poster

Ben Tó (TV seriál)

 • japonský

  ベン・トー

 • japonský

  Ben-tō

 • anglický

  Ben-to

Animovaný / Akční / Komedie

Japonsko, 2011, 12x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (10)

 • Subjektiv
  ****

  Na anime diváka neustále útočí seriály, v nichž musí hrdinové zachránit svět nebo alespoň Japonsko, případně získat dívku svého srdce nebo být v něčem úctyhodném naprosto nejlepší. Na první pohled vznešená témata, ovšem na ten druhý rozemletá na prošlou kaši, která už se každému dávno zajedla. Seriál o lidech, kteří bojují v supermarketech o zlevněné potraviny tak působí nejen svěže, ale volbou tematu i jako pomyslný políček do tváře současného neutěšeného stavu anime tvorby. Vysoké se stalo nízkým a nízké čerstvým větrem v zatuchlé bažině. Nízké je teď vznešené, má šlechtické tituly (nom de guerre), získává vyznamenání (čestná nálepka) a dodržuje rytířský (či samurajský, chcete-li) kodex cti. +++++ Postavit anime na hlavu považuji za dobrý nápad, ovšem nakonec Bento není v tomto nijak výjimečné. Narozdíl od většiny svých sourozenců netrpí tím, že by tvůrci podlehli iluzi: "Máme nápad, teď už to bude jen rutina." Svůj nápad rozvíjí výpůjčkami žánrových prvků z anime i hraných filmů. Když jsem sledoval první díl a o seriálu si nepřečetl vůbec nic, měl jsem zpočátku pocit, že budu sledovat nějaký podivný paranoidně mysteriózní seriál, abych dospěl k přesvědčení, že jde především bojový shounen a pak došlo i na vkusné ecchi, nesmělé středoškolské (a snesitelné!) zakoukání, lehkou psychologii, chvíle mírně detektivní a funkční komediální momenty těžící (nejenom) z absurdity existence hrdých slevových válečníků. Těžící rozumně dlouho, dokud žíla nese. S vědomím, že punčochy mohou být pekelně sexy, Ledová čarodějko. Slabé ****.(1.1.2012)

 • Jeoffrey
  ****

  Musím říct, že je to hodně zvláštní a úžasně střelené. Vymyslet takovýhle parádní komediální bojový shounen z takovéhoto tématu je opravdu šílenost, která může napadnout asi opravdu jenom Japonce. Každopádně parádní zábava ! Charaktery také skvělé, skoro bych řekl, že nejslabší byl v tomto ohledu hlavní hrdina, jinak většina dívek okolo to byla prostě paráda. Úplně nejradši jsem měl Asebi, ta byla neskutečně roztomilá, nešikovná, roztomilá, vtipná a hlavně roztomilá a někdy mi jí bylo kvůli té její auře, která jí pronásledovala, opravdu líto. Asebi se mi líbila až tak, že jsem měl občas tendenci tomu napálit plné hodnocení jenom proto, že Asebi by si ho zasloužila. Na druhém místě jsem měl samozřejmě Ledovou čarodějku, která mi přišla neskutečně zajímavá, občas roztomilá a občas i sexy. Jako třetí se u mě umístila pro mě jakožto pro chlapa asi nejděsivější postava, i když něco mi říká, že kdybych byl hetero holka, tak bych se asi bál ještě víc, Shiraume Ume. Kdybych něco takové potkal v reálném světě, tak bych asi dostal hrozně po hubě, za což by se mi pak omluvila a nakonec by mi unesla dámský doprovod, aby se s ním mohla třeba vykoupat... No ale v anime to byl charakter opravdu neskutečně vtipný ! No ale teď něco k záporům, prakticky jediné co mě štvalo byly některá všudypřítomná klišé, jako třeba klasický "plavkový" díl. Občas mě trochu otravovalo i to ecchi, hlavně když si kamera prostě jen tak z ničeho nic zabloudila na poprsí některé z hrdinek, což mi přišlo povětšinou dosti zbytečné. Na druhou stranu ale některé ecchi prvky a vůbec některé interakce "perverzního vlka" s děvčátky byla zase docela vtipné, třeba když mu "houpnul" a nevěděl, jak to děvčatům taktně naznačit. Celkový dojem je u mě hodně nadprůměrný a na rozdíl od některých kolegů jsou u mě ty 4* lepší. 8/10(12.7.2015)

 • Larky
  ****

  Zatímco u nás je honičům za slevami většinou 60+ let, v Japonsku a konkrétně v seriálu Ben-to jsou to středoškoláci. Zatímco u nás, když do obchodů vtrhne banda rozlícených důchodců a začne si nadávat do p*čí nebo do ku*ev, kvůli tomu, že jim kolega - aktér - tzv. „bitvy o slevu“ vyfoukne před nosem výborné maso slevněné o 5 korun, v Japonsku a konkrétně v seriálu Ben-to si nenadávají, ale dokonce si říkají vznešenými jmény jako Jezerní kráska nebo Ledová královna (nejvíc sexy tsundere roku mimochodem), tedy takhle nazývají legendy, kteří v bitkách o slevněné jídlo většinou vyhrávají. Nebudeme si dámy a pánové z řady otaku nic nalhávat, samotná zápletka, nestojí za moc. Pokud se na to ale podíváme z pohledu, že kolem tohoto jakéhosi primitivna se motá spousta slušně napsaných postav, souboje jsou super a hudba a kresba jsou výborné, vyjde z toho Ben-to až překvapivě dobře, ikdyž se tak nemusí zdát hned od začátku. Ono totiž není vůbec jednoduché mít ústřední zápletku, která je opravdu hodně jednoduchá a nějak na to naplácat postavy, aby to nenudilo a fungovalo, což se tvůrcům skvělého Ben-ta prostě daří. Vcelku dobře je tu popsána i hierarchie v některých gangách a člověk si občas říká, jakoby ani nesledoval seriál, kde jde prakticky hlavně o to se pořádně nažrat, ale prostě něco víc (Ikdyž samozřejmě, gangy jsou celkem v pozadí a často pouze slušně přicmrdávají ústřední čtvreřici). Ben-to je seriál, který se dá díky začátku celkem lehce shodit, pokud mu ale dáte šanci, což v tomto případě jsou tak 2 a více dílů, budete se velmi dobře bavit (díky soubojům, audiovizuálu,...) a přejdete i slabou ústřední zápletku a pár nudnějších momentů a dialogů. Slabší 4*.(16.11.2011)

