Lukostřelci

Arrow: The Ultimate Weapon

War of the Arrows

Akční / Historický

Jižní Korea, 2011, 122 min

Bavil, nenudil. Byl kupodivu svým způsobem "civilní" bez zbytečných příkras, ale... Rozlítaná kamera ze začátku a při akcích mi dost vadila. Nakolik byli realističtí němečtí ovčáci (aspoň mám pocit, že to byli oni) v Koreji 17. století to ani neřeším. Ale to, že vesele minou sledované oběti, to na mě bylo dost silný kafe. Scéna s tygrem... tu snad ajťáci dělali na pravěkém Didacticu, jinak si takový amatérismus neumím vysvětlit. Je to tak za 3,5. Ale jak jsem psala na začátku, nenudila jsem se, takže ty čtyři dám.(23.3.2013)

Šikmooký mají taky Legolase, no a ne jen tak kdejakého. Jakési Mandžuské komando co má místo šípu klacky plení krajinu, nasere Legolase a Legolas pak plení Mandžuské komando. Je to takový historický asijský "Rambo", který běhá po lese a vrhá šipky, nic extra, ale min. v rámci možnosti se na to pořád dá dívat. 6/10(18.5.2012)

A tu môžeme sledovať prapočiatky vzniku sniperov. Prvá hodina čistá nuda, občasný súboj a ani vykreslenie príbehu či deja vás nezdvihne zo sedadiel. Druhá polovica je však o niečom inom. Skvelé súboje, lietajúce šípi, odstreľovanie nepriateľa. Scéna na skalách priam fantastická. Škoda nereálneho digitálneho tigra, ale potešil. Výprava nádherná, herci obstojný. U mňa to trošku zaostáva za japonskou alebo čínskou filmografiou, ale epická "podívaná" to bola. Na štyri však tomu niečo chýbalo. 3 z 5 ale s odporúčaním.(1.12.2012)

Koreinator vs. Specnas meets MegaTiger ! První polovina klasická citová vydíračka se vším špatným i dobrým, ale to co lítá vzduchem v druhé polovině filmu je nájeb toho největšího kalibru, ehm šípu. Tohle netrumfne ani ta kočka z Hunger Games ! jedíná slabší scéna kde sem byl na pochybách bylo skákání přes útes. Nadruhou stranu kulervoucí scéna se zastřeleným koněm (RIP) mě rozsekala, ani nevím proč, asi emo :) Jo abych nezapoměl, kokotovi jménem Beastmaster4 střelit čtvrtkilovku do prdele pro jeho potěšení.(17.3.2012)

A zase ti Korejci! Nejenže mají nejlepší nápoje (sac sac), nejlepší bojová umění, ale aj bodují originálními nápady. Už pouze stačí ustřelit palici tomu Psovi a jeho skákajícímu "stylu" a budu je uctívat. Samozřejmě, asi nemůžu čekat, že v Hip Hopu budou demolovat USA, jenže ve filmech to tak hold už je. Akce je nasnímaná úplně na pána, je jí tu plno, celé to působí tak mimořádně surově a chválím aj postavy, zejména ty záporné. Nevadil mi ani Český dabing a ta část v lese je určitě nejlepší, k tomu dynamická hudba. Co mi chybí k plnému počtu, no nějakej WOW efekt, něco z čeho by mi slinila huba. I tak se ale jedná o kvalitní pecku se zajímavým námětem.(30.10.2014)