Královský víkend

• Velká Británie Hyde Park on Hudson (více)

Vtipné a téměř pravdivé vyprávění o jednom víkendu v životě prezidenta. Je nádherný letní víkend roku 1939 a americký prezident Franklin Delano Roosevelt má na svém venkovském sídle plné ruce práce. Už zachránil zemi před hospodářskou krizí a v čele lidstva se brzy vydá do hrdinské války. Ovšem za touto fasádou se skrývá člověk, dokonce i s jistými slabinami, jak se přesvědčí mladá Daisy, která pana prezidenta zaujala. A aby toho nebylo málo, možná že se sem chystají také britský král s královnou, jejichž návštěva by mohla změnit chod dějin. (Filmbox)

katikka

Koktajúci anglický král v Kráľovej reči bola postava plná dramatického napätia... Koktajúci anglický kráľ v Královskom víkende aj so svojou prúdernou manželkou boli pribrzdení nechápajúci blbečkovia, ktorí zastavili v strede pola a mávajú na amerického traktoristu ako na svojho poddaného. Trochu naivne podaný skutočný príbeh jednej ženy zamilovanej do prezidenta, ktorý sa prelíva s návštevou anglického kráľa v amerike. V podstate ani o jednom, ani o druhom. ()

Falanx

65%. Obrna a politika je souběh okolostojičností, jež v této dávné době proutnictví zrovna neprospívají. Franklin Delano Roosevelt je ale ze svého fyziobiologického hlediska pěknej proutník. A pak ta krize a druhá světová válka. Člověku to na radosti nepřidá. Matka komanduje, manželka emancipovaně rozhoduje, kdo z nás by krapítek nebumbal. Naštěstí má kolem sebe i chápající ženy, nejen genderózní babochlapy, ale i ty milé vstřícné dámy, a dokáže být moudrým státníkem, obšourník jeden vozíčkářský, a nakonec jeho setkání s britským královským párem, a pozdější setkání s panem premiérem jménem Sir Winston Leonard Spencer-Churchill, pomohlo rozhodnouti tu dnes minulou válku. ()