Bílá žába

• USA White Frog
všechny plakáty
Trailer

White Frog je jedinečné laskavé drama s komediálními prvky, které vypráví příběh zanedbaného patnáctiletého Nicka trpícího lehkou formou Aspergerova syndromu. Jeho život se jednou provždy změní, když jeho rodinu stihne tragédie. Film White frog vypráví o Nicku Youngovi, roztomilém americkém asiatovi, který trpí mírnou formou Aspergerova syndromu. Chlapce zasáhne smrt zbožňovaného staršího bratra Chaze, který zahyne při autonehodě. Nick se ve snaze neztratit spojení s bráškou rozhodne vydat po stopách životních událostí svého mrtvého bratra a odhalí nejedno tajemství o jeho životě, čímž ohrozí soudržnost Youngovic rodiny. (HBO Europe)

Trailer

MiGi87

Pěkný příběh, slušní herci, hezké nenákladné prostředí, dojemný konec - 4 hvězdy. Přímo před tímhle filmem jsem koukal na toho nového Gatsbyho a hodnotím je teď oba najednou dost ve vztahu mezi sebou. Gatsby vyfasoval jen dvě, protože postavit film na blbé předloze, minimální pointě, zato řadě špičkových herců a desítkách milionů za statisty a prostopášnou scénu, to prostě u mě není film se vším všudy. Oproti tomu tenhle sympatický nízkorozpočťák který u nás skoro nikdo nikdy neuvidí (já se k tomu dostal jen náhodou proto, že tam hraje Posey), to je film jak má být a podle mého gusta, má to spád a zaslouží si to být viděno, více, než bombastické blockbustery, které si na sebe vydělají jen proto, že na ně běží v kinech reklamy půl roku předem. ()

misterz

Tematický film, ktorý ani tak nerozoberá autizmus ako taký, ako sa skôr venuje rodinným problémom v spojitosti s gamblovaním, orientáciou a pod. No ale žiaľ nebavilo ma to tak ako som čakal. Postupné odkrývanie minulosti mŕtveho brata mi prišlo často nezáživné, emočne sterilné a navyše plné klišé a pátosu. Jediné zaujímavé scény boli pri tých kartách. Myslím, že na Hallmarku by bol tento film za veľkú hviezdu. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

Siegmund

Myslím, že pěkný námět mohl zaručit mnohem lepší film, než jaký nakonec vznikl. Nelíbilo se mi, že 18letý kluk hraje 14letého chlapce. Celý děj je zpracován tak nějak lacině, nenápaditě a pro drtivou většinu diváků z našich krajin nenapodobitelně. Luxusní bydlení, luxusní auto, hra o velké peníze, štědrý sponzoring, nic netušící rodiče ... Film se snaží být něčím, čím rozhodně není. ()

GAVIN17

Jelikož můj kamarád dal filmu jen jednu hvězdičku, přistupoval jsem k němu zpočátku skepticky, ale brzy jsem zjistil, že mne děj dokáže zaujmout a konec filmu byl dle mne velice hezký. film jsem objevil podle hlavního hrdiny (Booboo Stewart), který mne zaujal ve filmu "Logan" (2010), kde ztvárnil nejlepšího kamaráda hlavního hrdiny třináctiletého Logana. Film prvoplánově ukázal, že každý člověk je jiný a že to je dobře, nemůžem být všichni vzorní, podle pravítka, jak by si přáli naši rodiče, což nakonec pochopili i rodiče hlavního hrdiny Nicka. Booboo Stewart podal velice přesvědčivý výkon, film se mi líbil a tak dávám 80%. ()

Stanislaus

White Frog je vcelku nenápadný film s chytlavým námětem, ve kterém se střetává hned několik společenských problémů dnešní doby, avšak i přesto se mi v závěru zdálo, že se z této živné půdy dalo vyždímat mnohem více. Herecké obsazení bylo vesměs sympatické, akorát jsem tak nějak nemohl přijít na chuť rodičům hlavního hrdiny. Nejvíce mě zaujal Booboo Stewart, který se s rolí autisty popral celkem solidně, a vedle něj rovněž Amy Hill v roli doktorky Kingové. Co když najednou zjistíme, že všechno, co jsme si dosud mysleli o velmi blízkém člověku, byla jenom pouhá iluze? Dokážeme pohlédnout pravdě do očí a čelit jí? Zkrátka průměrně natočený snímek, který je sice mile natočený, ale mohl být více důrazný. ()

• Filmovanie snímky prebiehalo v meste Santa Clarita, ktoré sa nachádza neďaleko Los Angeles. (MikaelSVK)