Muž, který sázel stromy

• Kanada The Man Who Planted Trees (více)
Krátkometrážní / Animovaný / Drama / Rodinný
Kanada, 1987, 30 min

Režie:

Frédéric Back

Předloha:

Jean Giono (povídka)

Krátký poetický animovaný film podľa rovnomennej novely Jeana Giona rozpráva príbeh pustovníka, ktorý celý svoj život v absolutnej skromnosti zasvätil krásnemu cieľu. Je to vizuálne krásne spracovaná meditácia o sile človeka a kráse tvorby a zároveň nesmierne humanistická, pacifistická a panteistická výpoveď. (Jordan)

Digi_cz

Jedná se o smyšlený příběh, jenže o tom to není. Tímhle by se mělo krmit žáky 9 ročníku jako myšlenkového směru kam by se člověk jednou měl vrátit až přijde čas. Ono totiž pokud budeme jakkoli už pomáhat zemi a mít určité hlubší poznání bude nám to všem prospěchu a rovnováze. Jen totiž hrstka lidi vysílá své pozitivní myšlení do vesmíru a podle mě to drží zemi při životě. Jednou se, ale muže stát cokoli... ()

Helllboy

Neuvěřitelně silné spojení geniálního příběhu a překrásné impresionistické animace. Ekologický apel jde ruku v ruce s tím nejryzejším humanismem. Morální poselství příběhu, jakkoliv naivní se zdá, musí oslovit i toho největšího cynika. K zamyšlení nutící poetický počin popisuje muže, který nejenom, že objevil Boha, ale i se jím sám stal. Pokora, mravnost, skromnost a víra. Mamonem nezkažená mysl. Jak jednoduché se to najednou zdá. A jak těžké je si připustit, že to všechno byl jen pomíjívý sen. Jen náhoda, nenulová statistická pravděpodobnost. V běžném světě se takoví lidé nerodí. Běžný svět by je totiž zničil. Bohužel. ()

Krastom

Hlavní myšlenka v příběhu je geniální, přesto však místy přehnaně líbivě podaná. Animace mě příliš nenadchla, přišla mi spíše špatná. Doporučuji vám raději si poslechnout audioknihu. ()

ezop1012

Je zaujímavé, že, ako dojímavý môže byť tak jednoduchý príbeh. V podstate tam nie je, čo vytknúť, nie je tam žiadne klišé, nie to oslavný príbeh, ešte aj ta animácia ma svoje čaro. ()