Vcelku příjemná rodinná komedie, která však nijak výrazně nejde přes průměr. Dokonce jsem se i párkrát hlasitě zasmál což je u téhle kategorie filmů v zásadě úspěch. Pro mě plus i za Marisu Tomei na kterou bych se i s přibývajícími vráskami mohl dívat pořád :-) Každopádně by možná filmu paradoxně pomohlo kdyby přidal nějaké bláznivé scény. Zkrátka slušná komedie pro celou rodinu 3 hvězdy...(28.11.2017)

Tento film vidím ako nejakú paródiu na generáciu X (1965 - 1979) a generáciu Z (1996 - 2009) (do ktorej patrím aj ja). Generácia Z bola popísaná ako generácia, v ktorej je každé dieťa divné, ale vždy svojim unikátnym spôsobom. Najmladší syn Barker nenávidí, keď sa mu niekto dotýka jeho jedla, má imaginárneho kamaráta kenguru a veľmi rád hnevá svojho deda rôznymi spôsobmi. Prostredný Turner nie je v spoločnosti veľmi oľúbený a má akúsi rečovú vadu. Najstaršia Harper má syndróm vysokých ambícií, čo znamená, že so sebou nikdy nie je spokojná. Týmto trom deťom by ste nemali dávať cukor, lebo sa budú diať nepekné veci. Neviem ako sa rodičom podarilo porodiť 3 deti ktoré po cukre behajú a skáču po celom dome. Tvorcovia museli nadviazať na generáciu rodičov týchto detí a ich zaujímavé výchovné metódy ako napríklad: "používaj slová!" alebo športové zápasy bez počítania score. Tento film proste zobral vlastnosti generrácie Z a generácie X a celkom dosť ich zvýraznil až to bolo celkom nereálne. (Videné v TV, Február 2019, SK dabing)(27.4.2019)

Celou první polovinu filmu se mi při pohledu na ty spratky (zvlášť ten nejmenší zrzoun) otevírala kudla v kapse. To je prostě styl výchovy dnešních (samozřejmě ne všech, ale určitě nadpoloviční většiny) rodičů. Dítě je zkrátka bůh, žádný dospělý se ho nesmí dotknout, něco mu zakazovat či se na něj jen křivě podívat. Je potřeba jim ve všem vyhovět, neustále je chválit a tím podporovat jejich sebevědomý, aby z nich vyrostly arogantní zmrdi, kteří ale neumí ani zatlouct hřebík. To ale končí, když rodiče odjedou a do parády si děti vezme Billy Crystal. Chvíli se zmrdi zdráhají, nakonec ale jeho půvabům podlehnou a svou misi ukončí vítězně tím, že si zahrají venku před barákem fotbal s plechovkou. No ale já mám co nadávat, sám děti ještě nemám, jsem ročník 1987, ale když jsem byl malej, přišli jsme ze školy, hodili tašku do kouta, běhali celej den venku, občas rvačky, v zimě bruslení na rybníku, žádný helmy na kola, autosedačky a přežili jsme.(5.2.2015)

Velmi příjemná rodinná komedie stavící na situačním humoru plynoucího z výrazně odlišného generačního názoru na výchovu dětí mezi rodiči a prarodiči. Znáte to. Když jste byli malí a řvali jste, dočkali jste se před vlastní exekucí v nejlepším případě varování, že jestli v tom budete ještě chvíli pokračovat, dostanete k tomu pádný důvod. Dnes musí děti pouze "zvážovat následky" ;o). 65 %(26.5.2013)

• Mates Hradecky

Tolik oblíbená rodinná komedie jak z let osmdesatých. Pro mne spíše Pátek třináctého. Otřesné pitvoření, svobodná výchova malých amerických parchantů na pozadí reklamy na americký národní sport baseball. A jako vrchol pěvecké duety Crystal kontra Bette Midler, kterou jsem ještě neviděl v žádném dobrém filmu. Bavila mě pouze jediná scéna úmrtí Carla a to jen díky Geddu Watanabe. Po shlédnutí doporučuji klystýr a desinfekci mozku.(30.5.2013)