poster

The Ganzfeld Haunting

 • USA

  The Ganzfeld Experiment

  (neoficiální název)
 • Velká Británie

  The Ganzfeld Possession

Horor / Thriller

USA, 2014, 86 min

 • Havaj8
  *

  Ganzfeld experiment není skutečný. Tohle je větší béčko než kdy jindy. Horor to není ani omylem.. Možná nějakej krimi thriller, ale i tak strašnej. Párty se lehce zvrtla a moc to nedopadlo. Plusem bylo, a to si zaslouží i hvězdu, že od chvíle, kdy se holky svlíknou do spodního prádla, už tak zůstanou do konce filmu. A zrovna na tu Beckett (Taylor Cole) bych dokázal koukat klidně i delší minutáž.(5.9.2016)

 • Morholt
  *

  Sáhodlouhý čekání na to, jestli se mladá Willisová a její kámoška svlíknou. Nesvlíkly. Každopádně Bruceova dcéra vypadá od krku dolu výborně a druhá herečka měla zase hezkou hlavu. A to je všechno. Absolutně neatmosférický, nestrašidelný a mizerně zahraný. No a jestli se ještě dnes najdou tací, co se těší na Billyho Zanea, tak ať se netěší. 10%(15.11.2014)

 • George Stobbart
  **

  Experimentálne ladený, lacný a nevýrazný horor na tému tzv. Ganzfeld experimentu. Niekoľko študentov sa rozhodne otestovať svoju pamäť, sny a vnímanie v rámci ESP (mimozmyslové vnímanie), čo sa im trochu vymkne z rúk. Počnúc alkoholom, drogami, stratou zábran a končiac až prítomnosťou ducha a ohrozením života. Zvláštny, tripový horor, ktorý by sa chcel tváriť ako niečo viac než v skutočnosti je a od (nepríliš zaujímavého) režiséra Oblowitza je to po predchádzajúcom, vydarenom horore "The Traveler" výrazný kvalitatívny prepad.(20.1.2014)

 • *CARNIFEX*
  *

  Obsah: Dvaja homoši, dve čúzy, jeden dom, jeden magneťák, jedny zváracie okuliare, 2 kg koksu, 4 šúľance marišky, 3 žiarovky: koniec obsahu. Na niektorých novodobo premýšľajúcich režiséroch, ktorí berú tvorbu hororov ako umenie, je zúfalosť neskutočne cítiť. Keď už si nevedia rady s tým, čo má horor naozaj ponúknuť, najebú do snímku drogy, no a samozrejme čupky v spodnom prádle, ktoré sa po pár pohárikoch začnú muchlovať jak na nejakej "dorm" party. Za lacnosť týchto nefungujúcich "vraj" trikov sa cítim trápne aj za samotného tvorcu. Hanbím sa aj zato, že dávam tomuto "čupko" filmu - 20%.(6.7.2014)

 • kingik
  *****

  Oblowitzi, Oblowitzi, jsem z tebe na palici! Jsi Mindfreak! Skupinka čtyř studentů se v zájmu vědy a zlepšení kvalifikace na konci semestru rozhodne na vlastní kůži za pomoci prastaré techniky vyzkoušet stařičký experiment známý pod německým označením Ganzfeld. Jde o zjištění přítomnosti paranormálních či parapsychologických jevů na základě mimosmyslového vnímání. Vše se bude odehrávat v opuštěném domě ve kterém studentka Beckett (Taylor Cole) strávila svoje dětství. Při té příležitosti se studenti vybaví bohatou zásobou alkoholu a koksu. Experiment se vymkne z pod kontroly, ale nečekejte nějaké přehnané a ohrané "bububu". To vůbec ne. Všem začne decentně sexuálně hrabat, dvě nádherné herečky Taylor Cole & Rummer Willis většinu filmu odehrají ve spodním prádle a brány negativní minulosti otevřou svůj pekelný chřtán do negativní přítomnosti. Není však jisté, jestli se jedná o halucinogenní výjevy vzniklé následkem požití drog, anebo experiment ukázal svoji skrytou sílu. Režiséra Michaela Oblowitze nepoznávám. Konečně někdo našel odvahu přistoupit do stále opakujících se paranormálních jevů jednotvárného žánru experimentálně svěžím stylem, který se vymyká běžnému standardu na kterým jsem zvyklý. Jde o vytvoření nové tvůrčí vlny, ale zda si najde své pokračovatele, není jisté. Soft erotika, ačkoliv scéna orálního sexu byla téměř explicitní, psycho výjevy a porušování sociálních i filmových tabu je něco, co jsem od filmu, ani omylem neočekával. K dispozici bylo přímo luxusní herecké obsazení. Moje oblíbená Taylor Cole byla lákadlem v prvé řadě, a když se tady promenádovala ve spodním prádle s tím svým uhrančivým pohledem, tak to jsem měl taky paranormální jevy. Rummer Willis je talentovanější mnohem víc, než její máma Demi Moore a z fleku se může živit focením spodního prádla do katalogu. Billy Zane v roli pedofila nebo dvojice vyšetřovatelů Holt McCallany & Dominic Purcell, která přijde na konec filmu, to mělo také něco do sebe. Toby Hemingway a Ryan Donowho v rolích studentů zůstali pochopitelně ve stínu atraktivního dámského osazenstva. Špinavý, dekadentní styl ovládá Oblowitz dokonale a režíruje přehledně i poutavě. Jak je tedy možné, že stejný Michael Oblowitz, se podílel na pohřbení kariéry Stevena Seagala?! Na to by mně mohl dát odpověd jedině Ganzfeld Experiment. Mé hodnocení: 100%(17.8.2014)

 • - Natáčení probíhalo v Los Angeles v Californii. (lost815)

 • - Spoiler: Herečky Taylor Cole a Rumer Willis museli pred scénou, v ktorej sa bozkávali, piť ozajstný alkohol, aby odstránili zábrany. (Marceloo)