Katy Perry: Skutečná tvář

Katy Perry: Kúsok zo mňa

Dokumentární / Hudební

USA, 2012, 90 min

Brian Grazer

Z hlediska dokumentu to není nijak zvláštní, vlastně to má snad už typické prvky, které má každý dokument o nějaké hvězde. Růst slávy, vztah, rozpad vztahu, dopad rozpadu vztahu na vystoupení... Ale, vzhledem k tomu, že Katy Perry je mi vážně sympatická, například narozdíl od krajně nesympatické a dle mého názoru už i dost neupřímné Lady Gaga, jejíž hudbu mám sice rád, ale od Katy se liší právě tím, že Katy snad nemůže být někomu nesympatická. Je střelená, kreativní a nedovádí to do takových zbytečných a nechutných extrémů jako Gaga. A proto jsem jí po celou dobu dokumentu fandil a fandím jí pořád. Protože v mnoha lidech rozsvítila jejich ohňostroje a dodala jim inspiraci a úsměv na tváři. A ano, já věřím v tvou šílenost, protože to je důvod, proč jsi tak speciální! A ano, Katy umí zpívat naživo!(2.9.2012)

Majsterka kostýmov a parochní v dokumentárnom hudobnom filme najskôr ako bežné dievča, dieťa kresťanskych kazateľov. O úspechu sa nedá pochybovať, ale aj keď mala v hitparáde na čele viac ako Beatles alebo Madonna, o tých druhých budeme počuť aj o ďalších 20-30 rokov. Čiastočne životopisný film pobaví koncertnými číslami, ktoré sú originálne, farebné a detinské, až sa dospelý človek čuduje, čo sa mu na tom páči. –––– Fandíme Katy Perry a je nám fuk, kolik nám je!(28.12.2014)

• Hanys_

Její hudba mi nevadí, ale rozhodně ji nevyhledávám. Nicméně jsem na tenhle dokument trochu zvědavý byl. Takže : nenamalovanou Katy bych nepoznal, její úchylku na kostýmy nesdílím a celkově mi tenhle 90 minutový pohled do zákulisí přišel dost slabý. To věčné omýlání, jak je skvělé s Katy pracovat, zábavné moc nebylo. 4.5/10(9.11.2014)

Katy Perry mám docela rád. Nevadí mi její muzika, vzhledově mi nevadí už vůbec a tenhle dokument je asi nejlepší pohled do jejího zákulisí, což mě dost zajímalo. Ať jsou dokumenty tohoto typu jakékoliv - nikdy na plnou hubu neukážou stinné stránky dané osoby, tak musím říct, že se mi moc líbil. Muzika byla fajn. Opět a znova mi došlo, jak vyčerpávající povolání to je a jak neuvěřitelně je svazující a omezuje nejenom Katy, ale i celé její okolí. Přes to všechno mám ale pocit, že tahle křesťansky vychovaná holka nebude žádný rozmazlenec a arogant, ale člověk, který si jednoduše splnil sen a především člověk, který má někdy stejně svazující pocity, nálady a myšlenky jako my všichni. Přesto ale chápe, že žije pro fanoušky a tím si mě dokázala získat.(27.7.2013)

Nevím jak moc byla "skutečná tvář" věrohodná a ne hraná ale byl to zajímavý pohled do zákulisí života Katy Perry. Spousta záběrů z jejího turné po světě, které by se jinak člověk nedozvěděl. Podrobné nahlédnutí a úsilí jež vynaložila, co obětovala, rozebrán její vztah s Russellem Brandem jaký v té době byl, včetně jeho rozpadu. Písničky má chytlavé, poslechové, pro fanoušky povedený dokument.(5.1.2014)

• - Píseň „Wide Awake“, jejíž oficiální videoklip měl světovou premiéru 19. června 2012, byla napsána přímo pro tento dokumentární film. (R´Hell)

• - Film symbolizuje pomyslnou tečku za albem Teenage Dream, které Katy Perry vydala v srpnu roku 2010. (R´Hell)

• - Snímek dostal rating PG, a to kvůli interpretováním písní s erotickým podtextem, jako jsou „I Kissed a Girl“a „Peacock“. Problematické dále bylo použití slova "shit", které ve filmu 2x zaznělo, záběry na popíjejí piva v scény, v nichž jsou vidět někteří členové štábu kouřit. (R´Hell)