Kódované vysílání

• Velká Británie The Numbers Station (více)
Trailer

VOD (1)

Bývalý tajný agent Emerson - toho času v nemilosti - dostane za úkol chránit dvacetiletou Katherine, šifrovací operátorku v malé vysílací stanici CIA, která se nalézá v opuštěné oblasti. Emersonova mise je jednoduchá: udržet Katherine v bezpečí. Když bomba nastražená v autě před stanicí naznačí, že na ně kdosi něco chystá, dvojice je nucena použít stanici jako útočiště a Emersonovy bojové dovednosti jako svou jedinou zbraň. Stanou se terčem skupiny neznámých smrtících agresorů a nemají v rukou nic, než nahranou zprávu od předchozího bodyguarda. Emerson a Katherine se dostanou do boje na život a na smrt s velmi odhodlaným nepřítelem. V situaci, kdy je stanice ohrožena, cíl neznámý a únik nemožný, se stává prioritou této dvojice jediné - vyváznout z toho živí. (HBO Europe)

Trailer

TommyDiamond

Johna Cusacka nemůžu skoro ani vystát, ale je to pan herec. Vyjmenoval bych tucet jeho filmů, které stali za starou belu a on jim díky svému herectví vdechnul alespoň trochu života. Podobně je to i kódovaného vysílání. Pojďme si rovnou říct, že děj filmu je slabý. Atmosféra není tak napínavá, jak si filmaři přáli. A celé to mohlo dopadnout i trochu jinak a líp (alespoň pro oko diváka). To co dělá film koukatelným je dobře posazená retrospektiva a právě výkon J.Cusacka a M.Akerman. Na průměr to dá. Hodnotím třemi hvězdami..... ()

Terva

CITÁT - Vysílání těchto kódovacích stanic probíhá 7437 dodnes........... Každodenní rutina, jen z práce do práce. Jednoho dne však dojde k dramatickému zvratu. Začíná boj o život. CITÁT - Odstraňte operátorku....... Skoro komorní drama dvou herců, uvězněných v bunkru. Je to o špionážní politice, pro někoho denní chléb, pro ostatní neznámá věc. Film je částečné zajímavý, protože vám dá šanci nahlédnout do věcí, o kterých nemáte ani ponětí. Dramatizace dobrá, hudba obyčejná a konec není zas tak špatný. CITÁT - Spusť odečítání........... ()

DEXTER099

Tento špionážní (nebo jestli chcete politický atd.) má celkem slušný příběh,tempo je pomalejší,akce jako šafránu,herecké výkony v rámci možností ucházející (jinak film jen se 17 herci) a jinak je to film tak na páteční večer kdy se vám už moc nechce přemýšlet.John Cusack jde z role do role a tohle je spíš jedna z těch lepších v poslední době.Za mě 55 % a tři hvězdy. ()

Anduril

Scenár priemerný, s kulisami sa moc nenamakali, herecké výkony na 50% (John ma vôbec nepresvedčil, zato Malin odviedla skvelú prácu), logika sa občas zadrháva... ale budiš. Dej plynie plynulo a rýchlo, akcia celkom slušná, aj myšlienka kontrastu "normálneho" života, priateľstva, lásky a práce ktorá všetko predošlé zakazuje. Žiadna hlúpa scéna. proste celkom slušný film, ale nič extra výnimočné + dá sa popritom robiť aj niečo iné... Pre mladých od 15 rokov v pohode (aj keď usmrcovanie ľudí je dosť brutálne), nená však nič extra na debatu po filme. ()

burton

Navzdory velké snaze tohle pobrat, se mi to nepodařilo. Proč vysílání? A proč to všechno? A vždyť jsou i jiné cesty. No, ale dobře, ONI! si vybrali zrovna tuhle a tak o tom je celej tenhle film. Nebyl pro mě. Dokoukala jsem to a asi si to možná sjedu ještě jednou a pak to pochopím a možná dám i víc hvězd. Zatím fuck s bídou jedna malininkatá. ()

• Natáčení probíhalo v Anglii v oblasti Suffolk. (Terva)
  • Film měl premiéru v roce 2012 na festivalu American Film Market, konaném v Santa Monice v americké Kalifornii. (Terva)