poster

Malý okruh pozornosti (studentský film)

Krátkometrážní

Česko, 2011, 25 min

Režie:

Josef Tuka
(další profese)
 • TotalFilm.cz
  ****

  Přitažlivost snímku Josefa Tuky spočívá především v temné atmosféře a hereckém mistrovství Miroslava Krobota. Ocenit musím především i pevně vystavěný gradující scénář. Jako bych si připomněl některé postavy z vlastní rodiny, které jsou natolik introvertní a zahleděné do sebe, že není možné navázat s nimi bližší kontakt. I když by o to třeba stály obě strany. Snímek tak staví otázky k přemýšlení. Jak fatální může být sebeuzavřenost a odcizení a k jakým koncům to nakonec vše může vést. Josef Tuka si dobře pohlídal kameru, střih, měl perfektně připravené herce a to vše doplnil výbornou hudbou Vojtěcha Procházky. Obsazení Miroslava Krobota je samo o sobě geniálním tahem. Jeho projev je jeden z nejpravdivějších zážitků, které současný český film může nabídnout. O to větší dík Tukovi, že našel látku, která kvalitu takového herce dostatečně ocení.(17.7.2012)

 • snaked
  ***

  3-4 // herecky za 5, obsahově tak za 3. Jak se ukázalo v řadě filmů (i studentských), Miroslav Krobot dokáže už pouhou svou přítomností dostat nad průměr leckteré dílo.(3.5.2012)

 • TuristikaJi
  *

  O ničem. Jednu za Krobota. 15%(27.4.2014)

 • Slartibarkfast
  ****

  Svým způsobem skličující příběh osamělého muže, bojujícího se svým svědomím, pokušením a touhou. Obklopen vlastním světem nakonec vítězí, ale zbytečně. Velmi hezky ztvárněno. Pěkný kraťas s patřičnou hloubkou. 70%(8.2.2012)

 • Pilířek
  *

  Saharské písky s jinými herci a bohužel opět špatně napsaná rozhlasová hra převedená na plátno. Mrazí mě fakt, že česko má "odborníky", kteří tyto filmy vypichují a navíc je dávají na výroční DVD českých kraťasů. Není to tím, že by nic lepšího nebylo. Šíleně iritující!!!(31.1.2012)

 • - Na 12. Mezinárodním festivalu studentských filmů v Písku obdržel film Cenu společnosti Universal Production Partners. Na Českých lvech 2011 byl nominován na Cenu Magnesia pro nejlepší studentský film. (4ward)