Večerníček

Rodinný
Československo, 1965, 10 min

Účinkují:

Michal Citavý

Večerníček se narodil 2. ledna 1965, výtvarnou podobu mu vtiskl výtvarník Radek Pilař, hudbu zkomponoval Ladislav Simon a promluvil hlasem sedmiletého chlapce Michala Citavého. Pořadu předcházel od roku 1963 cyklus podvečerních pohádek pro děti pod názvem Stříbrné zrcátko. První odvysílanou pohádkou byl Kluk a kometa režiséra Ludvíka Ráži. (sator)

spaca888

Ať už jsem to byl já, či moje rodiče, všichni jsme se v dětském věku těšili až přijde sedmá hodina večerní a budeme si moci užívat pohádku na dobrou noc :) ()

knihovna

Samozřejmě si člověk položí otázku - co tady vlastně hodnotím? Znělku, jednotlivé večerníčky či celý tento fenomén? Nevím jak kdo, ale já hodnotím fenomén jako takový, a ten je u mě jednoznačně za pět. Z nostalgie, za vzpomínky ať už když já byl dítě, nebo se díval s mými dětmi ale hlavně za něco, co už se nevrátí, přestože se ten pořad ( alespoň myslím) pořád vysílá. Bohužel, už se nedívám protože má infantilita se ještě plně nerozvinula, mé děti už odrostly a zatím se nerozmnožily. Nezbývá než počkat na vnuky. ()

ostravak30

Netřeba asi komentovat Večerníček. Nejstarší a nejznámější pořad v Česku. Prakticky každé dítě jím alespoň jednou prošlo. Samotným pořadem byla odvysílána celá řada samostatných seriálů, ale Večerníček i tak zůstal jedním z nejhodnotnějších pohádkových pořadů. Legendární znělka i animace zůstanou v paměti navždy. A tak si závěrem jen povzdychnu, že je škoda, že Čt Večerníček odsunula na vedlejší kolej na druhý program. Vytlačují jej totiž podvečerní seriály jako Scooby-Doo, Spongebob anebo další americké seriály. Přesto naštěstí ještě mnoho rodičů k Večerníčku děti vede tak jako já svou dceru. ()

walkingdead

Legenda:-) Už jen kvůli tomu, že už nikdy nebudu mít tak bezstarostný život jako v dobách, kdy jsem Večerníček pravidelně sledoval, nemůžu hodnotit jinak. ()

Zirael

Večerníček je pořad, který jsem sledovala pravidelně a u kterého jsem vydržela nejdéle, i když se na něj teď nedívám. Nejlepší byly staré večerníčky jako Krtek, Bob a Bobek, Zvířátka pana Krbce a Pohádky z mechu a kapradí. Ty moderní byly protivný a blbý. ()

ssarka

prostě snad nejlepší nápad v dějinách české televize..moje oblíbené jsou ty staré večerníčky natočené za minulého režimu..ty novodobé se mi už nelíbí ()

Larikazka

V dnešní době to dost upadlo a večerníčky už nejsou úplně výborné, ale kdo z nás na tom nevyrostl? Dokoukej večerníček, vykoupat, vyčistit zuby, vyčůrat a spát :))) ()

ankkk

Jednotlivé večerníčky mají samozřejmě velmi rozdílnou úroveň, ale jedinečná je myšlenka pravidelného pořadu. A úžasné je její trvání. ()

bratr_jezek

Každé dětství je s něčím spojené. To mé je asi nejvíc spojeno s večerníčkem. Z hlediska toho, od kdy je vysílán, to pak bude nejspíš nejúspěšnější pořad všech dob :-D ()

Misan1993

Co na to napsat?..Prostě denodenní předspánková rutina malých dětí, avšak dobře se na tyhle chvíle a časy vzpomíná. ()