poster

Beat Street

 • USA

  Beat Street

 • Velká Británie

  Beat Street

Drama / Hudební

USA, 1984, 105 min

 • BrianStorker
  *****

  Vzpomínám si na jednoho teenagera, který před mnoha lety každou neděli sledoval ORF 2 a pořad Okay, aby viděl The Rock Steady Crew, Grandmaster Flash, nebo Break Machine. Hltal každý krok, každý trik Crazy Legse, nebo Kena Swifta, miloval podmanivý hlas Baby Love při "Uprocking, Stabbing the air, If you wanna battle 'cause the beat's all there." Ten kluk založil taneční skupinu The Reges´ se kterou slavil úspěchy v různých discoklubech v Brně. Sám pak zvítězil v taneční soutěži v rámci ČSSR. O tomto filmu už tehdy věděl z časopisů Bravo, který mu posílala známá z NSR, a Populár... Až nyní měl tu čest jej shlédnout na vlastní oči...při jeho sledování měl husí kůži a slzy dojetí se mu draly do očí... bylo to jeho mládí a bezstarostná léta, kdy i on v brněnských parcích tančil se svou skupinou a z reproduktorů Tesly Condor se linula ta melodická, podmanivá melodie "Hey you, the rocksteady crew, show what you do make a break, make a move.."(30.1.2019)

 • mchnk
  *****

  Kořeny Hip Hop kultury a zobrazení základní myšlenky. V podstatě hobby, zábava, vyjádření sama sebe, přátelská rivalita, ale i nepřátelství a 100% nasazení k danému elementu. Ramon, Keny, Double K a všichni kolem nich tím naprosto žili. Způsob, jakým na to nahlíželi byl prostý, civilní a rozhodně ne s úmyslem prosperovat na talentech a kultuře. Vývoj šel dál 90. léta jsou, co se týká Hip Hopu, absolutní vrchol. Po roce 2000 to šlo z touto kulturou absolutně na druhou stranu a sešla z původního záměru. Dnes, skoro 30let po zrodu, je to v podstatě v troskách, pár děcek natrénuje přitroublou sestavu stejných primitivních a snadno naučitelných pohybů a už dělají Hip Hop i oficiálně v TV. Když jsem viděl poslední mistrovství ČR v Breakdance, smál jsem se a přitom si zoufal, je to prostě už dávno v prdeli. Tenhle film by měl vidět každý, kdo si chce začít s touto kulturou, kde je potřeba brát Hip Hop jako jednotné slovo pro rap, djing, breakdance a graffiti. Double K by se nestačil divit. R.I.P. Ramo(13.10.2011)

 • stuly
  ****

  Na úvod len toľko- je to čistokrvný „OLD SCHOOL“. Určite najznámejší film, ktorý videli snáď všetci nadšenci a fanúšikovia HIP HOP-ovej kultúry. Snímok odzrkadľuje obdobie 80-tych rokov v NEW YORKU, kedy sa začal drať do popredia BREAK DANCE. Hlavnou pointou filmu je súperenie dvoch tanečných skupín (NY CITY BREAKERS vs. ROCK STEADY CREW), ktoré súperia o post najlepších break dance-ových tanečníkov New Yorku. Celý dej je popretkávaný vynikajúcimi rapovými hitmi, grafitti a celkovou atmosférou, ktorú ponúkne len a len originálna HIP HOP-ová kultúra. V dnešnej dobe by sme „BEAT STREET“ mohli kľudne označiť už aj za klasiku, ktorá vykresľuje úplný začiatok celého pouličného životného štýlu.(21.1.2013)

 • kluk z Na
  *****

  velice dobře zpracované, film o hiphopové kultuře a jak se tehdá žilo v New Yourku... těch 5* si zaslouží za upřímnost, žádné snažení spopularizovat tuto kulturu, pouze výpověď o které si nedokážu představit, že by mohla být falešná...každému z hlavních charakterů náleží element kterým se vyjadřuje a tím máme možnost pozorovat svištění kenů v rukou writera, práci dýdžeje za svejma fidlátkama či show talentovaného b-boye, který vystupoval v dnes už legendární tační skupině Rock Steady Crew(30.11.2007)

 • birdie.
  ****

  Pominu-li příběhovou linii, je tenhle snímek bezkonkurenční. Je tam všechno a je to Opravdové! Žádná přetvářka.. mchnk to napsal přesně: " Tenhle film by měl vidět každý, kdo si chce začít s touto kulturou, kde je potřeba brát Hip Hop jako jednotný slovo pro rap, djing, breakdance a graffiti." Love, Peace and Dance:-))(11.2.2016)

 • - Beat Street je prvý americký film, ktorému vyšiel viac ako jeden soundtrack. Vydané boli celkovo tri, avšak do predaja sa dostali len dve verzie. (toi-toi)

 • - Väčšina grafitov vo filme bola vytvorená dekoratérmi filmového štúdia napriek tomu, že počas natáčania bolo prítomných niekoľko skutočných writerov. (toi-toi)

 • - Pôvodne mali tanečné zoskupenia New York City Breakers a Rock Steady Crew hrať samých seba. (toi-toi)