De Surprise

Scénografie:

Hubert Pouille

Kostýmy:

Ellen Lens

Dobrý námet, len trošku ťažkopádne podaný. Ale k vážnosti témy a vnútornému rozpoloženiu hlavného hrdinu si myslím, že adekvátne. Film na zamyslenie a treba mať tú takú chvíľku, kedy vás zasiahne a vy ho môžete naplno precítiť. Mňa to minulo, napriek tomu sa tam dajú nájsť momenty a dialógy, ktoré potešia. Aj to prekvapenie je prekvapenie. 3 z 5(21.12.2016)

Nemôžem si pomôcť, ale svojou formou mi to strašne pripomínalo výborný britský film Wild Target (s Emily Blunt a Billom Nighym), avšak za úplne iných okolností. No tento holandský počin ani zďaleka nemal na spomínaný film. Hoci bola ústredná dvojica naozaj sympatická (predovšetkým Georgina Verbaan), tak tomu chýbal väčší dôvtip, a aj to odkrytie tajomstva a pointy celého príbehu bolo také akoby odfláknuté. Ale ako oddychovka sa to celkom dalo - proste film z kategórie "neurazí, no ani nenadchne".(8.12.2016)

Slupnete tuhle pohodovou jednohubku jak malinu a je konec. Přece jen já bych takové překvápko ještě nechtěla i když někdy se mi mihne hlavou, přiznávám.............(13.1.2017)

Velice povedé, herci neokoukaní a milé. Malinko předvídatelné, ale no a co? Bavil jsem se a to hodně..(30.6.2017)

Film lze rozdělit na dvě části. Prvních padesátpět minut se režisér pokouší vykreslit jistou atmosféru. Kdo trpělivě vydrží, bude odměněn již svižnější a koukatelnější druhou částí. Závěr je kombinací obou částí s notnou nadsázkou.(9.10.2017)