Lukostřelci

War of the Arrows

Arrow: The Ultimate Weapon

Akční / Historický

Jižní Korea, 2011, 122 min

sniper war z šikmookého úhlu. Proč ne. V celku drsná, ale sympatická podívaná, která si sice historické osnovy opravdu jen lízla, ale za to z hlediska akčnosti na sebe Kim upletl bič, který mu bravurně vychází. Herecké výkony jsou perfektní, kamera také. Vše do dokresleno nebezpečně cool hudbou, která vás prostě nutí vydržet až do konce. Stojí to opravdu za to.(28.5.2012)

Tento akční historický snímek má své klady a zápory. První polovina filmu moc nezaujme (alespoň mě ne). Příliš očividně hraje na divákovi city. Bezbranní vesničané, ženy a děti jsou nemilosrdně zabíjeni a týráni. Záběr na mrtvé dítě v náruči své mrtvé matky apod. Najdeme zde i klišovité motivy (tomu se ale film nevyhne po celou dobu) typu syn vidí popravu svého otce a touží po pomstě. Druhá půlka filmu je ale zajímavější. Mění se sice v typickou nahánečku uprostřed lesů, ale má neskutečné tempo. Šípy tu létají ze všech možných i nemožných stran. Tvůrci se snaží jakoby napodobit západní tvorbu. Při akcích je použita rozklepaná kamera, spousta střihu, zpomalené i zrychlené záběry. Děj je velmi jednoduchý a předvídatelný. Když se ale dostanete přes první půlku, čeká vás poměrně příjemná akční jízda.(28.11.2012)

Znova Kórejci, znova skvele...Menej známy, ale skvelý film, ktorému na csfd opäť chýba trailer. Úvod výborný, potom prichádza menší útlm, chvíľu trvá kým film naberie tempo, ale po prepade osady prichádza poriadne oživenie. Šípy lietajú jedna radosť a naháňačky po lesoch sú miestami priam adrenalínové. Mám rád film, kde lukostrelci dostávajú priestor a tu je im venovaný takmer celý film. Je asi nemožné nespomenúť si v súvislosti s týmto filmom na veľmi podobne ladené Gibsonovo Apocalypto, až na to, že tam šípy nelietali. Scéna s tigrom ma potešila, ale úroveň trikov mohla byť lepšia. Digitálny tiger sa veľmi nevydaril. Ostatné triky i akčné scény boli výborné a keď sa zvykne hovoriť, že akčný film je tak dobrý, ako dobrý je záporák, tak tu bol výborný. Akurát som sa nedozvedel ako vyrobiť tak kvalitný luk a šíp, ktorý preletí skrz smradľavých Mandžuov...80%.(28.8.2012)

Asie nám přinesla jeden Perfektní akční Blockbuster,který vás kopne, kde to bolí nejvíc ! Osamělý, vytrénovaný střelec spoléhající se na svou špičkovou zbraň, aby složil nepřítele dříve, aniž by o něm věděli je naháněn v lesích Elitními lučištníky s šípy vážící čtvrt kila.. Neskutečně napínavý Survival, akční, intenzivní, nezastavitelný, vyrážející dech, je plný emocí,zvratů,nápadů, prostě naprostá vizuální paráda, která nemůže nikoho nechat chladným ! Takhle si představuji dobře odvedenou práci za slušné prachy ! U mně 120 %(26.3.2013)

Koreinator vs. Specnas meets MegaTiger ! První polovina klasická citová vydíračka se vším špatným i dobrým, ale to co lítá vzduchem v druhé polovině filmu je nájeb toho největšího kalibru, ehm šípu. Tohle netrumfne ani ta kočka z Hunger Games ! jedíná slabší scéna kde sem byl na pochybách bylo skákání přes útes. Nadruhou stranu kulervoucí scéna se zastřeleným koněm (RIP) mě rozsekala, ani nevím proč, asi emo :) Jo abych nezapoměl, kokotovi jménem Beastmaster4 střelit čtvrtkilovku do prdele pro jeho potěšení.(17.3.2012)