Muž, který sázel stromy

• Kanada The Man Who Planted Trees (více)
Krátkometrážní / Animovaný / Drama / Rodinný
Kanada, 1987, 30 min

Režie:

Frédéric Back

Předloha:

Jean Giono (povídka)

Krátký poetický animovaný film podľa rovnomennej novely Jeana Giona rozpráva príbeh pustovníka, ktorý celý svoj život v absolutnej skromnosti zasvätil krásnemu cieľu. Je to vizuálne krásne spracovaná meditácia o sile človeka a kráse tvorby a zároveň nesmierne humanistická, pacifistická a panteistická výpoveď. (Jordan)

Witta

Jasný důkaz že někdy méně znamená více. Je až neskutečné jak tento 30-ti munutový počin dokáže být výpravný a dojemný. ()

Scytale

Dech beroucí animace a skvělý příběh opěvující nekonečně nezdolné odhodlání a odevzdání svému snu. Důkaz, co dokáže jediná lidská bytost. ()

reditelka

Krásné a originální výtvarné zpracování příběhu člověka, který zasvětil svůj život velkému cíli. Příběh, který vás potěší a zároveň zklidní a příjemně zpomalí. Velké věci totiž potřebují čas. Vyprávění se poslouchá jako pohádka a vlastně to i pohádka je. Kolik lidí dnes dělá nezištně něco pro druhé? ()

farfalla

Jemná pastelová animace hezky souzní se zastřeným hlasem Christophera Plummera. Na prostoru třiceti minut je odvyprávěn příběh Elzéarda Bouffiera, který našel štěstí v samotě a sázení stromů. Svým rozhodnutím a vytrvalou prací změnil tvář celé oblasti, změnil život ve vesnicích, do kterých se vrátil život, tak jako se voda vrátila na pole a louky. Stačilo jenom jedno rozhodnutí jednoho člověka o dalším směřování jeho života a jeho vnitřní síla nevzdat se. ()

Shedom

Bol december, posledný deň zimného semestra, všade panovala predvianočná hystéria, škaredý sychravý podvečer a k tomu všetkému som v ten deň nespravila predtermín. A vtedy mi spolubývajúca pustila túto snímku. Sedela som, pozerala, počúvala a takmer ani nedýchala. Už od prvých tónov podmanivej hudby zmiešanej so zvukom horského víchru som vedela, že sledujem niečo výnimočné. Pred očami mi plynuli obrázky, akoby rozfúkané vetrom a do uší mi prenikal jednoduchý príbeh podávaný jednoduchými slovami. Stres, smútok, vysoký tlak, všetko bolo preč. Ostal len pokoj, harmónia, múdrosť....(a možno trochu ľútosť pri pomyslení, aký krásny by mohol svet byť, keby sme každý využívali čas nám daný aspoň z jednej tretiny tak, ako Elzear Bouffiere) Nádherné! ()

Miuri

Nádherné, klidné, inspirující... nejlepší. Více takovýchto snímků k zamyšlení nad svým vlastním životem. ()

Mitin

Zvláštní, ale příjemná a hezká animace. Neskutečně poutavé vyprávění Christophera Plummera. A krásný příběh o Elzéardu Bouffierovi, který sázel stromy a o tom, co všechno je jediný člověk schopen změnit, když jde za svým cílem. To jsou věci, které stačili filmu k jedinečnosti a kráse. ()

merit1

Zalesniť a zušľachtiť pustú, bezútešnú krajinu je krásna predstava. Oveľa viac ale zaujme myšlienka sily ľudskej mysle. Jeden človek môže zmeniť veľa, a je jedno, či pôjde o stromy, alebo o čokoľvek iné. Fyzická odozva ide spolu s mentálnou a naopak. Nádherná animácia dynamiku dosahuje dojmom akoby presýpajúceho sa piesku a jej jednoduchosť podtrhuje hlavnú myšlienku, že aj z mála môže vyrásť veľa. ()

1945

Relaxační příběh, který by měl alespoň jednou vidět každý člověk. Půl hodiny krátké povídky je opravdu příjemným uklidňujícím zážitkem, a také v sobě skrývá poučení ()

habinka

Moc krásná animace...po umělecké stránce to asi nebudou jedny z nejlepších kreseb ,ale předpokládám,že v tom ani záměr nebyl,vytratila by se z toho ta jednoduchost a obyčejnost ,má neuvěřitelně silné kouzlo a je za tím velký kus práce. Námět..super ()

Ukko

Podruhé už mě to tak moc nevzalo. Ale při prvním shlédnutí naprostá pecka. Film je opravdu poetický a jako jeden z mála o sobě může říci, že přináší i poselství. Výborná animace a vykreslená ruka Frederica Backa. Doporučuji všem, co to s uměním myslí vážně. ()