Převrat

(neoficiální název)

Na úteku

Akční / Thriller

USA, 2015, 103 min

Typický John Erick Dowdle. Jeho réžia síce nie je nikdy zlá, ale zo sľubných námetov (As Above So Below, Quarantine, Devil) nikdy nedokáže vydolovať nič viac než neškodný štandard. No Escape nie je výnimka. Slušne natočené, dostatočne adrenalínové, ale nič iné než akčný štandard. Výhodou je, že No Escape sa veľmi rýchlo rozbieha a po pár minútach už v ňom nejde o nič iné ako o utekanie rodinky pred vzbúrencami v Thajsku. Do záveru tak nepoľaví, drží sa v jednom našlápnutom tempe, neustále strieda napäté scény, akurát tu chýba jediný moment, ktorý by niečím nadchol. Pár scén je síce skvelých (prvotný útok na hotel, prechádzanie zúriacim davom na motocykli) a v úvode sa darí budovať aj znepokojivú atmosféru v ktorej sa postavy ocitli, ale z námetu išlo rozhodne vydolovať viac. Druhá polovica už totiž zväčša ide na autopilota a neprináša nič výrazné, tobôž prekvapivé (vrátane patetického záveru s Vietnamom). Vo výsledku však No Escape neurazí, je to veľmi svižná, nenáročná, akčná, non-stop naháňačka, ktorá ako taká druholigová thrillerová jednohubka splní svoj účel. CELKOVO: 3* (6/10)(12.11.2015)

Mně se tohle až překvapivě líbilo. Hodně se cílí na rodinu a v tomhle ohledu je to takové jednoduché, ale přesto uvěřitelné. Navíc co je Wilsonova postava ochotna a schopna všechno udělat pro to, aby svoje milované zachránila, to mi skutečně imponovalo. Pierce Brosnan by si zasloužil více prostoru, ale zase to nesklouzlo do macho thrilleru.(3.11.2015)

• Segrestor

Prý No escape! A přitom stačí házet fakany na střechy různých hotelů, dělat salto mortále do spodních pater, naskládat na ně mrtvoly rozmrdaných dinkňauů a tak dále a tak dále. Vole, dobrý Američan se dostane ze všeho, i když se k hotelu přižene sbor dobrovolných ochránců nábytku "Nepal police", a rákosem zaroste každá ulice, každý úřad a instituce. Oni ti parchanti pak ještě někde splaší helikoptéru a kosí nebohé Američany i ze vzduchu. Dobrý, no. Naštěstí je trochu promíchá Bond Jamesbond, svého času v důchodu. A z No Escape je náhle Run, Trouba, Run. A vše dojde ke zdárnému konci... No, to vlastně nevím, ještě jsem to nedokoukal. Slibuji, že jakmile se tak stane, komentář doplním. Chicht.(29.12.2015)

Poměrně slušná a napínavá podívaná o americké rodině, která bojuje o život v jihovýchodní Asii, která čelí státnímu převratu. Film trpí převážně na nižší rozpočet, který tvůrcům neumožňuje se naplno rozjet, nebo dokonce přitvrdit a po celou dobu se drží dost zkrátka, což filmu tohoto typu škodí. Odvážnější režie a vyšší rozpočet a mohla to být pecka. Takhle jen slušný průměr.(4.4.2016)

John Erick Dowdle se každým filmem zlepšuje. Tentokráte už hodně dlouho atakuje 4 hvězdičky a kdyby film pokračoval v tempu úvodních 50 minut, tak ji určitě dostal. Owen Wilson roli zvládá spolehlivě a to i přesto že jsme jej v akčním žánru neviděli nějakých 15 let. Brosnan se zde moc neobjevuje. Scéna středu s policií je vynikající. 60%(22.11.2015)

• - Hlavnú ženskú rolu si pôvodne mala zahrať Michelle Monaghan, no po tom, čo bolo natáčanie odložené, musela od projektu kvôli tehotenstvu odstúpiť. Nahradila ju Lake Bell. (m.a.t.o.)

• - Spoiler: Thajsko, kde prebiehal dej filmu v skutočnosti nehraničí s Vietnamom, takže hlavní aktéri by sa tam mohli po rieke Mekong dostať jedine cez susednú Kambodžu. (MikaelSVK)

• - Hammond (Pierce Brosnan) nosí hodinky Movado 800 Series Chronograph. (Liqid)