Reklama

Reklama

Kódované vysílání

  • Velká Británie The Numbers Station (více)
Trailer

Bývalý tajný agent Emerson - toho času v nemilosti - dostane za úkol chránit dvacetiletou Katherine, šifrovací operátorku v malé vysílací stanici CIA, která se nalézá v opuštěné oblasti. Emersonova mise je jednoduchá: udržet Katherine v bezpečí. Když bomba nastražená v autě před stanicí naznačí, že na ně kdosi něco chystá, dvojice je nucena použít stanici jako útočiště a Emersonovy bojové dovednosti jako svou jedinou zbraň. Stanou se terčem skupiny neznámých smrtících agresorů a nemají v rukou nic, než nahranou zprávu od předchozího bodyguarda. Emerson a Katherine se dostanou do boje na život a na smrt s velmi odhodlaným nepřítelem. V situaci, kdy je stanice ohrožena, cíl neznámý a únik nemožný, se stává prioritou této dvojice jediné - vyváznout z toho živí. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (82)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Cusacka mám docela rád a Malin je hezká holka a ani jeden z nich mě tady vyloženě nezklamal. Jenže marná sláva, byla to nuda. Paradoxně asi nejzábavnější část byla ta, kdy se zdánlivě nic nedělo, tedy doba před napadením stanice. Tahle sekvence totiž alespoň dávala naději, že zbytek bude ještě zajímavější. Nebyl. Akce, dá-li se těch pár bezkrevných přestřelek za akci počítat, byla bez drajvu, napětí nebylo vůbec a nějaká naléhavost, kterou by si zápletka zasloužila, se také nakonala. A do toho ty existenciální kecy........ . Halt se musím smířit s tím, že i na Severu se rodí fušéři. 30% ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Film tak prostinký, že říkat mu thriller, nebo dokonce akční, by bylo urážkou těch slov. Opět zde máme agenta s traumatem, který tentokrát hlídá nějakou šifrovací stanici. Význam těch čísel hraje velkou roli, ale pochopit se ten systém a způsob, proč se předávají zrovna takto divně a v divných stanicích, nedá. Je tu pár pokusů o jakési vysvětlení, ale je to zamotané tak, že čím víc nad tím přemýšlím, tím méně to dává smysl. Prý nevysledovatelné, přitom kdejaký chlápek s radiotelegrafem by ta čísla na správné frekvenci musel odchytit. A jestli je to tak, jak film tvrdí, tak vlastně jen špioni zabíjejí jiné špiony, nejčastěji a nejlépe ty svoje. Při podobné frekvenci buď mají nadbytek špionů, nebo by ta organizace už dávno neměla existovat. Jinak film se snaží stavět na klaustrofobní atmosféře dvou lidí zavřených v bunkru, ale moc se to nedaří, i když sem tam nějaké záblesky té kýžené atmosféry problesknou. Celé to působí jako divadelní, a dokonce chvílemi jako rozhlasová hra, kdy těm dvěma nějaký vztah věřím asi jako Kalouskovi tibetskou vlajku. Zvlášť to, jak dívka skoro autistu bez emocí dokáže k emocím probrat. Osmdesát minut čekání na nějakou akci, a když prohlásí, že všechny dostane, je konec filmu a titulky. Možná pokus o náběh na druhý film? Je mi to jedno, už tenhle nijak nefunguje. ()

Reklama

SeBig 

všechny recenze uživatele

Tak tenhle film pošlu se vší chutí doprdele, protože absolutně mě to nebavilo.. zamotal jsem se dotoho.. naky čísla, naký schovávačky v kancelářích co vypadali jak sklep od řezníka mě fakt nebavily.. ztech zabijáku nešel ani strach.. na konci se ukazali jako pěkný suchaři... prostě napětí na bodě hoven. Jedna za Kjusčaka. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Vysílání těchto kódovacích stanic probíhá 7437 dodnes........... Každodenní rutina, jen z práce do práce. Jednoho dne však dojde k dramatickému zvratu. Začíná boj o život. CITÁT - Odstraňte operátorku....... Skoro komorní drama dvou herců, uvězněných v bunkru. Je to o špionážní politice, pro někoho denní chléb, pro ostatní neznámá věc. Film je částečné zajímavý, protože vám dá šanci nahlédnout do věcí, o kterých nemáte ani ponětí. Dramatizace dobrá, hudba obyčejná a konec není zas tak špatný. CITÁT - Spusť odečítání........... ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Vždy jsem si přál zaměstnání, při kterém je smrt jediným oprávněným důvodem rozvázání služebního poměru, ale k CIA mě nevzali, protože mám ploché nohy. To Emerson testy prošel, takže si může čmárat čísílka na papír, zabíjet nebezpečné barmany či zmatené svědky a když ho to přestane bavit, tak se může přemístit do šifrovacího hangáru. A já se přiznám, že tam mě to celkem bavilo, dokonce jsem byl i přiměřeně napnut a troufnu si i naznačit, že to zdaleka není takový průšvih, jak naznačuje zdejší hodnocení. Udělování ceny pro brilantní logický scénář se kvůli tomuto snímku patrně zavádět nebude, neboť tu a tam to slyšitelně skřípne, ale pod hranici průměru to padá jen výjimečně. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhalo v Anglii v oblasti Suffolk. (Terva)
  • Film měl premiéru v roce 2012 na festivalu American Film Market, konaném v Santa Monice v americké Kalifornii. (Terva)

Reklama

Reklama