Katy Perry: Skutečná tvář

Katy Perry: Kúsok zo mňa

Dokumentární / Hudební

USA, 2012, 90 min

Brian Grazer

Nedávno som narazil na jeden môj starší komentár, bolo to k dvd-čku videoklipov Britney Spears a divím sa, jak negatívne tá haluz vyznela. Zvlášť odo mňa, ja mám podobné veci rád; chytlavé zlé pesničky, videoklipy s rozpočtom hodnoty dvadsať nezávislých snímkov dohromady, hviezdičky bez detstva, pretvárku, MTV, konzum (!), so všetkou dekadenciou a bordelom, čo k tomu patrí. Katy som nikdy nepočúval. Mimo to, že je všade, že nejde zapnúť rádio aby tam nebola - ignor, mám rád len jej klip s rovnátkami a ohňostrojom, 80s feeling a tak. Fakticky luxusná produkcia. Rovnako ako tento jej film. Výpoveď, že jaká? O čom? :) Na mňa to vždy pôsobí presne opačne. Ibaže ja nie som cieľovka, nemám vagínu a nemám 12 rokov. A tie texty asi naozaj decká motivujú! Pritom tak stupídne. Normálna baba z diskotéky, čo myslí že mení svet a vážne sa jej to darí, keďže svet je plný ďalších diskotékových pipiek, ktoré chcú byť ako ona. Svet bez vkusu, film bez vkusu, drahý a farebný, až môj počítač všetky tie odtiene ružovej a modrej ani nerozozná. Stačí mať náladu(9.3.2015)

Katy Perry mám docela rád. Nevadí mi její muzika, vzhledově mi nevadí už vůbec a tenhle dokument je asi nejlepší pohled do jejího zákulisí, což mě dost zajímalo. Ať jsou dokumenty tohoto typu jakékoliv - nikdy na plnou hubu neukážou stinné stránky dané osoby, tak musím říct, že se mi moc líbil. Muzika byla fajn. Opět a znova mi došlo, jak vyčerpávající povolání to je a jak neuvěřitelně je svazující a omezuje nejenom Katy, ale i celé její okolí. Přes to všechno mám ale pocit, že tahle křesťansky vychovaná holka nebude žádný rozmazlenec a arogant, ale člověk, který si jednoduše splnil sen a především člověk, který má někdy stejně svazující pocity, nálady a myšlenky jako my všichni. Přesto ale chápe, že žije pro fanoušky a tím si mě dokázala získat.(27.7.2013)

Možná bych dal i víc, ale přece jenom se důležité si uvědomit, že je to jedna velká reklama, tendenčně natočeno, ale na druhou stranu proč ne, je na vrcholu své kariéry a jiné době by nemusel dokument slavit úspěch. Každopádně je to slet pečlivě vybraných scén, aby Katy ukázali takovou jakou ji všichni chtějí vidět. Do toho sestřih největších hitů, osobních pocitů a emocí, zákulisí, ukázka morální síly po rozchodu atd. Jako celek je to působivé, veselé, barevné a plné krásné Katy, sluší jí to i bez makeupu.(21.11.2012)

Normálně se na tyhle dokumenty nedívám, protože mi vždycky vzadu v hlavě běží otázka, kolik těch situací je opravdových a kolik je jen "představením pro kamery". Ale v tomto případě jsem udělal výjimku. Nejsem fanoušek Katy, nicméně její hudba mi nijak zvlášť nevadí, koukat na ni taky nepovažuju za žádnou formu trestu (a přiznejme si, který chlap by tohle považoval za trest?) a hlavně dokážu uznat, když někdo dokáže něco speciálního. Jak bylo řečeno v tomto dokumentu, jí se povedlo něco, co se nepovedlo žádnému interpretovi (Madonna, Beatles, Rolling Stones…) krom Michaela Jacksona a to mít pět písniček z jednoho alba na prvním místě v hitparádě. To, že i dnes má nejvíce fanoušků na Twitteru taky o něčem svědčí. Navíc, z tohoto dokumentu jsem měl pocit, že ona je opravdu sympatická holka, která si na nic nehraje a opravdu má ráda své fanoušky a uvědomuje si, že jen díky nim je tam, kde je. Ale jak říkám, u těchto dokumentů si nejsem nikdy jistý, co je a co není hrané… 70 %.(30.8.2014)

3,5* Zajímavý dokument o Katy Perry, kde popisuje svůj život, cestu ke slávě a turné v roce 2011. Nikdy jsem se urputně nezajímal o její život, takže jsem vlastně poprvé viděl, jak její cesta ke slávě nebyla vůbec lehká. Už si nemyslím, že složila hit I Kissed a Girl a přes noc se stala megahvězdou. Netušil jsem, jak těžké to pro ní někdy bylo na turné a ani jak prožívala rozvod s Russellem. Velké plus je i to, že průběžně hrají její známe i méně známe songy, právě jako záznam z turné. Mohlo to být trochu lepší, ale rozhodně mě to zaujalo.(6.9.2015)

• - Píseň „Wide Awake“, jejíž oficiální videoklip měl světovou premiéru 19. června 2012, byla napsána přímo pro tento dokumentární film. (R´Hell)

• - Film symbolizuje pomyslnou tečku za albem Teenage Dream, které Katy Perry vydala v srpnu roku 2010. (R´Hell)

• - Snímek dostal rating PG, a to kvůli interpretováním písní s erotickým podtextem, jako jsou „I Kissed a Girl“a „Peacock“. Problematické dále bylo použití slova "shit", které ve filmu 2x zaznělo, záběry na popíjejí piva v scény, v nichž jsou vidět někteří členové štábu kouřit. (R´Hell)