Katy Perry: Skutečná tvář

Katy Perry: Kúsok zo mňa

Dokumentární / Hudební

USA, 2012, 90 min

Brian Grazer

3,5* Zajímavý dokument o Katy Perry, kde popisuje svůj život, cestu ke slávě a turné v roce 2011. Nikdy jsem se urputně nezajímal o její život, takže jsem vlastně poprvé viděl, jak její cesta ke slávě nebyla vůbec lehká. Už si nemyslím, že složila hit I Kissed a Girl a přes noc se stala megahvězdou. Netušil jsem, jak těžké to pro ní někdy bylo na turné a ani jak prožívala rozvod s Russellem. Velké plus je i to, že průběžně hrají její známe i méně známe songy, právě jako záznam z turné. Mohlo to být trochu lepší, ale rozhodně mě to zaujalo.(6.9.2015)

Nedávno jsem při rozhovoru na otázku "Jaké je vaše vysněné povolání?" odpověděl: "Osobní nabíječ Katy Perry a Scarlett Johansson!". Přesně tak, Katy je pro mě holkou, které bych při zvracení podržel vlasy a to bez jakýchkoliv námitek. Jó, jsem sice na lehce hubenější, ale to jí vždycky odpustím, zvláště když si ve sprše zpívám Hot n Cold. Taky je třeba podotknout, že švihlé holky mám rád, jen to mám do JůEsEj trochu z ruky, takže zůstanu jen u večerním singleplayeru nad Katyinými fotkami. Musím taky přiznat, že během sledování mi až bylo líto, že jsem nešel na její koncert v Praze, protože i z pitomého dokumentu sršela ta energie stejně jako z jejích prsou všemožné věci v jejích videoklipech. Celebrity to každopádně nemají jednoduché, ale taky si to samy zvolily, já raději zůstanu sexy hasičem, rockerem se slabostí pro Katy.(25.1.2016)

Nevím jak moc byla "skutečná tvář" věrohodná a ne hraná ale byl to zajímavý pohled do zákulisí života Katy Perry. Spousta záběrů z jejího turné po světě, které by se jinak člověk nedozvěděl. Podrobné nahlédnutí a úsilí jež vynaložila, co obětovala, rozebrán její vztah s Russellem Brandem jaký v té době byl, včetně jeho rozpadu. Písničky má chytlavé, poslechové, pro fanoušky povedený dokument.(5.1.2014)

Už jenom ocenění, která získala, hovoří za své. Ta holka se prostě uměla a umí přijít s něčím zajímavým a neoposlouchatelným (pokud to teda neslýcháte den co den 2x do hodiny na některém z našich "vtipných" rádií). Mně se její písničky líbí a nahlédnout do trochu mála z Katyného soukromí nebylo naškodu. 75%(13.10.2012)

Tyhle dokumenty mám vcelku rád, protože se snaží divákům a posluchačům taky ukázat tu druhou stránku věci - že to není jenom sranda, kdy někdo skáče po pódiu, baví sebe, baví ty lidi pod sebou a bere za to miliony. Ona je to taky neskutečná dřina, píle a vůle, aby se člověk vůbec mohl někam probojovat (sám o tom vím svoje vzhledem ke svýmu muzicírování). Samozřejmě, že tady je to pop/mainstreamovej dokument pro ty ubrečený fanynky, který taky chcou jednou skákat v barevných šatečkách po pódiu, takže ta "skutečná tvář" zůstává pořád trochu skrytá, ale to se dá pochopit. Spíš tomu víc odpovídá originální název Part of Me, to jo, s tím souhlasím...(2.3.2015)

• - Snímek dostal rating PG, a to kvůli interpretováním písní s erotickým podtextem, jako jsou „I Kissed a Girl“a „Peacock“. Problematické dále bylo použití slova "shit", které ve filmu 2x zaznělo, záběry na popíjejí piva v scény, v nichž jsou vidět někteří členové štábu kouřit. (R´Hell)

• - Píseň „Wide Awake“, jejíž oficiální videoklip měl světovou premiéru 19. června 2012, byla napsána přímo pro tento dokumentární film. (R´Hell)

• - Film symbolizuje pomyslnou tečku za albem Teenage Dream, které Katy Perry vydala v srpnu roku 2010. (R´Hell)