Upotte!! (TV seriál)

うぽって!!

Upotte!!

Animovaný / Akční / Komedie

Japonsko, 2012, 10x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (5)

• Subjektiv

Touha anime tvůrců po překonávání žánrových hranic a mixování (zdánlivě?) nemísitelného nezná mezí. Jakpak asi divák přijme směs středoškolně dívčího slice of life, lehké ecchi erotiky a vzdělávacího dokumentu o ručních střelných zbraních? Mám obavu, že vlažně, ba špatně. +++++ Hlavní hrdinky Upotte sice navenek vypadají jako obyčejné puberťačky, ve skutečnosti však jsou puškami či samopaly. Své kalhotky idetifikují s pažbou a klitoris se spouští. Snad nemusím nikomu vykládat, co se děje se zdejšími dívkami, když jim mačkáte klitoris, teda spoušť. +++++ Při sledování jsem si mimoděk vzpomněl na Jodorowského film Svatá Hora. V jedné scéně se tam hovoří o superpočítači, jenž předpověděl, že za X let bude nutné vést válku s Peru. Vláda proto vyhlásí program, který má za úkol vzpěstovat v budoucích vojácích nenávist k Peru a peruáncům. A já se táži: "Cože to má japonský mediální průmysl za cíl, když usiluje o to, aby zbraň mužům působila erekci? Jakoupak metu si vytyčilo tohle spojení Erota s Thanatem?" Domívám se, že tu nejdebilnější, pouhé vyplnění vysílacího času. Končím po třech dílech.(22.4.2012)

• seth82

Potenciál obrovský. Výsledok otrasný. Bez ladu a skladu, bez akejkoľvek snahy niečo vysvetliť, žiadna stabilná dejová línia a ešte aj ten sľubovaný fanservice, či prvky ecchi je tam riedky ako šafran. OVA ešte horšie ako seriál, škoda reči.(11.1.2014)

Kdyby existoval způsob jak oživit pušky a dát jim lidskou podobu jak by to asi vypadalo u nových modelů, které se chodí trenovat na akademii. Ano, každá má jinou konstrukci s přesnou specifikací. Nezdá se Vám to šilené? Tak si představte, že byste na tuhle školu šli učit a neměli jasno do čeho jdete....to byste se pak jen nestačili divit do jakých potíží byste se dostali. Problém tohoto anime je v zameření. Jedná se totiž o fanservis pro Japonské otaku se zájmem v military. Je sice pravda, že komediální/ecchi prvky fungují a nejsou špatné, ale nezasvěcenému člověku, to nic moc neřekne, takže je zřejmé, že tento seriál ví přesně na jaký okruh lidí chce působit, ale celosvětový úspěch mít nebude. Opět pěkné grafické zpracování jaké je dnes standartem netřeba komentovat.(11.4.2012)

Som otaku, ktorý sa včera začal zaujímať o strelné zbrane, ale nemám o nich šajn. Čo spravím? Kúpim si knihu? Okrem mangy nečítam nič! Pozriem si dokumentárny film? Okrem anime nesledujem nič! Už viem, pozriem si Upotte! Dievčatá strieľajúce a popisujúce fungovnanie rôznych útočných pušiekje predsa dobrá vzdelávacia forma!!! To ale nie je všetko. Vypadá to síce dobre, ale prečo by ich len používali? Už viem, ONY NIMI ROVNO BUDÚ! Takže až nabudúce budete šíriť mier zo svojej M16, nezabúdajte, že je to vlastne blondýna s ozdobou vo vlasoch. Military je moje hoby, takže som si toto nemohol nechať ujsť. Námet je síce nevyužitý + XY karikatúrnych scén v rámci humoru, ktoré v anime neznášam. Ale s tým "dokumentom" to myslím vážne. Rozbor kalibrov, porovnávanie, princípy fungovania aj s grafickými vysvetleniami (mechanizmus, prechod cez vodu guľky, odklon vetrom atď.), vysvetlenia od samotných "pušiek"...Skrátka totálna šialenosť, bez deja, ktorá aj poučí aj pobaví. Pre bežné publikum to ale určite nie je. Akurát, čo mali sakra znamenať tie posledné dve epizódy, zbrane NATO, vystupujúce dobre že nie ako morálne vzory vs zbrane východu, vykreslené ako zákerné záporáčky? Japonsko je už tak poamerikanizované? A to som sa na AK som sa tešil celý čas. Meh, celkovo ale sa mi seriál páčil, 3* a neriešim.(4.5.2016)

Začalo to odvážne. Aj to celkom solídne pokračovalo. Len škoda predčasného vrcholu (školský turnaj) a rozpačitého záveru. Odchádzam bohatší o niekoľko dvojzmyslov, jednu originálnu streleckú pozíciu a o poznámku, že Švajčiarky perfektne fungujú aj pri mínus dvadsať ;-). OVA je iba koncentrovaný fanservis, nič k deju nepridáva. PS: Keď pažba, tak skeleton! :-)(15.6.2014)