Kódované vysílání

Ged Clarke

Kostýmy:

Sian Jenkins
  • SeBig

Tak tenhle film pošlu se vší chutí doprdele, protože absolutně mě to nebavilo.. zamotal jsem se dotoho.. naky čísla, naký schovávačky v kancelářích co vypadali jak sklep od řezníka mě fakt nebavily.. ztech zabijáku nešel ani strach.. na konci se ukazali jako pěkný suchaři... prostě napětí na bodě hoven. Jedna za Kjusčaka.(18.1.2018)

• Morholt

Cusacka mám docela rád a Malin je hezká holka a ani jeden z nich mě tady vyloženě nezklamal. Jenže marná sláva, byla to nuda. Paradoxně asi nejzábavnější část byla ta, kdy se zdánlivě nic nedělo, tedy doba před napadením stanice. Tahle sekvence totiž alespoň dávala naději, že zbytek bude ještě zajímavější. Nebyl. Akce, dá-li se těch pár bezkrevných přestřelek za akci počítat, byla bez drajvu, napětí nebylo vůbec a nějaká naléhavost, kterou by si zápletka zasloužila, se také nakonala. A do toho ty existenciální kecy........ . Halt se musím smířit s tím, že i na Severu se rodí fušéři. 30%(2.5.2014)

• Vasina

Tak nějak nevím, kam si tenhle film v hlavě zařadit, jestli do thrillerů, špionážních, milostných nebo detektivek. Scénáristé opravdu neodvedli na tomto kusu dobrou práci, protože z příběhu nic není zřejmé kromě toho, že Emersonovi se už bezdůvodné zabíjení lidí zajídá a že jede po šifrantce, kterou má chránit, tedy vlastně zabít, kdyby se něco podělalo. Něco se podělá, ale šifrantka Katherine nejen že není zabita, ale věc, která se podělala, stačí ještě narovnat. Cusack odvedl dobrou práci, ale na agenta, který zůstane poslední naživu, zkrátka nemá xicht ani postavu. Moc jsem se nebavil a rozhodně to není "must-see-thing".(29.7.2020)

I když začátek vypadal hodně slibně,tak nakonec průměrnej kousek vod dánskýho režiséra.Cusack hraje celkem v pohodě,překvapivě už druhej film za sebou mě nijak neva.Jenže takovej pěknej rozjezd,ale jak zalezli do toho přepadenýho vysílacího bunkru,film hodně zpomalil,ale hlavně se nějak moc nedělo.50% s odřenejma ušičkama(30.11.2013)

CITÁT - Vysílání těchto kódovacích stanic probíhá 7437 dodnes........... Každodenní rutina, jen z práce do práce. Jednoho dne však dojde k dramatickému zvratu. Začíná boj o život. CITÁT - Odstraňte operátorku....... Skoro komorní drama dvou herců, uvězněných v bunkru. Je to o špionážní politice, pro někoho denní chléb, pro ostatní neznámá věc. Film je částečné zajímavý, protože vám dá šanci nahlédnout do věcí, o kterých nemáte ani ponětí. Dramatizace dobrá, hudba obyčejná a konec není zas tak špatný. CITÁT - Spusť odečítání...........(30.11.2014)

• - Film měl premiéru v roce 2012 na festivalu American Film Market, konaném v Santa Monice v americké Kalifornii. (Terva)

• - Hlavní role, kterou ztvárnil John Cusack, byla původně nabídnuta Ethanu Hawkeovi. (Cheeker)

• - Natáčení probíhalo v Anglii v oblasti Suffolk. (Terva)