Anděl (TV film)

Roman Čapek

Scénografie:

Pavel Ramplé
  • 6thSun

Poučení z tohoto filmu: Nenaserte svýho strážnýho anděla, protože je to línej lempl, kterýho rozhoděj i ty nejsměšnější klukoviny. Takže se na vás vykvajzne, a vy pak díky tomu bezpečně nepřejdete ani (širokou!) lávku přes potok. Ale nakonec toho svýho nepracujícího anděla stejně budete muset zachránit, protože to je nesoběstačnej línej lempl. Veselý Vánoce!(25.12.2011)

• honajz

Ve filmu mi vadí pár nelogičností, a nakonec i celkové vyznění. K nelogičnostem patří, kde má ten kluk rodiče, proč ty se o něho nestarají, proč není ve škole a jak to, že v noci běhá po venku a leze na hřbitov? Ostatně, proč tam podruhé šel? Nebo anděl v popelářském voze - tam se ten odpad rozseká na kusy a kolik bezdomovců na přespání v popelnici dojelo životem - a tady viditelný anděl se zlomeným křídlem, a popelářský vůz přežil. Nu, asi sám anděl měl svého anděla. Co dělá v zimě býk venku? Na čem by se asi tak pásl? A jinak se u dětí tak nějak předpokládá, že budou rošťačit a běhat po venku, a dělat z nich proto hajzlíky, které si ani anděla nezaslouží, mi přijde nefér. Nebo to pojetí anděla. Jak tady píše v komentářích 6th Sun - co tohle je za anděla, když má problém hlídat děcko, u něhož se ta život a hravost předpokládá? Ale jinak Pavel Kříž hraje moc dobře, opět dobré lokace a slušná kamera.(31.3.2017)

• Rodriguez

Janák nám začíná pěkně klesat k filmovému dnu. Tohle ať si nechá do své domácí sbírky!(27.12.2011)

ČTD HD - Viděno v rámci nedělního ranního dětského pořadu "Studio Kamarád" :-) 60% (with A.)(4.6.2017)

• triatlet

Když jsem v lednu četl o natáčení, měl jsem jinou představu o výsledku... Nápad sice zajímavý, ale zpracování průměrné. Poetika, ani poselství mě neoslovily.(25.12.2011)