Rodičovský manuál

Rodičovský manuál

Parental Guidance

Komedie

USA, 2012, 100 min

My čo sme už nejakého toho spratka odchovali vieme, že nie je všetko milé čo je malé. Pri niektorých situáciách som si spomenul ako som podobné problémy riešil ja. Nie to film hodný oscara ale ja nie som filmový kritik. A Billy je proste môj obľúbený. Jeho humor nie je pre každého, ale mňna poteší. P.S. po ďalšom zhliadnutí zakazujem pozerať a hodnotiť sopliakom ktorí nemajú aspoň 40. Toto je to čo nám starším vháňa slzy do očí. Tak ako v dobrodruhoch z veľkomesta 1 a 2 Billy nám starším ukazuje, že tu nie sme zbytočne. A aj keď už máme tie najlepšie roky za sebou, vždy je sa na čom zasmiať a na čo sa tešiť. Aj keď je to úder pálkou medzi oriešky . Od niekoho na kom nám záleží je to proste je vyznamenanie. Idem si pozrieť dobrodruhov chcem vidieť čo robí Norman a ako vyzeral jake gyllenhaal keď ma l desať .(24.4.2013)

Cílová skupina je rodina a tady to začíná a končí.Buď stále si vzpomenete na Crystala nebo ne,ale není tajemstvím,že s Bette Midler si vždycky spolu dobře notovali a na snímku je to znát.Žádný drásání do přihlouplých skečů,všechno mi přišlo tak nějak naprosto přirozený,jako rodinná komedie naprosto parádní.Jenom ten konec už ztrácel kredit a dostal se tam,kde většina filmů.(27.5.2013)

Aj keď plná klišé, stále lepší priemer v amerických rodinných komédiách, kde bolo herecké obsadenie ozaj vydarené. Bette Midler a Billy Crystal boli dvojka, ktorej by som hneď uverila, že sú skutoční manželia a malí "spratci" nemali chybu. Príjemná komédia, pri ktorej som sa narozdiel od mnohých iných ani na chvíľu nenudila.(10.1.2014)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $77,267,296Tržby Celosvetovo $120,168,633Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,972,477 //počet predaných kusov 163,359Tržby za predaj DVD v USA $11,095,329 //počet predaných kusov 626,706║ občas padne aj na nejaký ten dobrý vtip ale ináč je ti citeľne na silu schématická komédia bez patričného rázu /40%/(2.6.2013)

Velmi příjemná rodinná komedie stavící na situačním humoru plynoucího z výrazně odlišného generačního názoru na výchovu dětí mezi rodiči a prarodiči. Znáte to. Když jste byli malí a řvali jste, dočkali jste se před vlastní exekucí v nejlepším případě varování, že jestli v tom budete ještě chvíli pokračovat, dostanete k tomu pádný důvod. Dnes musí děti pouze "zvážovat následky" ;o). 65 %(26.5.2013)