Lukostřelci

Arrow: The Ultimate Weapon

War of the Arrows

Akční / Historický

Jižní Korea, 2011, 122 min

Asie nám přinesla jeden Perfektní akční Blockbuster,který vás kopne, kde to bolí nejvíc ! Osamělý, vytrénovaný střelec spoléhající se na svou špičkovou zbraň, aby složil nepřítele dříve, aniž by o něm věděli je naháněn v lesích Elitními lučištníky s šípy vážící čtvrt kila.. Neskutečně napínavý Survival, akční, intenzivní, nezastavitelný, vyrážející dech, je plný emocí,zvratů,nápadů, prostě naprostá vizuální paráda, která nemůže nikoho nechat chladným ! Takhle si představuji dobře odvedenou práci za slušné prachy ! U mně 120 %(26.3.2013)

Historický akční film na korejský způsob. Sice je v něm spousta nelogičností, které kolikrát vysloveně bijí do očí - viz v komentáři uživatele Beastmaster4 zmiňovaný renonc se psy nebo nezabití nepřítele ve chvíli, kdy ho lze zabít a vyhnout se tak pozdějším problémům. Také mne dost vadila scéna s tygrem, ale co už, jedná se o korejský film a na takovéhle výstřelky bych si už mohl zvyknout. Každopádně, jde o velmi dobrý film volně inspirovaný korejskou historií.(3.3.2012)

Prvá polka ma vôbec nebavila. Niektoré postavy sú dosť otravné. Invázia na mesto je slabá. Ale Nájazdnícu sú zas celkom drsný. Vytrhnúť dieťa žene a hodiť ho do studne. Drsné (pripomenulo mi to Tróju). Od kedy Nam-Yi začné ostreľovať armádu film sa výrazne zlepšuje. A duel v lese ktorý zvedie so skupinou Číňanov je fakt bomba. Aj keď na Legolasa sa to ešte nechytá, ale zábava ukrutná. Regulérne lukostrelecké prestrelky. Škoda prvej časti. 70%. slabšie 4*.(28.4.2014)

Jako by tu někdo kopíroval (konceptuálně) Gibsonovo APOCALYPTO - ta filmařina není sice tak precizní, ale jinak to myslím sedí... Musím říct, že mě to bavilo, kostýmy a výprava celkově mají úroveň, jen bych si to představoval trochu dotaženější. Asi jsem se moc těšil. Film u nás dokonce oficiálně vyšel na dvd, jen na něj distributor zapomněl přidat CZ titulky - přitom originální zvuková stopa nechybí (dobré WTF) 65%(12.2.2014)

Jen by mě zajímalo, jestli na konci v titulcích bežela i hláška "během natáčení nebylo zraněno ani nepřišlo úhoně žádné zvíře", protože kluci šikmoocí během filmu pozabíjeli snad půlku zoo :)..Vlastně sem byl překvapen, na jak moc stravitelný asijský film se vlastně dívám. Děj je jasný, přímočarý a bez nějakých výraznějších zákrutů či zvratů, jak je tomu docela často u asijské produkce. Boje jsou pěkné, dynamické a co víc, i záporné postavy nejsou ve střílení úplné lopaty, jak tomu bývá v západní produkci, kde všichni krom hlavního hrdiny mají při střílení alespoň trojku v žíle. Když se dostanete přes pomalejší úvod (cca. 30 minut), dostanete pravej akčnák z pro nás velmi aktraktivního prostředí. U poslední třetiny filmu nebudete ani dýchat, jen aby jste se taky nestali potravou pro šípy :).. 80%(5.2.2013)