Na mol

• Austrálie

• Kanada

USA, 2012, 81 min

Jednoduchý a levný nikoli však laciný snímek na klasické téma alkoholismu. Pozitivem je herecký výkon Mary Elizabeth Winstead, krátká stopáž, která znemožňuje, aby film začal nudit a dobře uchopený konec, otevřený, bez natahování, prostě zařazený v pravou chvíli. Slušně zahráli i Aaron Paul nebo Octavia Spencer, obešel bych se určitě bez Nicka Offermana. Bez něj by snad snímek nebyl zařazen do kategorie komedie, kam rozhodně nepatří. Vyždímat ze mě Na mol více emocí a zaujmout o něco málo lepším scénářem, nezůstalo by „jen“ u tří hvězdiček.(16.9.2013)

Komedie? Ani moc ne. Tento film je příběhem mladého manželského páru, spojovaného jejich společnou láskou k alkoholu a nekonečným kalbám. Jenže Kate se na popud svého spolupracovníka rozhodne léčit a po několika měsících v AA si uvědomí, že se svým manželem, neustále chlastajícím, vlastně ani nemá moc společného...(26.2.2013)

• Malarkey

Tenhle film mi měl ukázat poctivýho americkýho alkoholika. Čekal jsem ale trošku víc nablito, trošku horší podmínky pro život a celkově jsem doufal, že americkej alkoholik je něco podobného, co potkám na autobusové zastávce, když v noci půjdu z hospody z Brandejsa. Jenže nečekal jsem, jak kultivovanej americký alkoholik je. V tu ránu se z tohoto dramatu stala dost obyčejná záležitost, která má naprosto obyčejný průběh a ještě jasnější vyústění příběhu. Když půjdu do nejhoršího lokálu v mém okolí, stoupnu si k pultu a objednám si pivo, tak si pokecám se zajímavějšími postavičkami tamní klubovny, než to, co mi nabídl tenhle film. Ale holt, chápu, že USA není Česko. Jinej kraj, jinej varm.(23.5.2014)

Poutavé a fungující okénko do boje s alkoholismem, ne s pitím, ale s problémy okolo, zejména po vystřízlivění. Výtečné herecké výkony v obou hlavních rolích, ač Aaron Paul to měl poněkud jednodušší. Mary Elizabeth Winstead se pohybuje od ženské, na kterou je radost pohledět (a je radost vidět ji v postavě tak obyčejné ženy) ve střízlivých chvílích, k ženské značně odpudivé ve chvílích opilosti. To všechno aspiruje na čtyřhvězdičkový materiál, ale bohužel tam nedojde. A bohužel, ani samotný film podle všeho nechtěl moc daleko dojít, ač je pravda, že žádný velký šťastný nebo smutný konec by mu taky neslušel.(30.6.2013)

Zvláštní, Smashed mě kupodivu pozitivně překvapil. On sice tenhle snímek působí spíš jako nějaký levnější Tv film, takže žádná proslulost z toho asi nebude. Ale ten příběh má něco do sebe. I když v něm není zase nic tak překvapivého,či emocionálního, je tam na druhou stranu spoustu motivujících části, které vám utkví v hlavě.A všechna čest těm, co se dokáží oprostit od všedního života, který vám svým způsobem dodával pozitivní náladu a vrhnout se k životu, který je plný nudných a strastných chvil, které vám přináší i ztrátu přátel, avšak za cenu vlastního já. Pěkně natočené.(20.3.2014)

• - Pred natáčaním scén, kde je Kate opitá, sa Mary Elizabeth Winstead točila okolo vlastnej osi, aby sa jej motala hlava. (sWONDER)

• - Scéna, v ktorej sa opitý Charlie (Aaron Paul) trmáca po ceste, sa natáčala počas plnej premávky na jednej s losangeleských ulíc. (sWONDER)

• - Celý film byl natočen za 19 dní. (Matros)