poster

Nacuiro kiseki (TV seriál)

 • Japonsko

  夏色キセキ

 • Japonsko

  Natsu-iro kiseki

Animovaný / Drama / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2012, 12x24 min

 • Kontractor
  *

  Pokuď bychom přeložili název anime dostali bychom něco jako: Léto zbarvené zázrakem, ovšem barvitý zázrak to zatím rozhodně není spíše naopak..Máme zde čtyři kamarádky, které mají svoje sny, avšak díky okolnostem bude jejich přátelství podrobeno zkoušce...Mohlo by se jednat o Slice of Live nebýt jistého prvku, jenž mi vyrazil dech a jehož přítomnost bych viděl spíše v nějakém mahou shoujo žanru. Zdržím se spoilerů a pouze naznačím, že se jedná o kouzlo provázané s přátelstvím, které anime kategorizuje do věkové úrovně 10-15 let, což už je mimo můj záběr a ani použití mého oblíbeného stylu kresby s tenkou čarou jako (jak často zmiňuji) nalezneme u Hanasaku Iroha to nezachraní...(11.4.2012)

 • DExUS
  *

  Ak nemáte čo pozerať, tak to neurazí. Je to stredne vtipné no moc presladené a v podstate tam o nič nejde :) Strata času? ano. Hodnotím dopredu, pretože nevidím skoro žiaden priestor k tomu aby z toho vzišlo niečo kvalitnejšie. Ak by as to ale predsa zlepšilo, svoje hodnotenie 2* zmením. [UPDATE] Tak uz to skoncilo, je to slabé, predvídatelné a je tam aj špetka zábavy. Hodnotenie ale s kľudným svedomím mením na 1*(19.5.2012)

 • DaweForeman
  ***

  Taková letní pohodovka o čtyřech kamarádkách, které si chtějí užít naplno jejich "poslední" společné léto s kapkou mystérie. Tohle anime není úplnou ztrátou času, ale zároveň není ničím výjimečným, díky onomu mystery prvku to naštěstí není jen nudná podívaná o ničem. Kdyby tu nebyl, tak by se člověk dočkal jen toho, co obnáší kamarádství. Každopádně pokud by autoři zvolili trochu dramatickou stránku, tak by z toho anime vyždímali více. Tak i tak, když člověk nemá co sledovat, tak se může podívat na tohle. Animace je povedená a hudební stránka neurazí.(30.6.2015)

 • ing.man
  ****

  Ááááále.. Není to tak špatný. Přátelé, právě taková ta lehká bezkonfliktnost jiným prostě vyhovuje. Navíc pochybuju o příčetnosti některých, kteří sveřepě budou srovnávat nesrovnatelné a ještě k tomu napříč žánry. Pohodovej anime serošek. :)(31.1.2016)

 • Subjektiv

  Čtyři kamarádky ze školy sní své mladistvé sny o budoucnosti, trochu ještě věří na kouzla a pomalu se posouvají k dospělosti. Jejich ne úplně silná víra v magii náhle dostane injekci růstových hormonů v podobě kamene (je to v rpvním díle, všude to píšou, tak to snad takový spoiler není), jenž plní různá přání. Jsou tu ovšem jisté podmínky a jak už to v případě snadno splněných přání v pohádkově laděných příbězích bývá, málokdy se vše odehraje podle představ žadatalek. +++++ Letně prázdninové anime však jen mimořádně přináší protagonistům mučivé zážitky. Zlomyslnost kamene je tak pouhým zdáním. Svérázné požadavky dívčí čtyřky se šutrák snaží splnit tak, aby na ně mohl výchovně působit. Z každého dobrodružství, z každého kouzla si tak dívenky odnášejí poučení, jež posiluje pouto mezi nimi a přesvědčuje diváka, že už bude čas na to, dát jim občanku. +++++ Dívanky mimo obraz, jež to sledují, se zřejmě též mají přivzdělat v lekci správňácké socializace. Pokud budou naplněny jejich hmotné potřeby snad se z nich na čas, než dospějí do věku, kdy jim tenhle seriál přijde jako zívačka, stanou platní členové společnosti, kteří doma umyjí nádobí a ve škole se nebudou rváti, nýbrž laskavostí častovati. Ty běžné modelové situace, jež vyžadují jen trochu pozitivního přístupu a víc nic, se tu zvládat naučí. +++++ Ale proč se hned poddávat zlobě... Vždyť se dají najít lepší věci k odsudku než lehce uspávající, selankovitý seriál o radostech prostého dětství, do kterého čáry malují vzrušení zvící lekce z vyšívání. Aha, už to mám, co jsem hledal. Člověk odkojený Macourkem a Vorlíčkem v nejlepší formě zdejší letní zázrak uvidí jako unylé nic. Jak kdyby v Arabele měla ten kouzelný prsten neustále jen Arabela a Petr, mimozemské kytky jen Čestmír s kamarády a seriál Křeček v noční košili by se musel přejmenovat, protože ten pan Křeček by tam nebyl. Natsu-iro kiseki trpí antidramatičností, antikomediálností, antidobrodružností, antikonfliktností a nedokáže to ničím nahradit, ať už třebas vtahující atmosférou či čímkoliv jiným. Konec po čtvrtém díle.(30.4.2012)

 • - Ostrov, kam se stěhuje Saki, se jmenuje Hačidžó-džima, patří do souostroví Izu a nachází se asi 287 km jižně od Tokia. (ing.man)