čímž se tento metráží kratší film stal na dlouho nezapomenutelným. ()

ssarka

film bez chyby pro laika zjevné, ale proč musí být vše pořád tak depresivní? proč z toho nemohla vzniknout komedie? vždyt rozesmát inteligentním humorem je ta nejtěžší disciplína a tady byly herci i scénář, který by to zvládl, tak proč zase a pořád musí být to čecháčské petlání se v depresích a  zmaru? ()

Andy_Larkin

Svěží komedie z vesnice, na kterou se velice příjemně kouká a je na studentskou úrověň skvěle natočená. Oceňuji, že je to právě komedie, jelikož se ve studentských filmech příliš nevyskytují a těch vážných a rádoby uměleckých filmů je ve studentské sféře dost. Jinak znovu výborný Vetchý a dobrá malá role Taťjany Medvecké. ()

gramofonix

Zaujimavy film, aj ked z mojho pohladu nejako nedotiahnuty dokonca. Obrazovo aj zvukovo pekne, herecke obsadenie dobre. Ale chcelo to lepsi koniec a urcite viac rozvinut, bolo kde. ()

klobasa

Jako studentský film ok.Opravdu zdařilé exteriéry a milí herci.Bohužel je to řádně za vlasy přitažené,jako člen obecního zastupitetstva jsem se opravdu musel smát nad těmi nesmysly.Díky vcelku krátké stopáži se mi to zdálo takové na půl cesty,ale jinak jako jo. ()

Rada.Shoa

Vesnice se nachází na pomezí mezi Prahou-východ a Nymburskem.Jen malý kousek od města Čelákovice...Film je příjemně ladění do vesnického života jednoho starosty.Ondřej Vetchý je dokonalý jako ve většině filmů a role mu sedla...Na to že je to studentský film tak dopadl lépe než by člověk čekal. ()