Kate a Charlie jsou mladí manželé jejichž pouto je postaveno na vzájemné lásce k hudbě, smíchu a pití ... především k pití. Když se však Kate kvůli alkoholu dostane do nebezpečí a je ohrožena i její práce učitelky, rozhodne se přidat k Anonymním Alkoholikům a zůstat střízlivá. S pomocí své kamarádky Jenny a zástupce ředitele ve škole – trapného, ovšem vstřícného pana Daviese - Kate krůček po krůčku zlepšuje své zdraví i život. Jenže střízlivost není tak jednoduchá, jak Kate očekávala. Nový životní styl přináší na povrch znepokojující vztah s matkou, musí také čelit výmyslům, které nalhala svému zaměstnavateli a hlavně se začíná zamýšlet nad tím, jestli je její vztah s Charliem založen na lásce nebo jen opileckém odmítání dospět. (oficiální text distributora)

dr.horrible

Nenechajte sa zmiasť coverom, toto nie je žiadny slaďák, ale riadna alkoholická depka, so všetkým čo k tomu patrí. A čo sa týka Mary Liz, už dlho som nevidel sa niekoho tak snažiť. Jej herecký potenciál je tu využitý na 200 percent, normálne prekvapivý výkon. V rámci indie drám zo života, špička. 90%, rovnakých päť hviezd ako napríklad Candy ()

BOURQUE

Pomerne krátky, no napriek tomu celkom podarený film, zobrazujúci možno najväčšiu problematiku súčasnosti (problémy s alkoholom). M.E. Winstead svoju hereckú úlohu zvládla veľmi dobre. PS: Scéna, kde zaznie veta, ktorou začína svoje hodnotenie užívateľ Rob Roy, je asi jediným „vtipným“ momentom v tomto filme. Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá. Osobné hodnotenie: 71% (*) ()

Necron

je jasne, ze kdyz doma jeden chlasta a druhy ne, ze to nema dlouhodobou perspektivu. v zivote to tak ale moc nechodi, neni totiz moc lidi, kteri se muzou valet doma u telky a nerusene pochlastavat, protoze jim to sponzoruji rodice. nacancana neprilis realna romance je vyvazena / prolozena problemy spojenymi s alkoholem - ve vysledku prijemna poeticka zalezitost. ()

emma53

Tu komedii bych rozhodně vypustila, jinak to byl velmi uvěřitelný příběh. Protože i já znala jednu moc sympatickou učitelku asi tak stejně starou jako v tomhle příběhu, která chodila na vyučovací hodiny a byla taky na plech. Potkávala jsem jí ve městě s modřinami kolem očí a bylo mně jí strašně líto. Pak už pochopitelně nemohla učit a zmizela neznámo kam. Jak dopadl její příběh to nevím, ale tady ten konec byl přesně takový, jak bych ho přála i jí. Celkem nenápadná Mary Elizabeth Winstead tady předvedla, že umí zahrát i takhle nepříjemnou roli naprosto bezchybně. Zcela jistě je pravdou i to co tam říkala jedna žena z AA : "Je těžké žít svůj život upřímně." 70% ()

Aljak

Manželstvo, ktoré funguje hlavne vďaka alkoholu? Tak ten začiatok bol naozaj dosť trpký, aj keď miestami dosť komický (alebo tragikomický?). Kate si však vstúpila do svedomia a myslí si, že keď začne abstinovať, tak sa zbaví aj svojich problémov... Ale kdeže! Práveže až za triezva začala všetko vnímať, musela čeliť pravde a problémy sa na ňu len tak hrnuli. A čo bolo veľmi smutné, že oporu nenašla vo vlastnom manželovi, ale v skupine anonymných alkoholikov. Takže celkom zaujímavý príbeh o žene, ktorá si povedala Dosť! a vďaka tomu zistila, komu na nej vlastne skutočne záleží. Bolo to trpké, no poučné. Len škoda, že pred koncom sa vyskytol ten skok "o rok neskôr" a zrazu sme videli len dôsledky, hoci práve ten rok by ma celkom zaujímal. ()

• Kate (Mary Elizabeth Winstead) používa mobil značky Blackberry. (sWONDER)
  • Pred natáčaním scén, kde je Kate opitá, sa Mary Elizabeth Winstead točila okolo vlastnej osi, aby sa jej motala hlava. (sWONDER)
  • Scéna, v ktorej sa opitý Charlie (Aaron Paul) trmáca po ceste, sa natáčala počas plnej premávky na jednej s losangeleských ulíc. (sWONDER)