Lukostřelci

Arrow: The Ultimate Weapon

Akční / Historický

Jižní Korea, 2011, 122 min

• Beastmaster4

Kdo tohle zvládne dál jak do 30 minut, tak je borec. Neuvěřitelná ptákovina. Začíná to úprkem sourozenců do lesa, kam je pronásledují psi. Sourozenci se schovají za keř a psi je přeběhnou, opět je najdou, až když zavříská malá Korejka – tak to pozor, psi tu nejdou po čichu a zraku - tady jdou jenom po sluchu. Takže to začíná mordem čtyř psů, pak lovem srny...bla bla bla bla...potom se jeden maník vyzvrací druhýmu do obličeje...další bla bla bla bla...amatérskej útok nájezdníků na vesnici jak z nejtrapnějšího seriálu...připitomělý střílení z luku a jupí konec…tak nějak. Já skončil u toho hurá útoku a dál STOP! Jenom jsem narychlo přejel cca po 5 minutách, jak si to vede dál a bohudík nebylo čeho litovat. Ubohá, nudná krávovina!(27.2.2012)

Tak jestli je toho asijský blockbuster, tak prasata jsou zelená, pijí redbull a roztahují křídla. (Když už to nemůžou být nohy). Historický vzhled je fajn, odlišnost od jiných korejských snímků je taky viditelná, ale to je tak fšechno. Měl jsem pocit, že se dívám na nějaký videoklip s lepšími efekty. Korejci by se raději měli zabývat nukleární válkou se svými severskými bratry než točit takovéhle filmy. Prostě levný epos o Robinu Údovi, který když se nadechne správně, pod správným úhlem, tak umí jako ve Wanted zahýbat šípem kolem rohů. Nedělá mu problém skákat 15m dálky přes rokle, uhne každému ze 26 šípů a každý ho chce zabít. A pak poslouchám ty rozsáhlé slohy o realističnosti v tomtu filmu. Ale pořád nebudu nad ťamany lámat hůl, zkusím jejich další "reálné" filmy a pak se rozhodnu, jestli objednat ve velkém nějaká trička s potiskem Kim Čong Il!(30.6.2013)

Nepřítel před branami, akorát místo pušek tu máme luky. Není to moc přehnané, hlavnímu hrdinovi docházejí šípy, takže akce ala Robin Hood se nekoná. Nevím, jak je to se střelbou do zatáčky, ale budiž, přimíchalo se trochu Wanted. Nakonec je z toho docela parádní akční film na který se klidně podívám znovu.(10.6.2012)

Znova Kórejci, znova skvele...Menej známy, ale skvelý film, ktorému na csfd opäť chýba trailer. Úvod výborný, potom prichádza menší útlm, chvíľu trvá kým film naberie tempo, ale po prepade osady prichádza poriadne oživenie. Šípy lietajú jedna radosť a naháňačky po lesoch sú miestami priam adrenalínové. Mám rád film, kde lukostrelci dostávajú priestor a tu je im venovaný takmer celý film. Je asi nemožné nespomenúť si v súvislosti s týmto filmom na veľmi podobne ladené Gibsonovo Apocalypto, až na to, že tam šípy nelietali. Scéna s tigrom ma potešila, ale úroveň trikov mohla byť lepšia. Digitálny tiger sa veľmi nevydaril. Ostatné triky i akčné scény boli výborné a keď sa zvykne hovoriť, že akčný film je tak dobrý, ako dobrý je záporák, tak tu bol výborný. Akurát som sa nedozvedel ako vyrobiť tak kvalitný luk a šíp, ktorý preletí skrz smradľavých Mandžuov...80%.(28.8.2012)

A zase ti Korejci! Nejenže mají nejlepší nápoje (sac sac), nejlepší bojová umění, ale aj bodují originálními nápady. Už pouze stačí ustřelit palici tomu Psovi a jeho skákajícímu "stylu" a budu je uctívat. Samozřejmě, asi nemůžu čekat, že v Hip Hopu budou demolovat USA, jenže ve filmech to tak hold už je. Akce je nasnímaná úplně na pána, je jí tu plno, celé to působí tak mimořádně surově a chválím aj postavy, zejména ty záporné. Nevadil mi ani Český dabing a ta část v lese je určitě nejlepší, k tomu dynamická hudba. Co mi chybí k plnému počtu, no nějakej WOW efekt, něco z čeho by mi slinila huba. I tak se ale jedná o kvalitní pecku se zajímavým námětem.(30.10.2014)