Muž, který sázel stromy

• Kanada The Man Who Planted Trees (více)
Krátkometrážní / Animovaný / Drama / Rodinný
Kanada, 1987, 30 min

Režie:

Frédéric Back

Předloha:

Jean Giono (povídka)

Krátký poetický animovaný film podľa rovnomennej novely Jeana Giona rozpráva príbeh pustovníka, ktorý celý svoj život v absolutnej skromnosti zasvätil krásnemu cieľu. Je to vizuálne krásne spracovaná meditácia o sile človeka a kráse tvorby a zároveň nesmierne humanistická, pacifistická a panteistická výpoveď. (Jordan)

Duotone28

Vizuálne,krásne,originálne,dokonalé...nič iné ma k tomuto nenapadá.Toto krátkometrážne dielo Frédérica Backa u mňa zanechalo dojem,ako máloktorý velkorozpočtový áčkový titul. Emócie,ktoré sa po zhliadnutí tohto filmíku dostavia...vo vás zanechajú neuveritelne krásny pocit so zimomriavkami na tele. To čo sa hlavnému hrdinovy podarilo...vám ostane v pamati neuveritelne dlho.A ešte ked sa k tomu zamyslím...je velmí reálne takéto niečo preniest aj do skutočného života...čiže tu vobec nemusíme rozprávať len o fikcii...a neuskutočnenom sne:). ()

Fanucci

Krásné dílo plné života a optimismu. Ale nemůžu si pomoct - na mne toho optimismu bylo až příliš. Asi jsem na takovou injekci pozitivní energie neměl tu správnou náladu:-) ()

d-fens

Pokora a pevná vôla, ako to jediné, čo dokáže človeka urobiť skutočným Človekom - harmonickou bytosťou, ktorá našla sama seba, svoje miesto vo svete, a svoje zmierenie s Bohom, osudom, prírodným zákonom, duchom (každý nech si dosadí to svoje :) .... škoda že zatiaľ mi chýba aj pokora, aj vôľa :( A napriek tomu som film nebral ako mentorské poukazovanie na moje nedostatky, ale ako podanú ruku, ktorá ma chce zodvihnúť na nohy a viesť na ceste k mojemu vlastnému "sadeniu stromov" ... a aby som nezabudol, samozrejme sa mi páčila aj ekologická (priam panteistická) stránka filmu nabádajúca k chráneniu toho najvzácnejšieho na planéte Zem, a síce života vo všetkých jeho podobách ()

Parlay

Poetično, laskavost, skutečné pohlazení po duši v kabátku netradiční animace… Cynici všech zemí, škubněte si nohou :-) ()

hhannie

Krátkometrážní film s úžasným poselstvím. Co může dokázat pouhý jeden člověk s jediným životním cílem.. Pro mě očištění a pohlazení na duši. ()

easaque

5* po zopakování musím tomuto dílku zvednout hodnocení na plný počet, jelikož si ho pro svůj optimismus a entuziasmus určitě zaslouží. Pro mě je to jeden ze základních kamenů něčeho co potvrzuje, že i jednotlivec dokáže něco změnit. Výtvarná stránka je skvělá a velmi podobná skvělým animovaným snímkům Alexandra Petrova a až teď jsem si uvědomil, že tento je starší než cokoliv od ruského režiséra. Podstatný je však příběh, který je hybnou silou všeho. Co víc napsat? Snad kdo nezná, tak stojí za shlédnutí a třeba rovnou tady i v češtině. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

honajz2

Asi bych uvítal mnohem míň mluveného slova a víc vyprávění obrazem. Pak by to na mě s největší pravděpodobností zapůsobilo přesně tak, jak by mohlo, protože ten krásný příběh ve spojení s tou animací a vhodně vybranou hudbou by na to určitě měl. Ten hlas vypravěče mi prostě nedovolil se do té atmosféry pořádně dostat. Takhle je to "jenom" za 4*, ale i tak se mi to líbilo docela dost. ()

Rocky88

Ta animace mi přišla zajímavá a příběh sám o sobě taky. Jen mi v některých chvílích připadal až příliš optimistický (stromy přežijí válku, poutník bez nějakých větších následků na zdraví či psychyce taky), ale nic jiného se asi čekat nedalo. . . Film, který vás určitě pohladí na duši. ()

dezorz

mame maleho princa. mame kino no tabi. a mame muza, co sadil stromy. niekolkokrat lepsie kao aktualna (1.3.2007) fontana arrodonskeho, bey vsetkych sci fi casovych napadov, viacmenej o tom istom. ()

MrPierc

Velmi smutné a velmi pravdivé. S českým dabingem je to velmi příjemné. Styl animace je krásný. Vytrvalost se vyplácí ... ()

C0r0ner

Pokud je tohle opravdu podle skutečné události, tak se musím hluboce sklonit, co dokáže jeden jediný člověk, a co je tedy v silách lidské rasy. Nevzalo mě to ovšem tolik za srdce, proto ta půlhvězdička dolů, ale obecně se jedná o moc pěkný, optimistický a inspirativní příběh. 90% ()

darm

Nádhera... Krásný příběh, nádhera "kreslená" animace.. Tady to byl ten oskar naprosto po právu, nevím, jestli jsem někdy viděl lepší krátký film... A taky se nedivím třicetiminutovému potlesku, který kdesi po shlédnutí tohoto filmu následoval... Fakt paráda, tohle se musí vidět... ()

iommi

Dokonalosť! V jednej útlej knížke, resp. v tomto 30 minútovom animáku sa skrýva skoro až neuveriteľné množstvo ľudskosti. A to som si myslel, že tento cit z človeka už definitívne vyprchal. Ďakujem, že som sa mohol zmýliť. ()

bouchy

Krásný snímek, který musí pohladit na duši snad každého, byť jen průměrně citlivého člověka. Každý z nás by měl žít svůj život tak, aby měl radost z toho co dělá a byl stoprocentně spokojený sám se sebou. A je jedno, jestli děláte vrcholově nějaký sport, jste úspěšným investorem nebo jen vysoko v horách sázíte stromy... ()