Muž, který sázel stromy

• Kanada The Man Who Planted Trees (více)
Krátkometrážní / Animovaný / Drama / Rodinný
Kanada, 1987, 30 min

Režie:

Frédéric Back

Předloha:

Jean Giono (povídka)

Krátký poetický animovaný film podľa rovnomennej novely Jeana Giona rozpráva príbeh pustovníka, ktorý celý svoj život v absolutnej skromnosti zasvätil krásnemu cieľu. Je to vizuálne krásne spracovaná meditácia o sile človeka a kráse tvorby a zároveň nesmierne humanistická, pacifistická a panteistická výpoveď. (Jordan)

Snilek1379

Tento příběh na mne silně zapůsobil. Ukazuje nám, že je možné mnohé změnit, i když je to zdánlivě nemožné. Že jeden obyčejný člověk dokáže úžasné věci a nepotřebuje k tomu žádné vzdělání ani vysokoškolský diplom. Že každý z nás je důležitý a schopný mnohé změnit k lepšímu. Tuto povídku jsem také četla. A říkám vám, že je pravdivá. Možná to říkám zbytečně a mnozí z vás to ví, ale přesto cítím, že bych vám to měla říct. Jedná se o skutečný příběh a právě to je na něm úžasné. ()

kykda

Snímek, který opravdu potěší. Člověku zjeví, jak může být život krásný z pokory. Nádherně umělecky zpracované. ()

PlayEasy

Opravdu nádherný a dojemný příběh s velmi působivou animací a vypravěčským hlasem. Četli jsme i minimálně stejně tak dobrou knihu Jeana Giona a ačkoliv nám četba zabrala asi tolik času jako projekce tohoto díla, vystačila nám na 50 knih. Tento film trvá jen půl hodiny, ale ve vašem srdci zůstane nadobro... 100% ()

DJ Kritik

Túto poviedku sme čítali na výuke anglického jazyka. Je to také filozofické dielko, ale toto spracovanie si vyžaduje veľa trpezlivosti to vôbec pozerať. Videl som to síce asi 10 rokov nazad, ale tie kresby a jednotlivé pohyby mi nevyhovovali. ()

fleshbekr86

Totální klasika. Hluboký eko-příběh o jednom houževnatém jednoduchém muži, který se zhostil svého celoživotního úkolu tak, že po něm zůstalo to největší - krásno. A obě dabované verze do cz jsou skvělé. 10/10 ()

kneekal

Nádherná animace a skvělý přednes staví toto dílo téměř na úroveň knihy... po shlédnutí tohohle díla máte zase jednou pocit, že žít má přece jenom trochu smysl, takže doporučuji tento filmeček nejlépe po shlédnutí Apokalypsy.... jediné co bych vytknul a proč nedám plný počet je poněkud patetické líčení spokojeného lčinorodého života a práce (stále dokola)... ale stejně se na toto dílko rád znovu podívám... ()

quasar

Nádherné lyricko - epické vyprávění podkreslené skvělou animací (kterou vyznavači 3D animace nemohou pochopit). Právě animaci považuji za geniální, takový impresionismus převedený v pohyb. Marek Eben je skvělý vypravěč! ()

voloda1987

"Jenom velké a citlivé duši otevře příroda své srdce."(Karel Poláček) Príbeh Jeana Gionoa o ľudských hodnotách stratených v samote a o nezištnom odkaze v podobe krás prírody. Pozeranie filmu na mňa miestami pôsobilo ako prechádzka nedotknutou prírodou, inokedy ako mrazivá noc v horách, pred krbom a s horúcim čajom v ruke. Vďake krásnej kresbe a nežnému rozprávaniu pôsobí príbeh smutne, ale je to ten krásny, sladký smútok, ktorý prináša príchuť nádeje. ()

Fugito

Moja najobľúbenejšia kniha ( Jean Giono) ma nesklamala ani vo filmovom prevedení, presne ma očarilo spracovanie, také isté, ako je v knihe a to sa mi páči, nádherná prezízna robota zo strany umelca a spisovateľa. Prekrásny príbeh, ktorý aj v dnešnej dobe veľmi ľahko prekoná všetky komerčáky. U mňa zaslúžených ***** ()

JuniorSrky

Příběh o muži, který našel duševní mír a klid na horské samotě sázením stromů. Příběh o muži, který vytvořil překrásnou rajskou zahradu - dílo hodné Boha. Příběh o muži, který žil skutečně šťastný život. [95%] ()

Dextwer

Neskutečné inspirativní krátky animovaný film, který nám ukazuje příběh poustevníka a sílu lidského ducha, že pokud si opravdu člověk něco zamane, tak je schopen velkých věcí. Vyzdvihl bych v tomhle, že je brán důraz na velké pozitivní věci, nejenom ničení jak to většinou známe. Moje hodnocení: 95% ()

inkara

Krásný příběh s bezchybnou pointou. Je to možná naivní, ale inspirativní. Ztvárnění kresbou je velmi příjemné. ()

ejmyto

Tak prostý a pritom tak inšpiratívny. Poetický príbeh o zázrakoch, nádeji, vôle, pokore. Z filmu je cítiť harmónia. Dokonca farby stromov ma vtiahli do lesov a ja som celý čas cítila ten sviežo-čerstvý vzduch. ()