Katy Perry: Skutečná tvář

Katy Perry: Kúsok zo mňa

Dokumentární / Hudební

USA, 2012, 90 min

Brian Grazer

OK film. Čekal jsem teda mnohem víc dokumentu, ale dejme tomu. Její cestu do aktuální verze to ukáže během 20 minut, zbytek už je dokumentárně jen halda zbytečných mluvících hlav skoro o ničem. Záběry z koncerty jsou velmi profi, takže fanoušci si přijdou na své, pohled do zákulisí taky ujde. Pro nefanouška ale není moc, co byste v tom filmu našli. Prostě jen její tour a hromada proma kolem. Má to ale svý zábavný části (fanoušci, "cameo" Lady Gaga), takže to neurazí, ale ani nenadchne.(24.9.2012)

Dokument o jejím největším turné, jaké doposud vytvořila a náhled na to, že ze dne na den se hvězdou opravdu nestala. Holka, co si šla tvrdě a hodně dlouho za svým a konečně se jí to podařilo, ale bohužel narazila jinde...:( Dokument mě dostal do stejného varu jako fanoušky, kteří jsou zde hlasitější než sama Katy a průlom, který v jejím životě nastal, ať už ohledně kariéry, tak osobního života - autoři dobře ztvárnili. Je zde dobře ukázáno to, že i když je člověk na dně, tak se musí odrazit, aby mohl pokračovat dál a nezklamal ty, kteří jí nejvíce důvěřují a jejichž život je lepší právě díky ní. Dokument je bláznivý, šílený, barevný, akčí a rozhodně hodně hlasitý (jak říká babička v závěru :) ) - tedy přesně takový jako je Katy Perry. PS: Zpomalené záběry a určité grafické části dokumentu jsou hodně vydařené a jen podtrhují život, který Katy žila a stále žije.(23.11.2012)

S dokumenty o slavných lidech bývá vždycky trochu problém, že se nemůžete ubránit pocitu, že je to jen velká reklama. Katy Perry toho na sebe odkryla víc než dost. Trochu to ale vypadá jako vyznání a možná by měl být film přejmenován na: I want you back Russel Brand. Nicméně v Brazílii mi ji bylo opravdu líto a přes jakékoli výhrady jsem to prostě 93 minut naprosot hltala. A ano, mám ráda Katy Perry. :) 80%(7.10.2012)

Katy Perry mám docela rád. Nevadí mi její muzika, vzhledově mi nevadí už vůbec a tenhle dokument je asi nejlepší pohled do jejího zákulisí, což mě dost zajímalo. Ať jsou dokumenty tohoto typu jakékoliv - nikdy na plnou hubu neukážou stinné stránky dané osoby, tak musím říct, že se mi moc líbil. Muzika byla fajn. Opět a znova mi došlo, jak vyčerpávající povolání to je a jak neuvěřitelně je svazující a omezuje nejenom Katy, ale i celé její okolí. Přes to všechno mám ale pocit, že tahle křesťansky vychovaná holka nebude žádný rozmazlenec a arogant, ale člověk, který si jednoduše splnil sen a především člověk, který má někdy stejně svazující pocity, nálady a myšlenky jako my všichni. Přesto ale chápe, že žije pro fanoušky a tím si mě dokázala získat.(27.7.2013)

Už jenom ocenění, která získala, hovoří za své. Ta holka se prostě uměla a umí přijít s něčím zajímavým a neoposlouchatelným (pokud to teda neslýcháte den co den 2x do hodiny na některém z našich "vtipných" rádií). Mně se její písničky líbí a nahlédnout do trochu mála z Katyného soukromí nebylo naškodu. 75%(13.10.2012)

• - Píseň „Wide Awake“, jejíž oficiální videoklip měl světovou premiéru 19. června 2012, byla napsána přímo pro tento dokumentární film. (R´Hell)

• - Snímek dostal rating PG, a to kvůli interpretováním písní s erotickým podtextem, jako jsou „I Kissed a Girl“a „Peacock“. Problematické dále bylo použití slova "shit", které ve filmu 2x zaznělo, záběry na popíjejí piva v scény, v nichž jsou vidět někteří členové štábu kouřit. (R´Hell)

• - Film symbolizuje pomyslnou tečku za albem Teenage Dream, které Katy Perry vydala v srpnu roku 2010. (R´Hell)