 • Genryuusai
  ****

  Námět tohohle svojí demencí překonává i těžkou váhu jako je anime o pečení chleba... ale překvapivě to nenudí a dá se na to v pohodě dívat. Je to asi hlavně tím, že se moc nezabíhá do detailů, pořád se děje něco nového a hlavně, že to má tak málo dílů. Protože boj o zlevněná benta je tak mimo, dokonce mi skoro nevadila přesilněnost holčiček, které je tu stejně jako v jiných podobných anime plno. To samo o sobě je v tomhle žánru dost dobrý důvod tomu dát o * navíc.(6.1.2012)

 • seth82
  ***

  Vcelku zaujímavý seriál, ktorý ale zanecháva v divákovi pocit slušnej hromady cliffhangerov. Škoda, že specials neohúrili a druhá séria kvôli slabým predajom DVD a Bluray zjavne nevyjde...(18.5.2013)

 • Five By Five
  ****

  Prvých 5 častí som sa miestami naozaj šúľal od smiechu, šiesta už bola dosť prehnaná a pár ďalších vystihuje skôr prezývka, ktorú oprávnene dostane hlavný hrdina - úchyl... Nenudí však ani jediná epizóda, príbeh i koniec nie je vôbec zlý, opening vydarený, animácia slušná... Tiež si v miestnych obchodoch zvyknem prebrať zľavnené produkty, no väčšinou to nestojí ani za to, aby ste to vyhodili psovi, nie to ešte byť sa s niekým - alebo žeby ma zakaždým len už predbehli "vlci" ? ^_^ slabšie 4*(14.1.2012)

 • Kimkong
  **

  Parodie na všechny akční anime, kde se hrdina snaží spasit svět. Zde mu jde hlavně o férové získávání zlevněných jídel (bento). Na cestě získat nějakou tu mňamku dostává neustále na držku a je šikanován zbytkem většinou dívčím okolím. Za zmínku stojí ignorace hlavního hrdiny již v openingu, neustálé informace o počtu kalorií jídla. Anime je navíc dost úchylný. Nápad má Ben-to zajímavý, občas je vtipný, ale přece jen klasika je klasika.(10.4.2015)

 • daGGos
  ****

  Japonci mají takový nehezký zvyk své příběhy překombinovávat a dělat zbytečně komplexní. A je manželem B, milencem C, přítelem D, nepřítelem E které tajně miluje B, bratrem F, nevlastním bratrem G která je bývalou láskou F, H je jeho dalším já z alternativní reality a tak dále a tak dále a člověk aby si pomalu začal vést poznámky. Ale proč? V jednoduchosti je síla a přesně tímhle heslem se Ben-tō řídí. K čertu s propracovanými vztahy, šlechetnými ideály a pěti tisícistránkovou bichlí místo scénáře, prostě mám hlad, tak si jdu vybojovat svůj žvanec! O ději se opravdu nemá smysl bavit, prakticky v každém díle jde pouze o souboj v některém ze supermarketů, na jehož konci vítězi spokojeně odnesou zlevněnou delikatesu k pokladnám, zatímco poraženým nezbývá nic jiného, než odtáhnout s prázdným žaludkem. Souboje jsou ale naštěstí zábavné, oku lahodící, adrenalinové a hraje při nich výborný soundtrack. Co se týče samotných postav a jejich charakterů, tak ceny za jejich kvalitu bude Ben-tō sbírat asi jen stěží, nicméně nějakého oblíbence si určitě každý divák najde a hlavně děvčata jsou z vizuálního hlediska velmi vyvedená. K tomu přidejme i poměrně ucházející humor a sem tam i nějaký ten fanservice, aby nám vyšlo jedno z nejlepších oddychových anime letošního roku. ****(27.12.2011)

 • HakuSaku
  *****

  Pre mna osobne urcite top zimnej sezony.(11.12.2011)

 • ikilledjenny
  ****

  Hrdinové všude bojují, aby zachránili svět nebo Japonsko. Tady se hlavní hrdinové bijí, aby si se slevou nacpali břuch. Satou se stane Vlkem a bojuje o zlevněné bento. Upřímně je to hrozně dementní námět, ale překvapivě funguje a nenudí. Všechny postavy mají svůj charakter, nevypadají jak přes kopírák, animace je vcelku povedená a opening se mi líbil. Příjemná a vtipná oddechovka. A Shiraume Ume nemá chybu.(24.7.2012)