Reinkarnácia je problematická sama osebe, no keď ju riadi osud a je na nej aj niečo viac, je jasné, že komplikáciám sa vyhnúť nemožno. A tie budú o to väčšie, ak sa týkajú nielen ľúbostných problémov, ale aj prežitia dvoch planét a jedného zatrpknutého zabudnutého anjela.
Príbeh sa odohráva 12 000 rokov po prvom Aquarione. Planétu Zem chránia a proti útočníkom z inej dimenzie bojujú študenti Akadémie Neo-DEAVA. Sú nimi chlapci a dievčatá s rôznymi špeciálnymi schopnosťami, ktorí pilotujú stroje nazývané Aquarion. Pri jednom útoku sa napriek zákazu musia spojiť a ochrániť tak na prvý pohľad obyčajné dievča Mikono a chlapca menom Amata Sora, ktorý dokáže lietať, no snaží sa svoju schopnosť utajiť pred okolím.
Na začiatku prvej epizódy sú útočníci porazení, tak ako už mnohokrát predtým, a Amata aj s Mikono sa stávajú novými študentmi akadémie Neo-DEAVA. Učia sa tu objavovať a používať svoje schopnosti a tiež spoznávať samých seba. S pokračujúcimi útokmi postupne zisťujú, kto za nimi stojí a aké má úmysly. Spoznajú aj svojho skutočného nepriateľa, dobre ukrytého v tieňoch minulosti; minulosti, ktorá je skutočnejšia a nebezpečnejšia, než by si čo i len dokázali predstaviť. (Jolinar126)

Chinese Ashio

Vážne som prekvapená, že som toto anime dopozerala celé a nevzdala to s ním, niežeby bolo až také zlé... nebolo topríšerné - zostaňme pri tom. Čo sa týka deja - na môj vkus tam bolo až priveľa reinkarnácii a...rozpolených... vecí? Stále som celkom tie reinkarnácie nepochopila, ale budiž. Postavy - nuž, o5 som si obľúbila nesprávnych - napríklad takého Jina - ten chlapec mi abolútne učaruje a oni ho zabijú... (chrapúni zasraní!). Hlavné dva charaktery - to jest Amato a Mikono - na nich by som najradšej hádzala bobky. Otravné, zbytočné, klišé postavy, ktoré máte chuť zabiť už po prvom "Amato-kun" a "Mikono-san" (aspoň ja som také chute mala...), nuž ale celkom som si padla do noty s Mix a Andym, a boli tam vážne jemné náznaky BL - takže plus pre toto anime. No najväčším plusom bola zrejme hudba (my heart is moving ¬‿¬)... Takže - konečný výsledok sú priemerné 3 s tým, že keby mám vidieť znovu tých (aboltúne k ničomu) dvoch - Amata a Mikono, alebo malé dievčatko, ktoré sa hrá na... na čo sa hrala? Vojvodkyňu, alebo čo to bolo? No a nezabudnime spomenúť našu sestru, ktorá sa vždy opravovala a riaditelom... nie, velitelom! Whatever, trochu som vybočila - ale keby mám o5 vidieť takéto charaktery v anime s takýmto dejom asi si rovno jednu hodím... Takže si zapamätať - nedívať sa na anime, ktoré sa podobajú na Pokémon! ()

Astralien

Věřila jsem, že se z pozvolného začátku vyklube něco zajímavého. Dokonce zhruba v polovině seriálu se už už zdálo, že budou i odhaleny pěkné souvislosti... Možná vše mohlo být ukončeno krásnou apokalypsou, která by byla dobře popsaná a odůvodněná... Bohužel, když se blížil poslední díl, neodhalilo se nic zajímavého. A konec? Ten to zabil. Jen díky pár vtipným kouskům a díky tomu, že mne nějak seriál nutil dívat se na další díly, má hvězdičky 2. ()

Subjektiv

Zlouni z vesmíru zase jednou berou Zeměkouli šturmem, samozřejmě v mechách. Hodňouši zase jednou mají superschopnost, řídit mecha, a Matičku brání, v mechách. Kluci, holky, obě pohlaví mají své zástupce. Mohou se spolu spojit, ale jen muži s muži a ženy s ženami. Kroťte však nadšení, yaoi fanynky, yuri fanoušci, neboť spojit se = zasunout svého mecha do mecha někoho jiného. +++++ OK, takže zasouvání holky s klukem je kinši, to se nesmí. Každý znalec anime a židovských anekdot (viz dole) však ví, že to nic neznamená. Stačí najít vhodnou dvojku, která se pěkně roboticky propojí a ustanoví nový standard, tudíž v dalších dílech se krom mecha bitev budeme bát i hormonů fackujících dobrý vkus a propojování kdejaké s kdejakým. Bude se zasouvat, rudnout, možná i krvácet z nosu. Hádám, že tip "slaboduché" mi reputaci nezkazí. Končím po 3. či 4. díle (podle toho, zda je pilot jedním či dvěma díly). +++++ Raději vám tedy řeknu ten vtip. Dává Kohn Roubíčkovi hádanku. "Poslouchají, Roubíček, u řeky je pes a na druhém břehu vidí maso. Ten pes ho děsně chce. Ale nesmí přeplavat a most tam není. Jak se k němu dostane?" "No, to nevím, pane Kohn, prozradí mi to." "Ten pes normálně přeplave." "Jak přeplave? Vždyť nesmí." "Nesmí. Ale přeplave." ()