The Human Race

Skupinka osemdesiatich ľudí vytrhnutých zo svojich každodenných životov sa objaví na neznámom mieste, kde sú prinútení zápasiť o svoj život. Títo ľudia sú vybraní z rôznych etnických skupín, sú medzi nimi mladí i starí, športovci, zdravotne znevýhodnení alebo dokonca aj bezdomovci. Ak chcú prežiť, musia dodržiavať isté pravidlá, ako napríklad nevstupovať na trávnik, nezísť z cesty alebo neprestať súperiť na život a na smrť. Ak začnú porušovať pravidlá, zomrú. Osemdesiat boj začne, no len jeden človek preteky dokončí. Kto sa stane víťazom? (Steny94)

cskomando

Vůbec jsem nepochopil pointu tohoto filmu, čeho se zde mělo dosáhnout ? Za jakým účelem vznikl film ? Proč měl film tak stupidně lehký opakovatelný děj ? (děj opravdu pobaví - neuvěřitelné na co všechno se dá udělat stupidní film) ale mohu říct jediné, JE to film pro nenáročné na 100% ..:D ()

Hernycztek

Osmdesát lidí všech věkových kategorií. Zdraví, psychicky i tělesně ''nemocní'', bezdomovci.. jsou zavření v jakémsi komplexu a jsou nuceni hrát hru o přežití. Takovéhle množství postav je vždy pro mé oko lahodící, protože je to záruka vysokého bodycountu. Ze začátku to je jen bouchání hlav, ale když zapracuje psychika, v každém se probudí jeho temná stránka a začnou se vybíjet mezi sebou. Vizuálně film vypadá jako z osmdesátých-devadesátých let, ale tady mi to nevadilo, protože mě děj pohltil a já si to užil. Gore bylo na průměrné úrovni a konec je opravdu překvapující. Za mě je to top v tomhle mini žánru. ()

pilarius

Celý film táhla hlavně ta herečka, která hrála hluchou. Celá ta její dvojice mi přišla nejzajímavější. Zbytek filmu byl vcelku o ničem, ale koukat se na to dalo. Vůbec to těch závěrečných 20 minut zachraňuje. Kéž by se ve stejném duchu nesla i celá předchozí část. Z žánru toho moc nakoukáno nemám, ale tohle bych označil asi za mírně slabší průměr. ()

Hapretor

Konec debilní, jinak spíš nudné, oživila to jednoznačně dvojice hluchoněmých, a nestačil jsem čumět, co vše se dá dělat o berlích. Na zabití času ok, ale kdyby to nebylo takové "amatérské" béčko, takový pokus nadšence, dám klidně o jednu * méně. Nápad totiž byl zprzněn. Jako příklad kreativní mysli a vytvoření dobrého sci-fi za pakatel uvádím toto: "Hunter Prey (2009)" od Sandy Collora ()

Ben Nevis

I když samotný závod je citově odtažitý, autor si mezi vším gore našel chvilku film trošku polidštit třeba příběhem veterána nebo vztahem dvou hluchoněmých. Na druhou stranu se nám Paul Hough vysmívá, třeba nastíní příběh dívky, která má potenciál vyhrát, kdyby...Na to, že téma je neoriginální, bylo zpracováno nápaditě, stopáž není zbytečně natahována a taky oceňuji vysvětlení na závěr. ()

ptsd

Jak hlásá poster - Battle Royale has found a worthy successor - je úplně mimo nedá se srovnávat. Chvílemi jsem se dost nudil, postavy nezajímavé až na hlavního hrdinu a hluchou ženskou, ale tak hrozné to nebylo čistý průměr. Lépe sáhnout po Hunger Games nebo Battle Royale. ()

Kingjiri

Technickou kvalitu je třeba brát s větší rezervou, ale díky střídmý stopáži se dá Human Race bez intenzivnějšího pocitu ukradenýho času života dokoukat. Pointa určitě leckoho v průběhu projekce napadne. Já jsem pořád tajně doufal, že půjde přece jenom o něco trošku sofistikovanějšího, ale co už. Důležitější než pointa je stejně "závod", kterej se odehrává po většinu stopáže. Pravidla jsou neúprosný a tvůrci správně nekorektní, takže se dočkáme umírajících dětí, důchodců, nastávajících matek, modlících se muslimů i hendikopavanejch jedinců. Jen jsem uplně nepochopil, proč bylo v úvodu nutný "představovat" holku, co hned zařve, dvě silnější hvězdy. ()

tereez

Spíš než horor mi tahle takřka jednohubka přišla jako thriller. Viděno v noci, strach žádný, spíš napětí, komu tentokrát vybuchne hlava a jak si sakra ti hluší můžou jen tak bezstarostně pobíhat a probírat hambatý časáky pod postelí, když na ně může kdokoliv skočit zezadu a oni to ani neuslyšej? Závěr je úplně WTF a díky němu jsem uvažovala dát ještě o hvězdičku míň. P.S: že nikoho nenapadlo otočit pár šipek špatným směrem?! ()

