Reklama

Reklama

Marguerite a Julien

  • Francie Marguerite et Julien (více)
Trailer

Obsahy(1)

Julien a Marguerite de Ravalet, syn a dcera lorda z Tourlaville, se něžně milují už od dětství. Ale jak rostou a dospívají, jejich náklonnost se stáčí směrem k nenasytné vášni. Společnost, pobouřena jejich aférou, donutí dvojici neschopnou ovládat své city k útěku. Snímek vycházející z původního scénáře Jeana Gruaulta je moderní pohádkou o touze, naději, lásce a smrti. Nadčasovým příběhem mimo běžnou morálku. (Film Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (11)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Celkem zajímavý příběh, u kterého mi prostě nesedělo historické zpracování, i když předpokládám, že je podle předlohy, a celkově snaha o uměleckost, která už mi přijde u mnohých filmů opravdu jen samoúčelná. Pomalé, zdlouhavé záběry, které se snaží něco říct, ale ve skutečnosti k tomu mají docela daleko. ()

johnny01 

všechny recenze uživatele

Láska mezi hlavními postavami prostě není uvěřitelná. Asi nejsou dobře zahraní, Julien hraje výrazně starší herec, což je velmi na škodu, asi je chyba i ve scénáři. Spíše tak vyvstává do popředí bezvýchodnost rodičů, kterých je divákovi opravdu líto, o tom ale film zjevně být nemá. Zoufalost otce je dobře zahraná a hezké je i prostředí natáčení. ()

Reklama

tidwell 

všechny recenze uživatele

Postmoderní vyprávěnka s nezakrývanou stylizovaností, sentimentalitou, s patosem romantických příběhů se všemi tradičními kýčovitými motivy, která však v citlivé režii V. Donzelli neztratila syrovost emocí a sílu (sic trochu neobvyklé) lásky. Od začátku jsem si vyprávění ve vyprávění užíval, vždyť se nám nijak nezakrývá (docela vtipné) vykrádání motivů i různé filmové aluze (Bonnie a Clyde např.) a pointa celého příběhu je skvělá. Prostě jen originální film s dobrým příběhem, a to není málo. Nebýt rušivého věkového rozdílu mezi hlavními představiteli... ()

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

To bylo divný. Samoúčelný, incestní a divný. Marguerite a Julien je velmi silný a emocionální film o zakázané lásce mimo běžné konvence odehrávající se v anarchistickém bezčasí. Snímek se tváří, že děj probíhá někdy v šestnáctém nebo sedmnáctém století, závěrečné titulky dávají dokonce jasnou nápovědu roku 1603, ale není to zdaleka tak jednoduché. Na první pohled totiž něco nehraje - už třeba podle odívání postav, které je daleko modernější, nebo běžně využívané moderní techniky, jako jsou třeba moderní pistole nebo vrtulníky... Postmoderna dosahuje vrcholu. Na film se dá dívat jako na hodně zvláštní příběh Romea a Julie. Je jasné, jak to musí skončit, a realističnost a syrovost závěru síle jen přidává. Takový vztah by vcelku pochopitelně nevydýchala ani dnešní společnost, natož ta před mnoha lety. A zůstává jen na každém divákovi, jak se na umělecký záměr tvůrců pochopí: jestli jako skutečný art, nebo - slovy Vočka Syzlaka ze Simpsonových o postmoderně - jako na nudnou "samoúčelnou úchylárnu". Výkladů je řada, stačí si vybrat. Sedí všechny. ()

angel74 

všechny recenze uživatele

Francouzský snímek Marguerite a Julien vypráví tragický příběh o zakázané incestní lásce mezi sestrou a bratrem. S námětem v zásadě nemám žádný problém, jen mě mrzí, že celé pojetí (včetně hereckých výkonů) působí trochu chladným dojmem. Tento film zkrátka výraznější emoci divákům nepředá. (60%) ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama