Antiviral

• USA Antiviral (více)

Satira na současnou společnost a její posedlost slávou sleduje Syda Marche (Caleb Landry Jones), který pracuje jako pašerák nemocí pro lékařskou kliniku zprostředkovávající posedlým fanouškům patogenní viry a bakterie svých glorifikovaných celebrit. Když je Syd nakažen neznámou formou nemoci, na kterou později umírá jedna z populárních hvězd Hannah Geist (Sarah Gadon), mění se jeho tělo v časovanou bombu, jejíž tikot musí Syd zastavit, než ho dožene nevyhnutelná smrt. (Brousitch)

honajz2

Mladý Cronenberg se snaží, ale je vidět, že dost sází na známost svého příjmení. Úvod samotný je za 5*, vizuál je skvělý, atmosféru to má slušnou, ale scénář je neskutečně chabý a celkově mě ten film vlastně zklamal. Z tak úchylného námětu se dalo vytřískat hodně, ale ve finále jsem jenom dostal banální historku, která by vystačila maximálně na středometrážní film. O psychologii postav tu nemůže být ani řeč - jednání hlavního hrdiny člověk nechápe, nic podrobnějšího kromě toho kde pracuje a že i on má tuhle divnou úchylku se o něm taky nedozvíme. Chápu, že to chce do naprosté absurdity odkazovat na fanouškovskou posedlost celebritami, ale proč právě postavy zde ve filmu touží po nemocech celebrit se taky nedovíme. Prostě ten scénář je nepromyšlený, odfláknutý a potenciál tak zůstal trestuhodně nevyužitý. Starý Cronenberg by to podle mě natočil líp. Mladý to natočil pro ten typ lidí, co oblibuje Neon Demona - ty, kteří se chtějí chlubit, na jak artové filmy koukají, ale přitom jsou ty filmy založené jen na atmosféře a nějakou myšlenku nemají. A pokud jo, je strašně jednoduchá. 2* ()

misterz

Mladý Cronenberg sa evidentne veľmi snažil, postrehol som množstvo formálnych prvkov a rôznych ďalších vychytávok, ktoré odpozeral od otca (v tomto prípade to boli hlavne Videodrome a eXistenZ), avšak výsledný dojem je pomerne rozpačitý a skôr negatívny ako pozitívny. Príbeh je veľmi slabý a ústredná pointa tápa kdesi v tme, pričom ku koncu už mladý nevie ako sa z toho vymotať. Navyše postavy (možno okrem hlavnej, ale ani to nebola žiadna sláva) tu boli po psychologickej stránke načrtnuté iba veľmi povrchne. Našťastie čo-to sa podarilo zachrániť hercovi Caleb Landry Jonesovi, na ktorého uhrančivý zjav bola radosť pozerať a skvelej práci s kamerou. Ono vo všeobecnosti casting tu bol celkom fajn. Slabučký priemer. 50/100 ()

Padme_Anakin

Do dnešního večera jsem si nikdy neuvědomila, jak vypadá kombinace bílé a červené barvy, očima Brandona Cronenberga fakt děsivě.. Caleb Landry Jones je zvláštní týpek a hlavní roli zvládl na výbornou, já mu to jeho bolestivé chrchlání krve uvěřila.. No a jako bizarní výsměch dnešní zvrácené společnosti to beru, u mě dobrý.. ()

LV.Helter

Neskutočne premarnená iniciatíva. Tento rok už tretí hororový wtf?!, radoby sick thriller. Tento je s nich určite najslabší a najprimočiarejší. Na rozpočet sa tu v žiadnom prípade nedá sťažovať. Je to len chýba, scenáru a nie réžie. Hypnotický vizuál a hrátky s kamerou sú bizárno nádherne. Horšie je to už len z obsahom, pretože to celý čas vsádza iba na predchadzajúce faktory. Dokonca je to zbytočne prepalené, tým pádom neskutočne nudné. Pritom je to tak pomali film, že som mal pár krát tendenciu rozbiť si hlavu o stenu. Len pre fanúšikov ranej tvorby Cronenberga a surealistických bizárov , ostatný ruky preč. ()

easaque

úchylná a zvrhlá satira na posedlost celebritami, která mě sice svým obsahem extra nezaujala, ale vizuál měla zajímavý - svou sterilitou a depresí mi to vzdáleně připomínalo Mechanický pomeranč. Jako poučný příběh ze seriálu Černé zrcadlo by to patřilo k těm slabším, ale ještě by to mělo smysl - samostatně to na mě nezapůsobilo a nemůžu dát ani 3 hvězdy. Ve výsledku mi to přišlo utahané a nijak zvlášť záživné. Navíc bez humoru či nadsázky, jen s důrazem na artovost [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 2 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

• V průběhu natáčení navrhli oba hlavní herci, aby se navzájem společně s režisérem nevídali a dodali celému snímku pocit odcizenosti. Až po skončení produkce se všichni tři blíže poznali. (Brousitch)
  • l Nápad na film vznikl v hlavě Brandona Cronenberga v době, kdy procházel těžkou formou chřipky a přemítal tak nad původem viru, který se do jeho těla musel dostat z těla jiného člověka, a v zásadě nad celou zvláštní formou intimity, která toto nakažení doprovází. (Brousitch)