VOD (1)

Po brutálním vyvraždění americké rodiny, která byla na dovolené na francouzském venkově, byl ze zločinu bez důkazů obviněn podivínský muž žijící nedaleko místa činu. Podezřelého se ujímá americká obhájkyně Kate Moore (A. J. Cook), která se společně se svým týmem snaží místní úřady pomocí vědeckých metod přesvědčit o mužově nevině. Když Kate začne zkoumat mužovu rodinnou historii, objeví důkazy, které poukazují na znovuzrození dávno zapomenuté legendy. Krvavý masakr pokračuje a Kate musí udělat vše, aby v nastalém chaosu přežila a zabránila jeho šíření. (Bontonfilm)

Trailer

Silviaxx

Nebolo to zlé. Síce prelínanie do FF mi veľmi v tomto prípade nesedelo a miestami mi aj "normálny" obraz prišiel dosť rozklepaný, ale budiš. Wer je v podstate novodobým pohľadom na vlčieho muža, ktorý vcelku vyzerá ako človek a jediné čím sa líšie je NADMERNÉ ochlpenie, veľkosť, rýchlosť a sila. Tento pohľad nepokladám za mínus, hoci na mužovi nebolo nič desivé a krvavé scény tiež neboli nič extra. Čo ma mrzí je, že sa film sústreďuje skôr na advokátku a priebeh vyšetrovania - tým mi to pripadá viac ako krimi pátranie - skôr by ma zaujímal pohľad práve na vlčieho muža, jeho život a podobne. Beriem, že tvorcovia to chceli poňať z iného pohľadu, ale na mňa to nejak výnimočne nepôsobilo. Najviac, s čím som však v tomto prípade spokojná je, že som sa pri Wer nenudila. ()

danielosbourne

Byla to taková zkouška. Čekal jsem, že to po pár minutách vypnu, ale nestalo se tak. Není to vyloženě strašný. Má to své momenty, které jsou víc než dobré, ale pak to má mnohem více momentů, které nejsou zas tak dobré, nebo jsou skutečně špatné. Nechápu moc kameru, která se i v normálních situacích chová, jakoby zachytávala found fotage sekvenci. No...potenciál tam byl, film vyloženě nenudil, atmosféru to mělo poměrně slušnou. Jen kdyby to místy nebylo tak hloupé a předvídatelné. ()

hous.enka

Konečně film o vlkodlacích, co ukazuje víc než jen namakaný prsa a divoké pohledy do kamery. Postavy mi tedy k srdci nijak zvlášť nepřirostly, ale když přijde na přeměnu, tak jsou scény v uzavřených prostorách ty nejlepší. Na druhou stranu mi vadil ten dokumentární styl a hlavně - a to především - mě vytáčela ta ruční kamera!!! Mohl by zas někdo natočit horor bez ruční kamery, prosím? ()

Bloody13

Pekelná škoda, že z Wer se vyklubala po všech ohledech jen průměrná báchorka o Vlčím muži, jež se od svých příbuzných liší pouze tou polodokumentární omáčkou. Jinak tohle není klasické FF, její formu volí úplně nahodile a podle potřeby sem tam použije záznamy z policejních kamer nebo televizního zpravodajství. Vyšetřování a vyslýchání zabere celou první polovinu stopáže, než se děj konečně rozjede. Ne že by snímek neměl spád, ale absence hororovější atmošky prostě zamrzí. Akční sekvence zase mrzačí zběsilý střih. A co vyloženě nasere je fakt, že střih zničil i veškerou maskérskou práci "goreťáka" Roberta Halla (Laid to Rest). Ale hudba je fajn, to zase jó. (40%) ()

domirovec

Wer je film od kterého jsem popravdě čekal více než jenom akčnější pohádku o Vlkodlakovi. Nicméně film se v některých jeho částech celkem slušně držel a některé scény byly vcelku povedené, jako např. ten výzkum či test, což byla asi snad ta nejlepší scéna z filmu. Po tom co však hlavní antagonista filmu, neboli náš Vlčí muž uteče pryč z laborky, stává se z filmu jen takový slabší thriller, který si myslím vystraší jen málokoho. Jako celek a průměrný thriller by to špatný počin nebyl, ale jako správný, či alespoň dostačující horor to zdaleka nefunguje nejlépe. 2/5 ()

• Slovo „vlkodlak“ je ve filmu použito třikrát: poprvé ve zprávách, které Gavin (Simon Quarterman) sleduje online; podruhé jej vysloví Eric (Vik Sahay) a potřetí zazní v poslední větě filmu, kterou pronesene Gavin. (Johnny.ARN)
  • Kanál Marvelous Videos na YouTube prohlásil tento film za nejlepší vlkodlačí film vůbec a jeden z nejvíce podceňovaných. (Johnny.ARN)
  • Natáčení probíhalo v rumunské Bukurešti. (Stanleyyyy)