Aftershock

• Velká Británie Aftershock
Trailer

Skupinka cestovateľov uviazla v Chile po veľkom zemetrasení v podzemnom nočnom klube. Cestovatelia si postupne uvedomujú, že ak sa im podarí dostať sa von, bude to iba začiatok hrôzy, ktorú nemusia prežiť. (Tony DiNozzo)

Trailer

Fr

,,UŽ MÁM TĚCH SRAČEK DOST!“.... /// Tři gringos v Chile, obklopeni roštěnkama (jeden je totiž kurevsky za vodou…) a (konečně!) po půl hodince začíná katastrofa. (ve filmu pičo!) Plno osobní statečnosti, řešení krizovejch situací a skupinka se nám zmenšuje a zmenšuje, až … Když přejdu ten delší úvod, tak uznávám, že to dlouho šlapalo. Sice je to hodně postavený na předpokladu, že když se něco může posrat, tak se to (…přesně tak!), ale nechybí nadhled, má to zajímavou kulisu a nevadí, že to zase takovej horor není. Škoda, že nám to ke konci začíná drhnout a skřípat, takže vo hvězdu vejš už to nemá šanci vytáhnout ani závěrečnej vobraz. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám rád, když má film ,,pointu“. 2.) Film, ve kterým se speciálně děkuje ,,RZA“ je povinnost! (né, není to terorista! Tam řádilo zemětřesení a …) 3.) Thx za titule ,,marosh1“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

J*A*S*M

Homo homini lupus. Eli Roth stále čeká na nějakou ultimátní pecku, která by mu zajistila všeobecnější uznání (v československém prostředí je jím kvůli Hostelům vyloženě nespravedlivě opovrhováno). Aftershock jí nebude, ale přesto se jedná o příjemnou žánrovou jednohubku, která je mi sympatická podobně jako celé Rothovo hororové snažení. Aftershock má sympatické a zábavné postavy, díky čemuž je velmi snesitelná i úvodní seznamovací třetina. Filmem vůbec prostupuje koňská dávka nadhledu, takže v jednu chvíli umí být napínavý, brutální a vtipný současně (ruka, uklízečka v klubu). Jako třetí věc, která mě potěšila, bych uvedl skutečnost, že jednotlivé postavy kolikrát umírají vcelku nečekaně - a dokonce i v jiném pořadí, než bych na začátku tipoval. Chvíli jsem uvažoval i o čtvrté hvězdě - od ní mě nakonec odradilo nenápadité finále v katakombách a především vyloženě divně působící final fight. Za poslední záběr si pak film ale zase naopak připočítává malé, bezvýznamné plus. ()

T2 odpad!

Rozpočet $2miliónyTržby USA $58,510Tržby Celosvetovo $292,000▐ strašná povrchná bykovina ktorá nemá hlavu ani pätu a topí sa v zbytočne trápnych situáciach, Eli Roth len potvrdzuje že je otrasný herec, scenárista aj režisér aj keď tento krát réžiu nechal na inom individue /15%/ ()

tron

Nie je to horor. Myslel som si, že to bude o skupinke Američanov, ktorá v Chile bojuje o holý život. A aj to o tom naozaj bolo. Nešlo však o zombie epidémiu, ani nič podobné, ale o prírodnú katastrofu. Zo stropov padajú veci, ktoré postavám amputujú rôzne časti rôznych končatín, sem-tam niekomu hlavu na kašu rozmašíruje auto, prípadne ho znásilnia väzni. Ale nejde o horor. Nejde však ani o „klasický“ katastrofický film, nakoľko vidíme „len“ dôsledky katastrofy a nie samotného pôvodcu (raz za čas v diaľke padne budova, ale to je asi tak všetko). Okrem hrajúceho Eliho Rotha snímka ponúka nechutné gore brutality v čele s upálením zaživa, pekný twist ohľadom postavy hrdinského požiarnika, šialený posledný záber a nekompromisnosť ohľadom (ne)prežitia istých postáv. Logiku neponúka, sympatické postavy tiež nie. Film vnímam ako Eliho prípravu na projekty The Green Inferno a Knock Knock. Pritiahol do nich polovicu kastingu Afterhocku (Lorenza Izzo, Nicolás Martínez, Ariel Levy), Nicolás López napísal scenár ku Knock Knock a Guillermo Amoedo (spolu-scenárista Aftershocku) k The Green Inferno. ()

EvilPhoEniX

Dva žánry za cenu jedného ! Áahhh Chille!! Noční život,sexy ženské,krásná zeleň v terénu. Chille je krásná země, ale zpět k filmu takřka od 30 minuty nabírá film neskutečné TEMPO! Pohroma, Chaos, Panika... Just Fucking Madness! Začíná pořádný Survival bezmocné skupiny lidí, kteří se snaží přežít zuby nechty! Gore je SUPER.. Lidé jdou upáleni za živa,nabodáni,zastřeleni, zabití sekerami dokonce, některé vraždy mi připomněly i Nezvratný Osud.. Kvalitní Novinka! 75% ()

• Ve filmu se objevil i Matías López, mladší bratr režiséra filmu Nicoláse Lópeze. (gogos)
  • Do amerických kín mal isť tento film s prístupnosťou NC-17 (neprístupný do 17 rokov), ale nakoniec ho zostrihali tak, aby spĺňal rating R (do 17 rokov len v sprievode dospelej osoby). (beso74)
  • Eli Roth snímek produkoval, zahrál si jednu z hlavních rolí a také se podílel na scénáři. (gogos)