Katy Perry: Skutečná tvář

Katy Perry: Kúsok zo mňa

Dokumentární / Hudební

USA, 2012, 90 min

Brian Grazer

Nedávno som narazil na jeden môj starší komentár, bolo to k dvd-čku videoklipov Britney Spears a divím sa, jak negatívne tá haluz vyznela. Zvlášť odo mňa, ja mám podobné veci rád; chytlavé zlé pesničky, videoklipy s rozpočtom hodnoty dvadsať nezávislých snímkov dohromady, hviezdičky bez detstva, pretvárku, MTV, konzum (!), so všetkou dekadenciou a bordelom, čo k tomu patrí. Katy som nikdy nepočúval. Mimo to, že je všade, že nejde zapnúť rádio aby tam nebola - ignor, mám rád len jej klip s rovnátkami a ohňostrojom, 80s feeling a tak. Fakticky luxusná produkcia. Rovnako ako tento jej film. Výpoveď, že jaká? O čom? :) Na mňa to vždy pôsobí presne opačne. Ibaže ja nie som cieľovka, nemám vagínu a nemám 12 rokov. A tie texty asi naozaj decká motivujú! Pritom tak stupídne. Normálna baba z diskotéky, čo myslí že mení svet a vážne sa jej to darí, keďže svet je plný ďalších diskotékových pipiek, ktoré chcú byť ako ona. Svet bez vkusu, film bez vkusu, drahý a farebný, až môj počítač všetky tie odtiene ružovej a modrej ani nerozozná. Stačí mať náladu(9.3.2015)

• gudaulin

Mnohem spíš než dokument je to dlouhometrážní reklama na podporu nadcházejícího turné 2013 a celkového image. Konec konců, snímek vznikl v její produkci a všechno se podřídilo jejímu PR a natočilo tak, aby výsledný produkt přesně zasáhl cílové publikum. Název je vlastně pravdivý. V několika momentech máte možnost zahlédnout tvář Katy Perry bez silného nánosu make-upu, ale že by vám dovolila nahlédnout pod naaranžovanou nablýskanou slupku, že byste mohli poznat její skutečný charakter, to ani náhodou. Kate se opakovaně přiznala k obdivu k Madonně a je vidět, že se snaží napodobovat její způsob prezentace v popkultuře. Kate dnes fušuje stále víc do herecké branže a tomhle snímku je víc než dobře vidět. Nejde o špatnou zpěvačku, ale to cílení na puberťačky a nedospělé ženy všech věkových kategorií posouvá její projev a aranžmá písniček někam na hranice grotesky a naplňuje všechny negativní stereotypy o produkci pro adolescentní publikum. Barbínovský styl, růžové paruky a sladké úsměvy vysílané na všechny strany. Všudypřítomný povinný optimismus, nadšení a banality typu Katy je úžasná, turné je fantastické. Novácký dabing navíc podtrhuje ten umělohmotný rozměr snímku. Vlastně nevím, jak to hodnotit. Svým způsobem jsem se i bavil, i když kouzlem nechtěného a s vědomím, že informační hodnota tohoto kvazidokumentu je mizivá. Takovou skladbu Hot N Cold mám v oficiálním videoklipu docela rád, ale při pohledu na Kate, jak střídá princeznovské oblečky a snaživě se natřásá, mi bylo, jako by mi někdo vrážel ostře nabroušený kůl do rozkroku.(9.9.2015)

Je pravdou, že tento dokument (jako produkt PR Katyina týmu) o objektivitě nemůže hovořit, přesto mi nabídl zajímavé záběry a příběhy ze zákulisí, i ministřípky ze zpěvaččina života. To vše poměrně sledovatelnou formou plnou barevných načančaných okázalostí Katy Perry vlastních. Jako propagační video dobré, ostatně na plnohodnotný objektivní životopisný dokument je Katy ještě hodně mladá. S upřímností se přiznám, že tomuto popovému komerčnímu mainstreamu vůbec neholduji, některé písně od Katy Perry si však mou pozornost získat dokázaly, a navíc působí poměrně sympatickým dojmem, proto je jsem se s chutí podíval, a dostal, co jsem očekával. Někde mezi 3* a 4* - 70%(18.3.2017)

Možná bych dal i víc, ale přece jenom se důležité si uvědomit, že je to jedna velká reklama, tendenčně natočeno, ale na druhou stranu proč ne, je na vrcholu své kariéry a jiné době by nemusel dokument slavit úspěch. Každopádně je to slet pečlivě vybraných scén, aby Katy ukázali takovou jakou ji všichni chtějí vidět. Do toho sestřih největších hitů, osobních pocitů a emocí, zákulisí, ukázka morální síly po rozchodu atd. Jako celek je to působivé, veselé, barevné a plné krásné Katy, sluší jí to i bez makeupu.(21.11.2012)

Tyhle dokumenty mám vcelku rád, protože se snaží divákům a posluchačům taky ukázat tu druhou stránku věci - že to není jenom sranda, kdy někdo skáče po pódiu, baví sebe, baví ty lidi pod sebou a bere za to miliony. Ona je to taky neskutečná dřina, píle a vůle, aby se člověk vůbec mohl někam probojovat (sám o tom vím svoje vzhledem ke svýmu muzicírování). Samozřejmě, že tady je to pop/mainstreamovej dokument pro ty ubrečený fanynky, který taky chcou jednou skákat v barevných šatečkách po pódiu, takže ta "skutečná tvář" zůstává pořád trochu skrytá, ale to se dá pochopit. Spíš tomu víc odpovídá originální název Part of Me, to jo, s tím souhlasím...(2.3.2015)

• - Snímek dostal rating PG, a to kvůli interpretováním písní s erotickým podtextem, jako jsou „I Kissed a Girl“a „Peacock“. Problematické dále bylo použití slova "shit", které ve filmu 2x zaznělo, záběry na popíjejí piva v scény, v nichž jsou vidět někteří členové štábu kouřit. (R´Hell)

• - Film symbolizuje pomyslnou tečku za albem Teenage Dream, které Katy Perry vydala v srpnu roku 2010. (R´Hell)

• - Píseň „Wide Awake“, jejíž oficiální videoklip měl světovou premiéru 19. června 2012, byla napsána přímo pro tento dokumentární film. (R´Hell)