BLabaKAn

Film s dobrou myšlenkou, ale o to s horším zpracování. Najednou se z ničeho nic vynoří z jednoho místa 80 lidí různého typu. Každý slyší svůj hlas s určitými stejnými pravidly pro každého, které taky nejsou bůh ví jak originální. Tak tam začnou všichni běhat podle šipek dokolečka dokola a samozřejmě postupně obyčejně odpadat, spousta litrů krve, poházený figuríny bez hlav atd. . . Samozřejmě i tato hra nalezne svého „vítěze“ . . . Celkově né úplně špatný, ale dost se na tom podepsali tupí herci a víceméně žádné originální zvraty . . . takže asi tak - 79x buch a jeden „vítěz“- konec. ()

kaza

U každého "trochuhůře" hodnoceného scifi doufám, že snad nebude tak zlé - to jen nechápaví konzumenti zase hodnotí béčkové provedení a neoceňují kreativní scénář. Takže bez předsudků a s velkou chutí do toho... Béčkové provedení tedy rozhodně nechybí, teď už jen doufám v ten skvělý scénář a v mezičase počítám rozprsknuté hlavy. Mezičas se nám ale trochu protahuje a originalita prskajících hlav rapidně klesá. Vše se zvrhává pouze v hledání motivu "závodu smrti" - ale to jen pro vás, samotným aktérům krvavé žně absurdnost situace až tak nevadí. Někteří si dokonce bez potíží "pokecají" o sbírce porna pod postelí. Tohle mrzácké dílo lze doporučit opravdu jen v případě hodně velké nudy pro večerní odpojení mozku a skalním fanouškům prskajících hlav. ()

Amynka

Já se fakt bavila,mám ráda filmy,kdy jsou lidi nuceni hrát "smrtelnou" hru...Ani vizuální stránka nakonec nebyla zas tak hrozná a dala se zkousnout...Byla jsem napnutá, o co že tam jde a vážně nenávidím filmy,kdy nakonec žádný pořádný vysvětlení nepříjde!!!!A v tomto případě se nejen dostavilo,ale hlavně bylo geniální!!!Fakt boží konec,ten mě teda rozsekal a čuměla jsem jak blázen:-)SPOILER mimozemšťani mě fakt nenapadli a přitom to označení filmu horor/SCIFI mě možná mohlo připravit o překvapení,ale naštěstí jsem to ňáko přehlídla uf:-)Jo a chudák ta holka,co se zázračně vyléčila ze smrtelný nemoci a pak jí hned jako první vybouchla hlava-to bylo krutý! ()

beso74

Totálny úlet, ktorý sa tvári ako hybrid stvorený skĺbením nápadov z Battle Royalle, Death Race a Kocky. Skupinka náhodne vybratých, uzavretý priestor pretekárskej trate a zopár jednoduchých pravidiel, ktorých ignorancia sa trestá doživotným diskvalifikovaním pretekára. Aj keď je viac ako očividné, že peňazí nebolo na rozdávanie (točilo sa to 3 roky) a že celkový vzhľad filmu príliš nevábi, mne sa tieto chaotické orgie celkom pozdávali. Režisér a scenárista v jednej osobe, Paul Hough, sa s postavami príliš nemaznal, kratšie zoznámenie a začína odpočet, ktorý sa zastaví až na jednotke. Ľudské stádo je hnané vytýčenou traťou, kde je len niekoľko relatívne bezpečných miest - škola, dom a väzenie a samé zradné nebezpečenstvá. Ak sa navyše niekomu stane, že je niekym prebehnutým dvakrát, znamená to taktiež rozlúčku s pretekami. Niekoľko ľudí sa spočiatku pokúša kooperovať a zachrániť sa, čoskoro však maska civilizácie padá a ostáva len zvierací pud prežitia, ktorý neberie ohľad ani na vek, rasu, pohlavie či vierovyznanie a vonkoncom nie na zdravotný stav svojich súperov. Neprehľadnuteľnou súčasťou filmu je cynizmus, ktorý tu má svoje opodstatnené miesto, malí aziáti tešiaci sa z prichádzajúcej záchrany, dievča zázračne vyliečené z rakoviny a jej trpký osud, dvojica hluchonemých, ktorí konečne počujú, bohužiaľ len odpočet, keď niekto skončil sú nezabudnuteľné. Stráviť pri tom hodinu a pol je určite lepším nápadom ako pozerať na 101 home invasion, 1000. strašidelný dom či na x-tého maskovaného vraždiaceho maniaka. Škoda konca, neveril som tomu, že by mohol byť taký všedný, určite by sa tomu hodila lepšia pointa. Mimochodom herec Eddie McGee stvárňujúci jednonohého Eddieho je skutočne jednonohý, kto by to bol povedal... ()

XXXXXXXX

Jedna hvězda za poměrně originální původní námět. Ale to je tak to jediné pozitivní. Nechápu, proč se na začátku tvůrci zdržovali s minulostí postav, když je to filmu stejně úplně k hovnu. Nevíme kdo, kdy, jak a proč a za celý film se nám to tvůrci neobtěžují sdělit. Rubačka ok, ale kdo stojí za pravidly a co měl u Satana znamenat ten absurdní konec? To jako vážně? ()

Mamlas odpad!

Film je o tom, jak skupina 80 lidí běhá kolem dokola a průběžně jim explodují hlavy, když poruší pravidla. Na první pohled to zní jako potenciálně dobrá zábava, ale kdepak. Je to amatérská šlichta a veliká nuda, furt to samé, bez nápadu, kamera a komparz hrozný a i závěr je na pytel. (7%) ()

Pitryx

Rozporuplné. Zpočátku pořád totéž dokolečka dokola, ale pak začínají různá drobní překvapené a prvky, ne zrovna obvyklé. Musím však přiznat, že jsem místy popojížděl a blikací scéna mne jako vždy vytočila. Závěr však vše napravil, takže tu šedesátku v klidu dát mohu. ()

metztlimoon

Bitch in yellow Tshirt, deaf bitch and her rapist BF, gangsta bitches... a ešte čo dokáže bývalý vojak s jednou nohou a dvoma barlami. Not bad. Priemerné béčko. ()

JenomDominik

Pokud vás baví koukat na to jak se 80 lidí snaží zabít všechny ostatní, nebudete mít s filmem žádný problém, jen musíte překousnout horší vizuální stránku filmu... Trochu překvapivej konec, ale proč ne... já se u toho bavil 3* (65%) ()