Reklama

Reklama

Hwaiteu keuriseumaseu

(seriál)
  • Jižní Korea 화이트 크리스마스 (více)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Osm studentů zůstane přes Vánoce ve škole v horách. Jako dozor je tu s nimi jeden učitel. Zůstali zde, protože dostali výhružný dopis a chtějí zjistit, kdo ho poslal. Na Štědrý den se u vrat školy objeví zraněný člověk po autonehodě. Vezmou jej na ošetřovnu, kde blouzní v horečkách. A pak se stane první vražda. Kdo za tím stojí? Komu můžu věřit? Atmosféra ve škole houstne. Kdo bude další? (Zíza)

(více)

Recenze (13)

Tyckin 

všechny recenze uživatele

Nejhezčí holka na škole? Tak to byli chlapci docela smolaři :-) Tento seriál má jednu velkou slabinu a tou je scénář, má až příliš mnoho mezer. Namátkou – nikdo se nezajímá, kam a proč psychiatr jel a jak se do školy dostal? Byla přeci trošku odříznutá od světa. Jeho transport dvěma policisty a následná nehoda na čisté vozovce rovněž slabota. U děvčete zvenčí je to též dost okaté, nikomu není divné, co tam taková holka sama dělala. A na konci když dorazí rodiče, v některých scénách chybí ty nekonečné haldy sněhu, ostatně policie se tam dostane dost snadno a rychle když musí :-) Ve škole se rozbije server a tím je komunikace s vnějším světem nemožná. Něco jako záloha by na tak luxusní škole neexistovalo? No už toho nechám. Jinak zápletka slušná a ač jsem se první půli celkem nudil, seriál má stoupající tendenci a závěr už byl dost kvalitní (ač odchod policie z nemocnice je zase pitomina). Sice na můj vkus bylo té filozofie a psychologie trošku moc, ale téma hodnoty života a temné stránky lidské duše je zajímavá oblast, takže i přes slabší herecké výkony většiny přítomných jde o solidní kousek na úrovni 70%. ()

lnsmdrms 

všechny recenze uživatele

Z příběhové stránky, napínavé a propletené, i když trochu i průstřelné ale i přes to si to zachovalo svou tvář. Zpětně ještě je dobré poslouchat rádio, které hraje v prvních dvou dílech. Tam totiž lze zaslechnout, k čemu se schyluje. Z vizuální stránky mi přišlo, že tvůrci použili náhodnou 3D green screen grafiku, co si stáhnete z prvního odkazu na Googlu a to samé platilo i o zvukových efektech. Za celý seriál jsem neslyšel jiný efekt výstřelu, než ten jeden základní. Ale musí se nechat, že vybrali celkem zajimavou hudbu, kterou bych úplně nečekal u korejského dramatu. Hodilo se to do atmosféry a k postavám. Mít to lepší CGI, SE a trochu toho života do toho umírání při hereckém výkonů, tak dávám plný počet. 4* ()

Reklama

Moiraine 

všechny recenze uživatele

Tentokrát jsem se rozhodla pro shovívavější oko. Po příběhové stránce tomu není moc co vytknout. Nejdřív to bylo jenom zajímavé, ale postupem času mě to vtahovalo pořád víc a víc. Poslední dvě epizody jsem to sledovala jak v tranzu a skoro bez dechu. Jediné, co se mi tam nezdálo, bylo 'trauma' jedné z postav. Co už je ale horší, je technická stránka věci. Tu krev jsem jim opravdu nevěřila, pár scén na mě křičelo 'modré pozadí'.... To to pro mě sráží na nějakých 9/10, takže dejme tomu slabých 5*. ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

První dva díly bych přirovnala k pomatenému míchaní karet, kde je zajímavé jen to, že nikdo neví, kdo je míchá. Já se začala bavit až při rozdávání karet na stůl. Až v té době mi začaly první díly dávat najednou smysl. Jakmile se začne hrát, napětí značně roste. Dostáváme se až do nejhlubšího nitra všech postav, skládanka začíná zapadat, přesto se všichni topí v nejistotě. Když se hra chýlí ke konci, člověk už ani nedýchá...Je to svým způsobem geniální. Abych to ale úplně pochopila, musím to vidět ještě alespoň jednou. ()

Naslund 

všechny recenze uživatele

Fantastickej scénář. Vůbec se nedivím, že na nich v poslední době ujíždím nejvíc ze všeho. Dokonce mi přijde lepší jak u Death note, protože vůbec nesklouzává ke stereotypu a nemá žádná hluchá místa. Děj se neustále vyvíjí nejrůznějšími směry, napětí lítá nahoru a dolů, aby si člověk aspoň na chvíli oddechl a v psychologii postav zachází čím dál hlouběji a hlouběji. Teď už zase dlouho nebudu moct najít něco tak dobrého. Jenom doporučuji snažit se zapamatovat jména hned na začátku. Obvykle se snažím je ignorovat, ale tady je to zapamatování 8 jmen prakticky nutnost. Po dvou dílech mi došlo, že Šílený, Mor a Anděl nebudou stačit a musel jsem to těžce dohánět. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama