Hwaiteu keuriseumaseu

(seriál)
  • Jižní Korea 화이트 크리스마스 (více)

Epizody(8)

Osm studentů zůstane přes Vánoce ve škole v horách. Jako dozor je tu s nimi jeden učitel. Zůstali zde, protože dostali výhružný dopis a chtějí zjistit, kdo ho poslal. Na Štědrý den se u vrat školy objeví zraněný člověk po autonehodě. Vezmou jej na ošetřovnu, kde blouzní v horečkách. A pak se stane první vražda. Kdo za tím stojí? Komu můžu věřit? Atmosféra ve škole houstne. Kdo bude další? (Zíza)

Pethushka

První dva díly bych přirovnala k pomatenému míchaní karet, kde je zajímavé jen to, že nikdo neví, kdo je míchá. Já se začala bavit až při rozdávání karet na stůl. Až v té době mi začaly první díly dávat najednou smysl. Jakmile se začne hrát, napětí značně roste. Dostáváme se až do nejhlubšího nitra všech postav, skládanka začíná zapadat, přesto se všichni topí v nejistotě. Když se hra chýlí ke konci, člověk už ani nedýchá...Je to svým způsobem geniální. Abych to ale úplně pochopila, musím to vidět ještě alespoň jednou. ()

Zíza

Bylo to napínavé, plné sněhu a zajímavých charakterů, které se vybarvily, ale nepřebarvily. Temný v podstatě detektivní příběh a - co oceňuji, neb přece jen to točili Korejci - s délkou, která tomu přesně vyhovuje. Být to delší, neužila bych si to tolik. Příjemně nahuštěné, posouvající se a nechává vás to v napětí. Máte dost komedií, ale chcete něco korejského a seriálovitého? Proč se nepodívat na tohle? Přeloženo. ()

Naslund

Fantastickej scénář. Vůbec se nedivím, že na nich v poslední době ujíždím nejvíc ze všeho. Dokonce mi přijde lepší jak u Death note, protože vůbec nesklouzává ke stereotypu a nemá žádná hluchá místa. Děj se neustále vyvíjí nejrůznějšími směry, napětí lítá nahoru a dolů, aby si člověk aspoň na chvíli oddechl a v psychologii postav zachází čím dál hlouběji a hlouběji. Teď už zase dlouho nebudu moct najít něco tak dobrého. Jenom doporučuji snažit se zapamatovat jména hned na začátku. Obvykle se snažím je ignorovat, ale tady je to zapamatování 8 jmen prakticky nutnost. Po dvou dílech mi došlo, že Šílený, Mor a Anděl nebudou stačit a musel jsem to těžce dohánět. ()

Alisha666

Kdybych tam těch hvězdiček mohl narvat deset, tak je tam naperu. Od první vteřiny do té poslední - fantastic, baby. Tak abych tady neblinkal jen duhu a něco k tomu řekl: za prvé je to v zimě (plus body ode mě, starého mrzouta, co zimu tak rád), za další - to obsazení bych si sám nevymyslel ani ve snu, na kterej ouřad mám psát děkovnej dopis? A dál - atmosféra. Vážení! ta atmosféra. Sic není u korejských snímků ojedinělá, už mě to párkrát sebralo, ale tahle podivná, plíživá, schizoidní atmosféra, ta nedá mozku ani dušičce pokoj. Uzavřená skupinka teenagerů a pančitel. A pančitel není a je tu pan doktor. Pan doktor Psychopat. A psychopaty já mám rád. A vlastně kdo z těch osmi/devíti studentů je normální, to si řekněme na rovinu. Andílek to asi nebude a rudovlasej Woobin asi taky ne. A jestli byl celý průběh čupr, co potom ten konec! Experiment, který vyšel. Halelujah! ()

Moiraine

Tentokrát jsem se rozhodla pro shovívavější oko. Po příběhové stránce tomu není moc co vytknout. Nejdřív to bylo jenom zajímavé, ale postupem času mě to vtahovalo pořád víc a víc. Poslední dvě epizody jsem to sledovala jak v tranzu a skoro bez dechu. Jediné, co se mi tam nezdálo, bylo 'trauma' jedné z postav. Co už je ale horší, je technická stránka věci. Tu krev jsem jim opravdu nevěřila, pár scén na mě křičelo 'modré pozadí'.... To to pro mě sráží na nějakých 9/10, takže dejme tomu slabých 5*. ()