Reklama

Reklama

Lukostřelci

  • Jižní Korea Choejongbyeongki hwal (více)
Trailer

Zrodila se legenda. Akční historický velkofilm s propracovanými bojovými scénami. Za válečných let druhé invaze Mandžuů do Koreje roku 1636 se Nam-Yi a jeho malá sestra Ja-In stanou svědky popravy svého otce a sami jen náhodou uniknou smrti. Když oba vyrostou, z Nam-Yi je skvělý lukostřelec a Ja-In se chystá na svatbu. Uprostřed obřadu je ale napadne horda nájezdníků a Ja-In je unesena přímo ze své svatby. Mandžuové ji prodají knížeti Dorgonovi, v jehož službách je jeden z nejlepších střelců, velitel a elitní bojovník Jyu Shin-Ta. S ním a jeho vojskem se bude muset Nam-Yi utkat, bude-li chtít sestru zachránit. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (158)

gogo76 

všechny recenze uživatele

Znova Kórejci, znova skvele...Menej známy, ale skvelý film, ktorému na csfd opäť chýba trailer. Úvod výborný, potom prichádza menší útlm, chvíľu trvá kým film naberie tempo, ale po prepade osady prichádza poriadne oživenie. Šípy lietajú jedna radosť a naháňačky po lesoch sú miestami priam adrenalínové. Mám rád film, kde lukostrelci dostávajú priestor a tu je im venovaný takmer celý film. Je asi nemožné nespomenúť si v súvislosti s týmto filmom na veľmi podobne ladené Gibsonovo Apocalypto, až na to, že tam šípy nelietali. Scéna s tigrom ma potešila, ale úroveň trikov mohla byť lepšia. Digitálny tiger sa veľmi nevydaril. Ostatné triky i akčné scény boli výborné a keď sa zvykne hovoriť, že akčný film je tak dobrý, ako dobrý je záporák, tak tu bol výborný. Akurát som sa nedozvedel ako vyrobiť tak kvalitný luk a šíp, ktorý preletí skrz smradľavých Mandžuov...80%. ()

Trustme 

všechny recenze uživatele

Lukostřelecky zaměřených filmů mnoho neexistuje. Pokud beru luk jako zásadní zbraň hlavních postav, kterou mezi sebou bojují, tak kromě nějakých indiánek , pralesně domorodých dobrodružných filmů či hrdinské asijské vizuální podívané, tato zbraň v kinematografii nedominuje. Přitom střelba z luku je tolik fotogenická a zvukomalebná. War of the Arrows je film, který všechnu tu smrtelnou krásu i umění lukostřelby přináší v plné síle. To praskání tětivy, pnutí materiálu těla luku, zurčení šípu vzduchem a následný zásah. Zde luky, resp. lukostřelci disponují opravdu razantní silou (průstřely dvou těl ve zbroji jedním šípem, ústřel kusu skály, šípy takřka durch stromem). Přesto se tu neodehrávají nijaké komiksové přeháňky a postavy a jejich konání je uvěřitelné (mají strach, chybují, krvácí, jsou vyčerpáni). Začátek filmu odčiní režie své povinnosti k tradičnímu koloritu asijských příběhů - rodina, tradice, přátelství - a pak už nastává podívaná, která nedá vydechnout. Fantasticky nasnímaná akce pomsty, útěku a soubojů v lesích, skalách. Divák jako by utíkal zároveň s postavami bojovníků. Kamery zde opravdu geniálním způsobem napomáhají tomu, že se přenášíme mezi tu adrenalinovou smršť. K tomu všemu je namixován prostorově zvuk tak, že jsem několikrát uhýbal před nečekaným letícím šípem. Už tak rychlý spád ještě umocňuje vynikající hudba. Tyhle rychlé šípy se prostě povedly. ...Nam-Yi natahuje tětivu, vnímá sílu větru, soustředí se na tuhle střelu a posílá svůj šíp, který jednomu zachrání život a druhého usmrtí... ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Asie nám přinesla jeden Perfektní akční Blockbuster,který vás kopne, kde to bolí nejvíc ! Osamělý, vytrénovaný střelec spoléhající se na svou špičkovou zbraň, aby složil nepřítele dříve, aniž by o něm věděli je naháněn v lesích Elitními lučištníky s šípy vážící čtvrt kila.. Neskutečně napínavý Survival, akční, intenzivní, nezastavitelný, vyrážející dech, je plný emocí,zvratů,nápadů, prostě naprostá vizuální paráda, která nemůže nikoho nechat chladným ! Takhle si představuji dobře odvedenou práci za slušné prachy ! U mně 120 % ()

Sklepkan 

všechny recenze uživatele

Jen by mě zajímalo, jestli na konci v titulcích bežela i hláška "během natáčení nebylo zraněno ani nepřišlo úhoně žádné zvíře", protože kluci šikmoocí během filmu pozabíjeli snad půlku zoo :)..Vlastně sem byl překvapen, na jak moc stravitelný asijský film se vlastně dívám. Děj je jasný, přímočarý a bez nějakých výraznějších zákrutů či zvratů, jak je tomu docela často u asijské produkce. Boje jsou pěkné, dynamické a co víc, i záporné postavy nejsou ve střílení úplné lopaty, jak tomu bývá v západní produkci, kde všichni krom hlavního hrdiny mají při střílení alespoň trojku v žíle. Když se dostanete přes pomalejší úvod (cca. 30 minut), dostanete pravej akčnák z pro nás velmi aktraktivního prostředí. U poslední třetiny filmu nebudete ani dýchat, jen aby jste se taky nestali potravou pro šípy :).. 80% ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Fikční příběh čerpající z historické udáosti, druhé invaze Mandžuů do Koreje roku 1636 je proveden maximálně jednoduše a zároveň dynamicky. Příběh rodiny, kdy bratr nakonec souhlasí se svatbou sestry, která si má vzít nižšího úředníka naruší invaze nájezdníků a hrdinku Ja-In se snaží zachránit nejen její bratr, ale i čerstvý manžel. Parádní kamera, spoustu honiček, epické krveprolití, souboj lučištníků, gradace napětí, vše funguje, jak má. Energie to má více, než králíček Duracell, jestliže mnoho žánrově podobně orientovaných filmů z Japonska, HK, Číny trpí většinou únavou, nebo v případě čínského prostoru i ekonomickými a politickými tlaky. Tak zde je vidět čiré nadšení, jednoduchost, úsporný styl, který však vítězí na plné čáře, i přes dvou hodinovu stopáž, nemohu říci, že bych se někdy nudil a příběh měl hluchá místa. ()

Galerie (44)

Reklama

Reklama