Kšeft na jeden den

• Velká Británie The Liability
Trailer 1
Thriller / Akční
Velká Británie, 2012, 83 min

Devatenáctiletý Adam souhlasí, že bude jeden den šoférem problémového partnera své matky, což ho uvrhne na 24 hodin do děsivého světa vražd, sexuálního průmyslu a pomsty ve společnosti stárnoucího nájemného vraha Roye. Když jednoho dne Adam nabourá drahé auto svého gangsterského otčíma, je donucen si tento přečin odpracovat jako řidič profesionálního zabijáka Roye, což se jeví jako jednoduchý úkol. Zatímco se Roy zoufale snaží uniknout ze světa vražd, z Adama se stává nadšený a nadějný zabiják. Dvojice se vydává na jízdu, která končí kdesi hluboko v lesích, daleko od domova. Roy nemilosrdně vyřídí oběť a následně dvojice zjistí, že byla chycena při činu. Mladá tajemná dívka se stane svědkyní vraždy a jak praví profesionální čest – i ona musí být odpravena. Zatímco se ti dva domlouvají, jak ji zabijí, svědkyně prchá i s důkazem. A začíná hra na kočku a myš, která nakonec odhaluje smrtící motivace Adamova otčíma a skutečnou identitu svědkyně, jenž se chce gangsterům pomstít. (oficiální text distributora)

Trailer 1

George Stobbart

Veľmi príjemná, netypická (miestami by som povedal, že až artovo podaná) gangsterka. Mladík Adam je od mafiánskeho fuckera svojej mamy donútený na jeden deň robiť šoféra nájomnému vrahovi. Tým je starnúci Tim Roth, ktorý má svoje spôsoby a režim, no pri likvidácii mŕtvoly v lese ich prekvapí mladé dievča, ktoré im trochu naruší plány... Pomalší, atmosféricky plynúci film s postavami, ktoré konečne nie sú zbytočne ukecané, ale majú čo povedať, do toho úsmevné aj smutné scény a jedna extra štýlová, až evokujúca "Drive". Pre mňa celkovo pozitívne prekvapenie, v ktorom mi neprekážal ani Tim Roth, ktorý sa mi inokedy zdá otravný. ()

EvilPhoEniX

Zlepšující se Britský Herec Jack O'Connell hrající ve filmu jako Adam, který je líný, lehkomyslný, nevyspělý 19 letý chlapec. Adamova Matka (Kierston Wareing) je ve vztahu s kriminálníkem Petrem (Peter Mullan). Naštvaný Petr má už dost laxního Adama a za Trest mu dá Ultimátum pracovat jako řidič obchodního společníka. A konečně přichází na Scénu Roy ( Tim Roth), který se stává jeho společníkem, je skvěle vytrénovaný profesionální Nájemný vrah ! Komická charismatická chemie mezi oběmi postavami během filmu perfektně rozvíjí Děj! Při první vraždě budou vyrušení krásnou Ženou (Talulah Riley), která jim naruší plány a dochází tedy k strhující honičce, plné zvratů! ()

Fr

,,JEDEN CHLAP CO ZNÁM, POTŘEBUJE ŘIDIČE. MÁŠ ZÁJEM? … RŮZNÉ PRÁCE, RŮZNÁ AUTA“...... /// Nic většího, než malou gangsterku, která svižně vodsejpá i díky tomu, že to mezi těma dvěma (spratek a zabiják) funguje a film tak v žádným případě nenudí nečekejte. Příběh neřeší žádný vztahy, nepitvá se s kravinama, což je na druhou stranu někdy škoda, ale zase sází na postupnou zamotanost a vlastně i odpovídající stopáž. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Bydlí se mnou spratek, co mu šukám mámu. 2.) Bydlím u drsňáka, co mně šuká mámu, a zdá se, že ho tak trochu seru. 3.) Thx za titule ,,Elanne“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

emma53

Tak jsem celou dobu přemýšlela, jestli se mám smát a nebo to brát vážně. To druhé jsem vyloučila, to není možné. Nicméně jsem se celou dobu bavila právě tou rozporuplností a dívala jsem se na kluky s nadhledem diváka, který se přesto báječně bavil. Bylo to všechno postavené na hlavu, napsané někde za jízdy ve vlaku a troufám si napsat, že bych to možná taky zvládla a nebo to bylo tak geniální? :-) Tudíž jsem se dívala z části na drama, z části na komedii, z části na horor, z části na thriller a celé to bylo semleté bajlajfik. Já se celkem bavila a čekala na každou další nemožnou scénu docela s nadšením naivního diváka a nebo také ne, jen jsem se zkrátka bavila a jak píše hellstruck, jako ulítlá jednohubka to bylo celkem fajn. A navíc já mám Tima ráda, takže mu tu jednu hvězdičku přihodím... ()

Jara.Cimrman.jr

Pokud jste hrdými vlastníky otčíma, jehož koníčkem je obchodování s bílým masem, tak bych mu moc nešmíroval v počítači. Ono by se totiž mohlo stát, že se mu to nebude líbit a pošle vás do lesa. Pokud však chcete v lese potkat sympatickou Ukrajinkou, či co to vlastně bylo, tak se do toho počítače mrkněte. Buď zemřete vy nebo ona nebo někdo úplně jiný a mně to bude jedno. Stejně tak, jako mi bylo jedno, kdo vyvázne živý z kšeftu na jeden den, protože o sympatickou postavu jsem tady nezakopl a tudíž jsem neměl komu fandit. ()

• V 19. minutě, kdy si Roy (Tim Roth) zapaluje doutník, je při vyndání z kufříku zřetelně vidět, že je zarovnáný a čistý, ale při dalším záběru zapalování je doutník již ohořelý. (Twyer)