Bílá žába

Matthew Rundell

Scénografie:

Ermanno Di Febo-Orsini
  • Siegmund

Myslím, že pěkný námět mohl zaručit mnohem lepší film, než jaký nakonec vznikl. Nelíbilo se mi, že 18letý kluk hraje 14letého chlapce. Celý děj je zpracován tak nějak lacině, nenápaditě a pro drtivou většinu diváků z našich krajin nenapodobitelně. Luxusní bydlení, luxusní auto, hra o velké peníze, štědrý sponzoring, nic netušící rodiče ... Film se snaží být něčím, čím rozhodně není.(21.9.2014)

Pěkný příběh, slušní herci, hezké nenákladné prostředí, dojemný konec - 4 hvězdy. Přímo před tímhle filmem jsem koukal na toho nového Gatsbyho a hodnotím je teď oba najednou dost ve vztahu mezi sebou. Gatsby vyfasoval jen dvě, protože postavit film na blbé předloze, minimální pointě, zato řadě špičkových herců a desítkách milionů za statisty a prostopášnou scénu, to prostě u mě není film se vším všudy. Oproti tomu tenhle sympatický nízkorozpočťák který u nás skoro nikdo nikdy neuvidí (já se k tomu dostal jen náhodou proto, že tam hraje Posey), to je film jak má být a podle mého gusta, má to spád a zaslouží si to být viděno, více, než bombastické blockbustery, které si na sebe vydělají jen proto, že na ně běží v kinech reklamy půl roku předem.(11.8.2013)

White Frog je vcelku nenápadný film s chytlavým námětem, ve kterém se střetává hned několik společenských problémů dnešní doby, avšak i přesto se mi v závěru zdálo, že se z této živné půdy dalo vyždímat mnohem více. Herecké obsazení bylo vesměs sympatické, akorát jsem tak nějak nemohl přijít na chuť rodičům hlavního hrdiny. Nejvíce mě zaujal Booboo Stewart, který se s rolí autisty popral celkem solidně, a vedle něj rovněž Amy Hill v roli doktorky Kingové. Co když najednou zjistíme, že všechno, co jsme si dosud mysleli o velmi blízkém člověku, byla jenom pouhá iluze? Dokážeme pohlédnout pravdě do očí a čelit jí? Zkrátka průměrně natočený snímek, který je sice mile natočený, ale mohl být více důrazný.(24.8.2013)

• ferda12

White Frog se zprvu tváří jako drama, ale když se nad filmem trošku zamyslíte, tak zjistíte, že je ve filmu pár věcí špatně. Např. představitel našeho hlavního hrdiny Nicka Younga je 18 letý člověk, co si v tomhle filmu hraje na 14. leté dítě. Kdyby na to alespoň vypadal, ale ne. Až bude v kurzu nějaký jiný film, kde se budou vyskytovat takovéhle s prominutím blbosti, tak se na to nebudu ani dívat. Líbí se mi ta americká naivita o tom, jací jsou to všichni boháči, jaký mají všichni štěstí ... bože(31.10.2014)

Veľmi príjemný film, hlavne preto, lebo mám rád, ako sa ľudia s nesprávnymi názormi menia na dobrých. Tu šlo o podceňovanie mladíka s aspergerom, strach z ľudí s AIDS či o homofóbiu. Aj keď to možno nie je hneď poznať, dobre tu vykreslili jednotlivé postavy. Matka, milujúca ale zúfalá, ktorá aspoň trošku vie, ako komunikovať so synom. Otec, ktorý v tejto úlohe nielen zlyhal, ale v zlom prístupe tvrdohlavo pokračuje a neustále robí zlé rozhodnutia. Starší brat, neuveriteľne (až trochu nereálne) starostlivý. A aspík, ktorý navonok vyzerá trochu spomalene, ale v hlave mu to myslí. Na môj vkus tam bolo trošku veľa aziatov na meter štvorcový, ale človek si zvykne. Ak máte radi filmy o trochu "iných" ľuďoch (Temple Grandin, Lukov príbeh) pozrite si. 86% - 5*(24.11.2014)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v meste Santa Clarita, ktoré sa nachádza neďaleko Los Angeles. (MikaelSVK)