Lukostřelci

Arrow: The Ultimate Weapon

War of the Arrows

Akční / Historický

Jižní Korea, 2011, 122 min

Zase raz otváram svoju starú, drevenú truhlicu, ktorej obsah tvoria ázijské, historické bojové filmy Kliatba zlatého kvetu, 14 Mečov a prikladám k ním War of the Arrows. Tento film obsahoval všetko čo mám rád od začiatku a zvlášť koniec, keď sa to neskončilo happy endom. Svojou kvalitou ma upútala, už hneď úvodná scéna, po ktorej som sa obával či v takomto duchu a nasadení vydrží až do konca, našťastie moje obavy boli zbytočné. Zvuk mečov a šípov, ktorý silno vystupoval z mojich reproduktorov ma postavil priamo do deja s lučišníkom Nam-Yiom (Hae-il Park) a tak som prežíval všetky jeho emócie spolu s ním. Nezabudnuteľné dobrodružstvo doplnila výborná zvuková kulisa ako aj skvelé zábery kamery s výstižnými momentami (kruhy na čaji v šálke, keď zem sa otriasala pod dupotom kopýt koní na ktorých prichádzali nepriatelia, kvapky krvi stekajúce po vytiahnutých šípoch zasiahnutých nepriateľov , útok tigra a podobne). Akčné scény sa mi zdali v istých momentoch trocha nepriehľadné, ale to vôbec nepoškodilo tento vydarený príbeh, keď silní lovci v podobe armády sa stali korisťou pre jedného lučišníka, ktorý spečatil ich osudy do poslednej kvapky krvi a položil svoj život v boji, aby dodržal slovo, ktoré kedysi dal svojmu otcovi ochrániť svoju sestru. 100%(13.3.2012)

A jsem tu zas..již podruhé setkání s prodanými joseonskými obyvateli za poslední měsíc..možná dva, velmi zajímavé. Ovšem oproti komediálnímu Seondal, který byl skvělá čumenda pro holky i povedená zábava pro obě pohlaví, je toto perla. Začíná se sice vlažně, ale po svatbě polehounku snímek nabírá na akčnosti a vyvrcholí věru dramatickou honičkou, při které jsem měla málem oči až na obrazovce. Menším zklamáním byl tygr. Ani ne tak on jako jeho zasazení do filmu. Ve finále mi to bylo stejně putna, jelikož v dalších pár minutách byl tento prohřešek zapomenut. Určitě to tomu ubralo, kdyby se na tom řádně zapracovalo bylo by to naprosto skvělé, takhle je to jen skvělé.(17.10.2017)

Hlavní hrdina se s lukem ohání jako Legolas. Každá scéna, ve které ho popadne, je proto odměnou za protrpěný zdlouhavý začátek a nekonečně uslzené melodramatické tragédie. Finální třetina je konečně velkolepá, nepřátelé tahají za tětivy stejně hbitě jako kdyby tiskli kohoutky poloautomatických pušek a šípy sviští mezi stromy stejně smrtonosně jako kulky. Prostě takový asijským Rambo s lukem. 7/10(4.5.2012)

CITÁT - Čelit strachu se dá jedině tak, že se mu postavíš čelem............ Je dobré občas vidět nějaký příběh z jiných krajů, než je Hollywood a spl., ale tento příběh z Koree není zrovna moc povedený. Chování herců je mnohdy přehrávané až dětinské a kazí to celkový dojem. Ale je to tím, že je to jiná kultura? CITÁT - Celý svět mi připadá k ničemu........... Komičnost se sice za půl hodiny vytratí, a příběh začne nabírat na dramatičnosti, ale zase o to je nevěrohodnější. CITÁT - Jeho luk nemá zabíjet........... Někdy jsem se v příběhu ztrácel a některé střihy a přechody jsou nesrozumitelné a dějově nejasné. Scéna s tygrem - ta mě dostala. Její smysl mě zcela unikl. CITÁT - Je jen jedna cesta, jdeš první........... Posledních čtyřicet minut bylo velmi povedených. CITÁT - Strachu se dá čelit jedině tak, že se mu postavíš.........(2.10.2013)

• liskam

Když už jdu koukat na Akční/Historický film z 17tého století, který udělali Korejci a navíc se jmenuje "Lukostřelci", počítám s tím, že uvidím Akční/Historický film ze 17tého století, kde půjde hlavně o lukostřelbu. Navíc "Tradiční!" Korejskou lukostřelbu v celé své kráse. Místo toho se mi ti vocasové snaží prodat připitomělou pohádku, kde ani jeden z účinkujících pořádně neví co to tradiční Korejská lukostřelba vlastně je, už jen úchop luku a tětivy před nátahem je takové prznění tohoto umění, že se mi chce blejt! Vydržel jsem se koukat do místa kde ten "již odrostlej" hošíček trénuje v lese, přičemž si vítr tajemnokouzelně pohrává s jeho vatřičkou a přitom ho příjde navštívit jeho mladší sestřička. Když jsem v téhle scéně vyděl, jak při plném nátahu (přičemž síla korejských luků se pohybuje od 50lbs. a více) zkroutí zápěstím tětivu a pak vypustí šíp, chtělo se mi smát a zároveň plakat. Najednou jsem měl jen dvě možnosti.. Buď rozbít monitor mého compu, a nebo okamžitě film vypnout, hodit ho do koše a koš okamžitě vysypat. Teď se uklidňuji psaním tohoto komentáře a pomyšlením, že jen co ho dopíši dám téhle lemplovské sračce OBROVSKEJ ODPAD.!(9.8.2013)