Reklama

Reklama

Šest prstů v Zeleném

(amatérský film)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Vánoční atmosféru klidného města naruší série tajemných vražd. Ambiciozní dcera hlavního vyšetřovatele Rebeka se s pomocí vystrašeného páru vydává po stopách neznámému šílenci. Jediným možným vodítkem pro bezradnou policii jsou obaly mrazivých filmů v ústech oběti. Ovšem Rebeka je s novými přáteli o krok napřed a nová zjištění je vedou k většímu nebezpečí - hudebnímu projektu Fantomas ! (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (20)

Campbell 

všechny recenze uživatele

Takže celkem solidní film který má dvě velké negativa. Prvním je extrémě špatný herecký obsazení. To bylo opravdu neskutečný, to co tady předváděj je fakt neskutečný, žádný emoce, žádný pokusy o to hrát. Opravdu jedni z nejhorších amatérských herců co jsem viděl. Druhá nevýhoda je vrah, jeho motiv sice ujde, ale je tu tak zatraceně málo jako jeho postava takže je to totálně slabé. Nicméně zbytek filmu je pravděpodobně nejlepší co amatérský Český hororový žánr nabízí. Giallo žánr je tak trochu dnes už mrtvý a je pěkné že zrovna Češi se ho snažily vzkřísit. Atmosféra je pěkná, vrah je celkem nápaditej a hudba je na jedničku. Rozhodně nadprůměr ale zase ne tak velký. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Tož kurde synci a baby. Dobře to v té Karviné robite. Zdá se, že se českému filmovému horroru začíná blýskat na lepší časy. Možná že o něčem vypovídá fakt, že to přichází z té amatérské tvorby. Tohle je letos již druhý český amatérský horror, který mě velmi mile překvapil svou technickou stránkou. Kritizovat u podobných filmů herecké výkony je samozřejmě tabu, které já milerád ctím. Ale např. Barbora Kosiecová v jedné z hlavních rolí na mě působila hodně dobře. Hodně oceňuji neposrání se z, na české amatérské poměry ještě pořád hodně riskantní, delší stopáže. Hluchých či nudných míst velmi pomálu. Jelikož jsem orlovský rodák, který se v Karviné vyučil, místní nářečí mi nijak nevadí, naopak, docela jsem i zavzpomínal na doby, kdy jsem tak sám mluvil. Tvůrci mají horror evidentně v krvi, nebojí se riskovat a jít do scén a záběrů, které tam prostě chtějí mít, i když to je v daných podmínkách a nabytých zkušenostech ještě stále komplikované. Je z toho cítit cit pro žánr a snaha stát se jeho poctou. Což je na jednu stranu fajn, na druhou stranu to mnohé odkazování a za každou cenu mít tam všechny elementy kriminálně-horrorového žánru giallo, mi trochu vadilo a měl-li bych zmínit největší negativum, bylo by to asi toto. Což je obecně jen bezvýznamná výtka. Takže, JO!!!!!!! Jděte do toho, nejste-li zmlsanými blbečky onanujícími nad full HD obrazem, prostorovým zvukem a sterilnědokonalými triky, kteří na nějaký obsah či snahu filmu z vysoka kašlou, pravděpodobně Vás to překvapí a potěší stejně jako mě. Zdá se, že přišel čas, podívat se Horrorwatch na zoubek a seznámit se s jejich produkcí podrobněji. Tímto se hluboce omlouvám, že jsem to dosud neudělal. Až těď jsem zjistil, o co jsem asi přišel :-). ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Jednak sympatická pocta giallo subžánru (děj, hudba), jednak dobrá komedie. A myslim to opravdu vážně, ne jako nějaký výsměch nedokonalému amatérskému dílu. Dosavadní Horrorwatch kraťasy mě dost míjely, protože jsem z nich necítil, jestli jsou ty časté WTF repliky záměrně humorné, anebo prostě jen neúmyslně mimo (např. "Tys mě normálně kousla" z Amandy :-D). Ale tohle je fakt sranda. [CAPEFEÁR]. A obrovským plusem jsou (ne)herci obsazení do rolí detektivů. Ti si to vyloženě užívají a v té komediální rovině jsou až překvapivě přesvědčiví. Těšil jsem se na každou další scénu s nimi. ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Na český poměry je to hodně slušná práce. Ze začátku jsem byl zaskočenej z herectví všech zúčastněných. Jenže po chvíli jsem pochopil, že to (ne)herectví je jen k dobru. A přehrávání bylo záměrem, jelikož se to celý veze v humorným duchu. Film v sobě má spoustu odkazů na další filmy. Od Rosemary, přes Henry: Portrét masového vraha až po Lidskou stonožku. Či samotný rejžovi filmy jako je Amanda nebo taky Tvoje poslední šlapka (pěkná sračka). Bulava šel kvalitně rozhodně nahoru. Giallo po česku zavánělo průserem, ale nakonec se z toho vyklubalo hodně milý překvapení, který má sice svoje mouchy, ale jelikož je to z českých luhů a hájů dávám 4 hvězdy. ()

obitus 

všechny recenze uživatele

Snažit se v Česku v amatérských podmínkách o poctu giallu, to zavání pořádným průserem. Ale tvůrci Šesti prstů v Zeleném nástrahami prokličkovali se ctí. Je dobře, že režisér netlačil za každou cenu na pilu a ve správných momentech příběh odlehčil (doufám, že to bylo záměrné :). Když už jsme u příběhu, nejenže má v Šesti prstech hlavu a patu, ale je dokonce natolik zajímavý, že dovolí divákovi zapomenout na herecké výkony, klasický to neduh amatérských filmů. Dalším velkým (minimálně pro mne největším) kladem je hudební doprovod, který evokuje ty nejlepší klasické pecky. Kamera se snaží, velká škoda, že si tvůrci nepohráli s filtry a nedodali celku více filmový look, který by giallu určitě slušel. Zamrzela místy přílišná skratkovitost příběhu, kdy postavy fakt, že jim umřel kamarád a jeho přítelkyně odbudou jednou větou. Mně, coby severočechovi, navíc nejde přes uši to šílené nářečí. Člověk má pocit, že všichni horroroví režiséři dneška žijí na severní Moravě. Nicméně jsem spokojený. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (2)

  • Snímek na festivalu Noci hororu obsadil první příčku. (JasonIX)

Reklama

Reklama