poster

Lukostřelci

 • Jižní Korea

  Choejongbyeongki hwal

 • Jižní Korea

  최종병기 활

 • angličtina

  Arrow: The Ultimate Weapon

 • Velká Británie

  War of the Arrows

Akční / Historický

Jižní Korea, 2011, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ABLABLABLA
  *

  Ty strašné klobouky s korálky, které vás ani před zvratky neochrání. Tenhle film byl pro mě hrozně velikým zklamáním... už asi rok mi ležel ve filmotéce a včera na něj konečně přišel čas... Bohužel kromě prvních 20 minut, kdy to mělo nějaký příběh a dějovou linku se to najednou zvrhlo v to, že se furt jak idioti honili po lesích a polích - což byly 3/4 filmu a zbylou 1/4 se teda vraždili.... pak zas až za něco stála poslední scéna, kdy jsem teda čekala, že zemře ona, pak jsem si říkala, že umřou všichni tři.. no tak neměla jsem pravdu, protože ona jediná přežila.. ale jako jak mu mohl střelit šíp z boku do krku, když stál naproti němu? To je přesně o 90°.. naprosto nereálné.. ani s pomocí větru nebo výkruty. Jako já fakt usínala.. a kdybych vystřihla prostřední hodinu a půl filmu, tak bych vlastně vůbec o nic nepřišla... hrozná škoda, protože korejské historické snímky mám hrozně ráda. Já jsem se na to vydržela dívat celé, za což si tedy podle některých komentářů zasluhuju obdiv:D 1*, ale docela bych chtěla vysvětlit, proč tomu většina mužské populace zde dává 4 hvězdy a více...(9.4.2014)

 • TomikZlesa
  *****

  Koreinator vs. Specnas meets MegaTiger ! První polovina klasická citová vydíračka se vším špatným i dobrým, ale to co lítá vzduchem v druhé polovině filmu je nájeb toho největšího kalibru, ehm šípu. Tohle netrumfne ani ta kočka z Hunger Games ! jedíná slabší scéna kde sem byl na pochybách bylo skákání přes útes. Nadruhou stranu kulervoucí scéna se zastřeleným koněm (RIP) mě rozsekala, ani nevím proč, asi emo :) Jo abych nezapoměl, kokotovi jménem Beastmaster4 střelit čtvrtkilovku do prdele pro jeho potěšení.(17.3.2012)

 • animario
  ****

  Vydařená a poutavá historická akce. Robin Hood je proti ostrostřelci Nam-Yimu skautík ze Zelenýho údolí. Pomalejší první polovinu střídá dynamická honička v půli druhé, šípy lítají ve zběsilým tempu, kořist se stává dravcem a Nam-Yi kosí jednoho přísně vyhlížejícího mandžua za druhým. Choejongbyungki Hwal je trefa do černýho.(20.8.2012)

 • Trustme
  *****

  Lukostřelecky zaměřených filmů mnoho neexistuje. Pokud beru luk jako zásadní zbraň hlavních postav, kterou mezi sebou bojují, tak kromě nějakých indiánek , pralesně domorodých dobrodružných filmů či hrdinské asijské vizuální podívané, tato zbraň v kinematografii nedominuje. Přitom střelba z luku je tolik fotogenická a zvukomalebná. War of the Arrows je film, který všechnu tu smrtelnou krásu i umění lukostřelby přináší v plné síle. To praskání tětivy, pnutí materiálu těla luku, zurčení šípu vzduchem a následný zásah. Zde luky, resp. lukostřelci disponují opravdu razantní silou (průstřely dvou těl ve zbroji jedním šípem, ústřel kusu skály, šípy takřka durch stromem). Přesto se tu neodehrávají nijaké komiksové přeháňky a postavy a jejich konání je uvěřitelné (mají strach, chybují, krvácí, jsou vyčerpáni). Začátek filmu odčiní režie své povinnosti k tradičnímu koloritu asijských příběhů - rodina, tradice, přátelství - a pak už nastává podívaná, která nedá vydechnout. Fantasticky nasnímaná akce pomsty, útěku a soubojů v lesích, skalách. Divák jako by utíkal zároveň s postavami bojovníků. Kamery zde opravdu geniálním způsobem napomáhají tomu, že se přenášíme mezi tu adrenalinovou smršť. K tomu všemu je namixován prostorově zvuk tak, že jsem několikrát uhýbal před nečekaným letícím šípem. Už tak rychlý spád ještě umocňuje vynikající hudba. Tyhle rychlé šípy se prostě povedly. ...Nam-Yi natahuje tětivu, vnímá sílu větru, soustředí se na tuhle střelu a posílá svůj šíp, který jednomu zachrání život a druhého usmrtí...(13.3.2012)

 • bararich8
  *****

  Tleskám, tleskám, po možná trochu slabším začátku (ale stále nad průměrem) se to skvěle rozjede a střídá se "relax" tempo (rozuměj: nikdo neumírá) s výborně zpracovanými akčními scénami. Vše to skvěle vypadá a zní a tak 2 hodinka uteče celkem rychle a hlavně příjemně. Mínus akorát za toho CGI tygříka, na druhou stranu to však bohatě vyvažuje doslova krásný konec. Možná trochu nadhodnocených 5* Korea opět válí!(24.2.2012)